Zapowiedź – MATCHDAY #2

W drugim dniu rozgrywek w sezonie Jesień’20 zobaczymy trzech debiutantów. Swoje umiejętności będą miały okazję zademonstrować drużyny Niepokonani PKO Bank Polski, Sprężystokopytni & Kitku oraz Team Looz. Szanse wygrania drugiego spotkania będą z kolei miały ekipy MiszMasz oraz BES-BLUM Kraken Team.

Chilli Amigos – Niepokonani PKO Bank Polski

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Trzeba przyznać, że grać przeciwko rywalowi, o którym nic się nie wie, jest rzeczą równie komfortową co spacer po klockach lego. Z takim zadaniem będą się musieli zmierzyć gracze Chilli Amigos. ‘Papryczki’ w poprzednim sezonie zakończyły zmagania na najniższym stopniu podium. Trzeba przyznać, że forma którą zaprezentowali, szczególnie w końcówce, była doprawdy imponująca. Jeśli gracze Grzegorza Walukiewicza zdołają utrzymać tę dyspozycję przez cały sezon to są w stanie powalczyć nawet i o najwyższy stopień podium. Do tego jednak bardzo daleko. Co ciekawe, do spotkania pomiędzy obiema drużynami miało dojść już w połowie marca, kiedy to powinien rozpocząć się sezon Wiosna’20. Ponieważ sytuacja związana z koronawirusem nie była stabilna, ostatecznie drużyna Niepokonanych PKO Bank Polski nie wystąpiła w sezonie wiosennym i na debiut w ligowych zmaganiach musieli poczekać niemal pół roku. Kojarzycie ten moment, kiedy za dzieciaka czekaliście na święta, by móc odpakować wymarzone prezenty? Wydaje nam się, że długo wyczekiwany przez ‘Bankowców’ moment właśnie nadchodzi. Ponadto, spotkanie to odpowie na pewne pytanie. Jednym z nich będzie to, o jakie cele ma zamiar walczyć drużyna Joanny Drewczyńskiej. Chilli Amigos wydaje się dość dobrym wyznacznikiem jakości.

Typ Redakcji: Chilli Amigos

Typ Eksperta (Maciej Kot): Chilli Amigos

Sprężystokopytni & Kitku – Mental Block

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Poprzedni sezon – 3city4students, obecny sezon – Sprężystokopytni & Kitku. Zastanawiamy się, jak będzie nazywała się ewentualna kolejna drużyna Kacpra Goszczyńskiego. Ekipa, której obecnie jest kapitanem, liczy na chwilę obecną dziesięciu graczy. Prócz wspomnianego kapitana, mamy tu dobrze znanych z rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta Maćka Kota (ex Volley Gdańsk oraz Team Spontan), Maćka Wysockiego (ex Trójmiejska Strefa Szkód oraz Prototype Volleyball), Krzysztofa Śliwińskiego (ex BES-BLUM Kraken Team) czy Sebastiana Hoppę (3city4students). Ponadto, w składzie znajduje się kilku innych wartościowych graczy, co z kolei sprawia, że ekipa z całą pewnością będzie walczyła o zajęcie wysokich lokat. Ich pierwszym rywalem będzie drużyna Mental Block, dla której sezon Jesień’20 będzie już trzecim z rzędu w rozgrywkach SL3. Jak do tej pory, drużyna zajmowała odpowiednio piąte oraz dziewiąte miejsce w tabeli na koniec sezonu. ‘Niebiescy’ liczą na to, że po udanej końcówce sezonu Wiosna’20, kiedy to w dwóch ostatnich spotkaniach pokonali dwóch rywali, zdołają kontynuować tę passę. Pierwsze z dwóch wspomnianych spotkań było meczem ze ‘Studentami’. W tym czasie, w drużynie ‘Studentów’ grało dwóch zawodników, którzy obecnie są graczami Sprężystokopytnych & Kitku. Jak widać, dla byłych graczy ‘Studentów’ to spotkanie niesie za sobą dodatkowy ciężar gatunkowy. Z drugiej strony, wydaje się, że nie będzie to wcale łatwe zadanie. Nos podpowiada nam, że ‘Mentaliści’ największy kryzys mają już za sobą.

Typ Redakcji: Sprężystokopytni & Kitku

Typ Eksperta (Maciej Kot): Sprężystokopytni & Kitku

Wirtualna Polska – MiszMasz

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Po tym, jaką formę zaprezentowała drużyna MiszMasz w poniedziałkowym spotkaniu przeciwko Allsix by Decathlon, można chyba śmiało zaryzykować tezę, że ekipa Andrzeja Tararuja będzie walczyła w tym sezonie o podium rozgrywek w trzeciej lidze. Kolejnym rywalem M&M będzie Wirtualna Polska, która pod koniec poprzedniego sezonu prezentowała świetną formę, wygrywając cztery z sześciu spotkań, w których ograli między innymi późniejszego mistrza trzeciej ligi – Range Soft VT. Jeśli chodzi o ‘Wirtualnych’ to patrząc na skład zgłoszony na obecny sezon, w przerwie wakacyjnej nie doszło do trzęsienia ziemi. Dla ‘Biało-czerwonych’ obecny sezon będzie już czwartym, do którego przystąpi drużyna. Uważamy, że zespół ma naprawdę poważne argumenty do tego, aby zrobić krok w przód. W poprzednim sezonie ekipa WP zajęła trzecie miejsce od końca i jesteśmy przekonani, że ten wynik nie jest dla nich satysfakcjonujący. Co ciekawe, w każdej z trzech edycji, w której występowali, na koniec zajmowali miejsce przed DCT Gdańsk czyli przed drużyną, w której występowało aż pięciu graczy, którzy obecnie reprezentują barwy MiszMasz-u. Co ciekawe, Wirtualna Polska jeszcze nigdy nie wygrała w debiucie. W pierwszym sezonie ulegli ‘Wstrząśniętym nie Zmieszanym’, w kolejnym Omidzie, a w ostatnim Craftvenie. Jak będzie tym razem?

Typ Redakcji: MiszMasz

Typ Eksperta (Maciej Kot): Wirtualna Polska

BES-BLUM Kraken Team – Omida Team

Godz.: 21:00, boisko nr 3

O tym, jak niewygodnym przeciwnikiem potrafi być drużyna BES-BLUM Kraken Team niech poświadczy fakt, że w poprzednim sezonie zespół Ryszarda Nowaka wygrał pierwsze spotkanie z późniejszym wicemistrzem w stosunku 2-1. Owszem, wiemy że to tylko gdybanie, ale gdyby spotkanie z 28 maja wygrała Omida to być może właśnie oni wygraliby ostatecznie pierwszą ligę. Niestety dla ekipy Konrada Gawrewicza stało się inaczej i zgubione na początku sezonu punkty można niejako utożsamiać z zajęciem drugiego miejsca. Oczywiście, zdajemy sobie sprawę, że gdyby Omida wygrała tamto spotkanie, inne wyniki mogłyby się ułożyć zupełnie inaczej. Mimo to, tamten pojedynek pokazał, że w nadchodzącym meczu może się wydarzyć wszystko. Jakby nie patrzeć, poziom pierwszej ligi jest taki, że gorszy dzień czy jakakolwiek próba przejścia obok meczu zostaje przez przeciwników bezwzględnie wykorzystana. Dla wicemistrzów SL3 spotkanie przeciwko BES-BLUM Kraken Team będzie tym otwierającym sezon. Do drużyny w ostatnim czasie dołączyło kilku graczy, na czele z najlepiej punktującym zawodnikiem sezonu Jesień’19 oraz Wiosna’20 – Wojtkiem Ingielewiczem, co stało się najbardziej spektakularnym transferem w historii SL3. Dodatkowo, drużynę wzmocniło dwóch ex-graczy Volley Gdańsk (Marcin Zdunek oraz Sebastian Pasterkiewicz), a także Sebastian Rydyger. Czy te wzmocnienia pozwolą zdetronizować Volley Gdańsk? Do tego droga bardzo daleka. Z pewnością BES-BLUM Kraken Team podejdzie do spotkania uskrzydlony poniedziałkowym triumfem nad Epo-Project, w którym zaprezentowali świetną siatkówkę. Jeśli zagrają tak dobrze jak w poniedziałek, Omida może spodziewać się prawdziwych ‘ciężarów’. Czy BES-BLUM Kraken Team zdoła pójść za ciosem?

Typ Redakcji: Omida Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Omida Team

Team Spontan – Range Soft VT

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Pomimo faktu, że Range Soft VT przegrał na inaugurację z drużyną BES-BLUM Nieloty to uważamy, że zaprezentowali się naprawdę dobrze. Trzeba pamiętać, że gracze BES-BLUM w większości mają za sobą występy w wyższej klasie rozgrywkowej. Na pierwsze punkty drużyna Mykoli Kisa będzie musiała poczekać co najmniej do wtorkowego wieczoru, kiedy to zmierzą się z Team Spontan. Zadanie to nie będzie łatwe, bowiem drużyna Piotra Raczyńskiego w poprzednim sezonie zajęła trzecie miejsce w drugiej lidze i dopiero baraż zadecydował o tym, że finalnie ekipa ‘Oranje’ nie awansowała do elity. W trakcie przerwy pomiędzy sezonami doszło do małej rewolucji kadrowej. Z zespołu do innych ekip odeszli Sławek Kudyba, Maciej Kot czy Piotr Skierkowski, który obecnie występuje w… Range Soft VT. Jeśli chodzi o transfery ‘in’ to do ekipy po pewnej przerwie wracają Mariusz Skierowski oraz Izabela Narwojsz. Dodatkowo, w ekipie będą występować dobrze znani w trójmiejskim światku siatkarskim Mateusz Skwarzec oraz Michał Maliszewski, czy gracze znani z występów w SL3 – Radosław Czerniecki czy Paweł Baranowski. Czy te zasoby wystarczą na ‘Żółto-czarną’ maszynę? Ruchy kadrowe oraz pierwszy, mimo że przegrany mecz pokazały, że z pewnością przeciwnicy będą musieli podchodzić do nich z respektem. Uważamy, że ekipie Range uda się odwrócić kartę i po poniedziałkowej porażce, we wtorek zza horyzontu wyjrzy słońce.

Typ Redakcji: Range Soft VT

Typ Eksperta (Maciej Kot): Team Spontan

Craftvena – Team Looz

Godz.: 21:00, boisko nr 2

We wtorkowy wieczór zmagania ligowe w sezonie rozpoczną gracze Craftveny oraz debiutująca w lidze ekipa Team Looz. Patrząc na tych pierwszych uważamy, że nie opadł jeszcze do końca kurz po poprzednim sezonie, na który można patrzeć z dwóch perspektyw. Pierwsza jest taka, że drużyna okrzepła oraz nabrała ligowego doświadczenia, co może tylko i wyłącznie zaprocentować w kolejnych odsłonach. Druga jest niestety dla ‘Czarnych’ dość bolesna. Poprzedni sezon mógł, a nawet powinien zakończyć się dla Craftveny inaczej. Sytuacja z finiszu poprzedniego poziomu przypominała tę, w której jeden z kolarzy pewnie zmierzał w kierunku podium, a tuż przed metą na trasę przejazdu wyskoczył mu kibic, który nie dość, że zniweczył trudy całego wyścigu to na dodatek spowodował bolesne rany wśród graczy. Przypomnijmy, że Craftvena była drużyną, która dwukrotnie ograła mistrza trzeciej ligi – ekipę Range Soft VT, by ostatecznie przez słabszą końcówkę wylądować na czwartym miejscu. Jeśli chodzi o ich rywali to tak naprawdę sami nie wiemy, czego można się spodziewać. Na chwilę obecną gracze Team Looz nie odsłonili wszystkich kart i obecnie w składzie znajduje się zaledwie… sześciu graczy. Dość wymowny jest fakt, że na kilka dni przed rozpoczęciem ligi gracze Team Looz szukali kolejnych zawodników, którzy dołączą do drużyny. Mimo to, nos podpowiada nam, że ekipa Team Looz nie przyjmie pozycji ‘chłopca do bicia’.

Typ Redakcji: Craftvena

Typ Eksperta (Maciej Kot): Craftvena

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.