Zapowiedź – MATCHDAY #22

We wtorkowy wieczór najciekawiej powinno być w trzeciej lidze. To właśnie dziś dowiemy się, dla której z następujących drużyn (Allsix by Decathlon, Craftvena, Port Gdańsk, Wirtualna Polska) zabraknie miejsca w grupie mistrzowskiej. Ponadto, o przełamanie złej passy powalczą gracze Volleyball Rebels, których we wtorkowy wieczór zobaczymy aż dwukrotnie. Zapraszamy na zapowiedź wtorkowej serii gier!

Port Gdańsk – Craftvena

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Przed drużyną Bartosza Zakrzewskiego jeden z najważniejszych dni od momentu pierwszego meczu w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. ‘Rzemieślnicy’ rozegrają we wtorkowy wieczór dwa arcyważne spotkania, które zadecydują o tym, czy drużyna znajdzie się w grupie mistrzowskiej. Obecnie znajdują  się na siódmym miejscu w tabeli. Na taki stan rzeczy wpłynęły cztery wygrane i trzy porażki. W tym miejscu należy postawić kropkę i na moment cofnąć się do sezonu Wiosna’20, kiedy ‘Czarni’ przegrali zaledwie dwa spotkania. Obecnie mają o jedno więcej i dodatkowo sześć spotkań w perspektywie. Do dwóch z sześciu wspomnianych dojdzie już we wtorkowy wieczór i patrząc na wyniki drużyny oraz obecną formę trzeba powiedzieć to sobie wprost – w obydwu spotkaniach to ich rywale będą faworytami spotkania. O godzinie 19:00 Craftvena zmierzy się z ‘Portowcami’, którzy zajmują obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli z czego… również nie są zadowoleni. Wszystko za sprawą tego, że poprzedni sezon zakończyli na wysokim drugim miejscu i byli o włos od tego, aby w sezonie Jesień’20 występować w drugiej lidze. Ostatecznie ‘Portowcy’ przegrali w meczu barażowym z Mental Block, ale można było sądzić, że sezon Jesień’20 będzie należał do nich. Tymczasem, po ośmiu spotkaniach ekipa Arkadiusza Sojko traci do lidera aż… osiem punktów. Dodatkowo, czysto teoretycznie może się okazać, że w przypadku porażki i innych wyników, które ułożą się nie po myśli ‘Portowców’, dla drużyny z doków zabraknie miejsca w top5, co byłoby jedną z największych sensacji obecnego sezonu.

Typ Redakcji: Port Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot):Port Gdańsk

Oliwa Team – Omida Team

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Mecz pomiędzy obiema drużynami można nazwać meczem przyjaźni. Już w sezonie Wiosna’20 obie drużyny często trenowały razem w hali mieszczącej się w sercu Oliwy. To właśnie tam zapadały decyzje co do tego, w której drużynie zagra poszczególny zawodnik. Poza wspomnianą halą sportową, wspólnym mianownikiem obu drużyn jest bez wątpienia Agnieszka Pasternak, która jest bardzo zaangażowana w ‘życie’ obu ekip. Wystarczy powiedzieć, że to właśnie ona organizuje treningi dla poszczególnych drużyn. Dodatkowo, w poprzednich sezonach występowała jako gracz w obu zespołach. Z pewnością we wtorkowy wieczór zobaczymy ją również w roli protokolanta na tym spotkaniu. Do meczu drużyna Omidy przystąpi uskrzydlona kapitalnym zwycięstwem, które odniosła w poniedziałkowy wieczór przeciwko ekipie Volley Gdańsk. Sukces jest o tyle ważniejszy, że nie dość, że to właśnie Omida ma nad obecnym mistrzem handicap to w dodatku jest pierwszą drużyną w historii ligi, która zdołała ograć ‘Żółto-czarnych’. Gdy do swojego dorobku ‘Logistycy’ dołożą we wtorkowy wieczór komplet punktów to poza faktem, że po rundzie zasadniczej będą liderem pierwszej ligi to na dodatek na cztery mecze przed końcem sezonu będą mieli dwa punkty przewagi nad największym rywalem. Mimo wszystko uważamy, że o komplet punktów nie będzie wcale łatwo. Często zdarza się tak, że przeciwko drużynie z dolnej partii tabeli gra się gorzej niż przeciwko tym ‘mocarnym’. Aby wygrać spotkanie 3-0 drużyna Omidy musi być maksymalnie skoncentrowana. Czy to po wczorajszym sukcesie jest w ogóle możliwe? Przypominamy, że ligę wygrywa się właśnie w spotkaniach z niżej notowanymi rywalami.

Typ Redakcji: Omida Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Omida Team

Volleyball Rebels – Mental Block

Godz.: 19:00, boisko nr 2

Mimo, że drużyna ‘Rebeliantów’ dołączyła do rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta dwa tygodnie temu, obecnie ma rozegrane już cztery spotkania. Dodatkowo, we wtorkowy wieczór gracze Dawida Byczkowskiego dorzucą kolejne dwa spotkania, co sprawi, że pod kątem liczby spotkań zbliżą się do całej ligowej stawki. Jesteśmy przekonani, że tym, na czym zależy ‘Rebeliantom’ jest zbliżenie się również liczbami punktów. Po czterech spotkaniach drużyna nie zdołała jeszcze ani razu wygrać i w zaledwie jednym spotkaniu udało im się urwać punkt. Stało się to w ich drugim meczu, kiedy rywalem była ekipa BL Volley. Jako Redakcja znajdujemy jednak w przypadku drużyny delikatny powiew optymizmu. W dwóch z czterech rozegranych dotychczas spotkań ekipa mierzyła się z drużynami będącymi w pierwszej siódemce. Pierwszym wtorkowym rywalem ekipy ‘Rebelsów’ będzie drużyna Mental Block, która notuje obecnie świetną formę, dzięki której wygrali trzy spotkania z rzędu. Szczególnie imponująca była ostatnia wygrana, kiedy po przeciwnej stronie siatki wystąpili gracze Range Soft, którzy musieli przełknąć gorycz porażki, nie zdobywając przy tym choćby punktu. Dla ‘Mentalistów’ z kolei była to pierwsza wygrana za komplet punktów w obecnym sezonie, dzięki której wizja powtórki z poprzedniego sezonu, kiedy drużyna grała w barażu o utrzymanie, oddaliła się. Powtórzenie tego wyniku w meczu z Volleyball Rebels z pewnością taki scenariusz by zmarginalizowało.

Typ Redakcji: Mental Block

Typ Eksperta (Maciej Kot):Mental Block

Allsix by Decathlon – Craftvena

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Niestety nie wiemy jak potoczy się spotkanie Craftveny z Portem Gdańsk, ale nos podpowiada nam, że dla obu drużyn bezpośrednie starcie będzie meczem o ‘być, albo nie być’ w grupie mistrzowskiej w trzeciej lidze. Obojętnie jak nie potoczy się ten mecz uważamy, że brak jednej z ekip, które o godzinie 20:00 skrzyżują rękawice, będzie ogromnym rozczarowaniem. Co prawda, istnieje jeszcze trzecia opcja, w której do grupy mistrzowskiej wchodzą zarówno Decathlon jak i Craftvena. Aby tak się stało, ‘Rzemieślnicy’ muszą wygrać spotkanie z ‘Portowcami’ za trzy punkty a następnie Allsix by Decathlon wygrałby spotkanie z Craftveną 2-1, co sprawiłoby, że Port Gdańsk miałby o jedno oczko mniej, zarówno od jednych jak i drugich. Jak wiecie, to czyste spekulacje. Im więcej po drodze zmiennych, tym scenariusz staje się mniej prawdopodobny. Uważamy, że obie ekipy nie będą kalkulować tylko będą chciały udowodnić swoją wyższość na parkiecie. Przez długi czas trudno było sparować obie ekipy. Drużyna Craftvena nie może występować ani w poniedziałki, ani w środy. Z kolei ich rywal – Allsix by Decathlon – ani we wtorki, ani w czwartki. Mimo to, któraś z ekip musiała iść na ustępstwo i wyraziła gotowość do gry w terminie, w którym najprawdopodobniej zabraknie kilku zawodników. Z tego miejsca należy podkreślić ‘prosportową’ postawę graczy ze sklepów sportowych. Kto wygra spotkanie? Dla kogo zabraknie miejsca w grupie mistrzowskiej? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem!

Typ Redakcji: Allsix by Decathlon

Typ Eksperta (Maciej Kot):Allsix by Decathlon

Volleyball Rebels – Letni Gdańsk

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Podobnie jak w poprzednim tygodniu, drużyna Volleyball Rebels zmierzy się z dwoma przeciwnikami. Podobnie jak wtedy, tak i teraz pierwszym rywalem będzie ekipa z dolnej połowy tabeli, natomiast drugim ekipa, która jest w stanie powalczyć o strefę medalową. Zastanawiamy się, czy dla drużyny Dawida Byczkowskiego to właśnie mecz numer sześć nie będzie najtrudniejszym dotychczasowym wyzwaniem. Przypomnijmy, że drużyna Letniego Gdańska przystąpi do spotkania po serii czterech zwycięstw z rzędu. Passa ta jest tym bardziej imponująca jeśli zobaczymy, z kim przyszło im się w tym czasie mierzyć. Umówmy się, drużyny takie jak BES-BLUM Nieloty, DNV GL S*M*A*S*H czy Dream Volley sroce spod ogona nie wypadły. Ba, uważamy, że każdą z tych ekip stać na to, aby znaleźć się na podium. W przypadku Nielotów i Dream Volley obie ekipy nie wyobrażają sobie nawet scenariusza, w którym mogłoby ich tam zabraknąć. Jak zatem zaszeregować drużynę ‘Letników’? Czy po niezbyt udanym początku drużynę w granatowych trykotach stać na to, aby włączyć się do walki o podium rozgrywek? Aby tak się stało, ekipa powinna powalczyć we wtorkowy wieczór o komplet punktów. W siedmiu dotychczasowych spotkaniach, owszem – potrafili ograć ligowe tuzy, ale potrafili również potracić masę punktów, przez co dość mocno skomplikowali sobie sytuację. Warto odnotować tu fakt, że obecnie ‘Letnicy’ mają o jedno spotkanie rozegrane mniej niż trzy drużyny zajmujące miejsca 2-4. W przypadku wygranej z ‘Rebeliantami’, sytuacja w tabeli zrobi się naprawdę ciekawa. O tym, czy tygodniowa przerwa nie wybiła ‘Letników’ z rytmu przekonamy się we wtorkowy wieczór chwilę po godzinie 21.00.

Typ Redakcji: Letni Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot):Letni Gdańsk

Zmieszani – Team Spontan

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Mecze pomiędzy drużynami Zmieszani oraz Team Spontan zawsze dostarczały sporych emocji. Dodatkowo, nie brakowało w nich kontrowersji i zwrotów akcji. Liczymy na to, że we wtorkowy wieczór będzie podobnie. Będzie to trzeci bezpośredni pojedynek pomiędzy zespołami w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Jak do tej pory, dwukrotnie lepszą drużyną okazała się ekipa Piotra Raczyńskiego, która wygrywała spotkania w stosunku 2-1. Nos podpowiada nam jednak, że we wtorkowy wieczór to ich przeciwnicy mają większą szansę na wygranie spotkania. Zmieszani przystąpią do meczu po poniedziałkowej porażce, której doznali przeciwko obecnemu liderowi – drużynie BES-BLUM Nieloty. W meczu tym, szczególnie w pierwszym secie pokazali, że jeśli tylko ustabilizują formę to są w stanie wygrywać z drużynami, które są teoretycznie wyżej notowane. No właśnie, jest jednak jakieś ale. Tym, ale w przypadku drużyny Edyty Woźny jest to, że drużyna potrafi zagrać w rewelacyjny sposób, by kilkanaście minut później zaprezentować się tak, że nie da się tego opisać w parlamentarnych słowach. Ich przeciwnik – Team Spontan w przypadku wygranej za komplet punktów zrówna się z rywalem liczbą punktów i dodatkowo będzie miał na swoim koncie o jedno spotkanie rozegrane mniej. Czy jest w stanie tego dokonać? Trudno odpowiedzieć na to pytanie. ‘Spontaniczni’ w obecnym sezonie również nie potrafią ustabilizować formy i grają ‘w kratkę’. Podsumowując, uważamy, że będzie to mecz drużyn o podobnym potencjale. O tym, kto wygra, zadecyduje dyspozycja dnia.

Typ Redakcji: Zmieszani

Typ Eksperta (Maciej Kot):Zmieszani

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.