Zapowiedź – MATCHDAY #20

Czwartkowe spotkania będą tak dobre, że w zapowiedzi nie musimy specjalnie podkręcać atmosfery. W przeciągu dwóch godzin dojdzie do hitu pierwszej, drugiej i trzeciej ligi. W przypadku drugiej i trzeciej ligi ewentualne wygrane AVOCADO friends oraz Range Soft sprawią, że drużyny będą już o włos od wygrania swoich klas rozgrywkowych.

AVOCADO friends – SV INVICTA

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Obie drużyny przystępują do bezpośredniej rywalizacji po dreszczowcach, w których wcielili się w rolę pierwszoplanowych postaci. Po bardzo emocjonujących spotkaniach, AVOCADO ponownie okazało się lepszą drużyną od Oliwy Team, natomiast SV INVICTA, już w grupie mistrzowskiej, wzięła udany rewanż za porażkę z Team Spontan z rundy zasadniczej. Takie wyniki sprawiły, że na boisku numer trzy zmierzą się ze sobą drużyny, które w grupie mistrzowskiej nie zaznały smaku porażki. Co więcej, ekipa AVOCADO wygrała również wszystkie dziewięć spotkań w sezonie zasadniczym. Nie ma innej opcji: po tym spotkaniu AVOCADO friends albo znajdzie się na autostradzie do zwycięstwa w lidze albo zacznie się ogromna nerwówka. Jeśli mecz wygrają gracze Sławomira Cichosza i na dodatek zrobią to w stosunku 3-0 to zrównają się punktami z ‘Weganami’, a wtedy sprawa mistrzostwa pozostanie kwestią otwartą. Czy to, o czym piszemy, ma prawo się wydarzyć? Uważamy, że tak, bowiem AVOCADO mimo, że do chwili obecnej było najmocniejszą i najrówniejszą drużyną w ligowej stawce to w kilku meczach nie ustrzegli się błędów. Zastanawiające jest również to, jak ‘Weganie’ wytrzymają spotkanie w sferze mentalnej. Nie jest tajemnicą, że ich rywale są bardzo niewygodnym rywalem, nie tylko jeśli chodzi o aspekty czysto sportowe. W czasie spotkania bardzo często stosują sztuczki psychologiczne, które mają na celu wyprowadzenie rywala z równowagi. Aby nie dać się wciągnąć w tę pułapkę, trzeba mieć naprawdę silną psychikę i gracze ‘Wegan’ powinni chyba kilka godzin przed meczem puszczać sobie nagrania rywali w których Ci, co rusz krzyczą swoje charakterystyczne ‘poooooooooooooooooomyłka’ przy nieudanych akcjach rywala. Gdy tylko ‘Czarni’ sobie z tym poradzą to będą faworytem starcia.

Typ Redakcji: AVOCADO friends

Typ Eksperta (Maciej Kot): AVOCADO friends

Craftvena – Range Soft VT

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Wyniki wtorkowej rywalizacji nomen omen podniosły RANGE tego spotkania. Drużyna ‘Rzemieślników’ wygrała swoje spotkanie z drużyną DCT Gdańsk, a ekipa Mykoli Kisa – Range Soft VT, przegrywając spotkanie z Wirtualną Polską sprawiła, że wynik ten stał się największą sensacją wtorkowej serii gier. Ponadto, co chyba istotniejsze od samego wyniku, ‘Żółto-czarni’ dopuścili do sytuacji, w której przy komplecie punktów do końca ligi to ich czwartkowi rywale będą cieszyli się z zajęcia pierwszego miejsca w ligowej stawce. Pikanterii spotkaniu dodaje fakt, że w pierwszym meczu zwyciężyła drużyna dowodzona przez Bartka Zakrzewskiego. Spotkanie, do którego doszło na początku czerwca było wyrównane od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Gdy zsumujemy ze sobą punkty zdobyte przez obie drużyny w trakcie tamtego spotkania to wychodzi nam wynik 60-59 na korzyść ‘Rzemieślników’. Aby przedłużyć swoje mistrzowskie aspiracje drużyna Craftveny musi wygrać najbliższe spotkanie w stosunku 3-0. O to będzie bardzo trudno, biorąc pod uwagę klasę rywala oraz fakt, że jeśli Craftvena wygrywa to najczęściej robi to po podziale punktów. Kto wie, jak wyglądałaby obecnie ich sytuacja w tabeli, gdyby z dziewięciu wygranych aż siedem nie kończyło się podziałem punktów. Ciekawe, jak będzie tym razem. Czy ‘Rzemieślnicy’ są w stanie ograć rywala w stosunku 3-0? Czy Range zdoła udowodnić, że mecz z Wirtualną Polską był tylko wypadkiem przy pracy? O tym przekonamy się już niebawem.

Typ Redakcji: Range Soft VT

Typ Eksperta (Maciej Kot): Range Soft VT

Mental Block – AXIS

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Do spotkania przeciwko AXIS, drużyna Mental podchodzi z podniesionymi czołami. W ostatnim spotkaniu, w którym byli skazywani na sromotną porażkę, zdołali przeciwstawić się drużynie SV INVICTA, która obecnie z powodzeniem rywalizuje w grupie mistrzowskiej. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie jeden mały szczegół. Ich główny rywal w walce o utrzymanie – drużyna 3city4students w ostatnim czasie zdobyła dwa oczka, dzięki czemu znajdują się obecnie w tabeli tuż przed ‘Mentalistami’. Na chwilę obecną wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że to właśnie pomiędzy tymi dwiema drużynami rozegra się walka o byt w drugoligowej stawce. Z pozostałych trzech drużyn do wspomnianych ‘Mentalistów’ oraz ‘Studentów’ może dołączyć w zasadzie tylko… AXIS. ‘Czerwoni’ na chwilę obecną po dziewięciu spotkaniach mają na swoim koncie siedem oczek. Oznacza to, że ewentualna wygrana ‘Mentalistów’ w stosunku 3-0 sprawiłaby, że obie drużyny zrównają się punktami. Owszem, to nadal ‘Czerwoni’ są faworytem tego starcia, jednak scenariusz, w którym wzmocniona w ostatnim czasie drużyna Mental Block wygrywa 3-0, wcale nie brzmi jak scenariusz science-fiction. W pierwszym spotkaniu obu ekip rozegranym 2 czerwca, górą była drużyna Fabiana Polita, która wygrała gładko 3-0. Powtórzenie takiego wyniku na trzy spotkania przed końcem ligi sprawiłoby, że zespół niemal na 100% zapewniłby sobie utrzymanie. Czy miesiąc w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta to wystarczająco długi okres, aby padł odwrotny wynik? Cóż, w tym sezonie w 1 lidze zdarzyło się, że lustrzane odbicie wyniku zobaczyliśmy po 24 godzinach, kiedy to Epo-Project wzięło udany rewanż za porażkę 3-0 ze Speednetem.

Typ Redakcji: AXIS

Typ Eksperta (Maciej Kot): Mental Block

Letni Gdańsk – Team Spontan

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Spotkanie przeciwko drużynie Team Spontan będzie dla graczy Letniego Gdańska pierwszym, do którego przystąpią w grupie mistrzowskiej. Jak do tej pory, w grupie tej odbyły się dwa mecze, w których rywale zdaje się grali pod drużynę Michała Mysłka. Oba kończyły się podziałem punktów. Jeśli 'Letnicy’ wygrają wszystkie cztery spotkania do końca ligi w stosunku 3-0 to nie zważając na inne wyniki, będą cieszyć się z wygranej w lidze. Zostawmy jednak teorię, bowiem w sezonie zasadniczym na dwanaście możliwych punktów przeciwko rywalom z grupy mistrzowskiej, ‘Granatowi’ zdobyli sześć, co ani wstydu ani chluby drużynie nie przynosi. Aż trzy z nich drużyna zdobyła przeciwko Team Spontan, u których tego dnia praktycznie nic nie wychodziło, a ich najlepszym graczem okazał się włoski nabytek – Gianfranco Obsranko. Trzeba to napisać wprost: ze wszystkich dziesięciu spotkań, które jak do tej pory rozegrali gracze Piotra Raczyńskiego, mecz w sezonie zasadniczym przeciwko ‘Letnikom’ był najsłabszy. Jeśli chodzi o ich rywali było całkowicie na odwrót.  To właśnie po spotkaniu ze ‘Spontanicznymi’ całkiem słusznie uznaliśmy, że dla Letniego znajdzie się miejsce w grupie mistrzowskiej, a kto wie, może nawet będą w stanie powalczyć o mistrzostwo? Aby tak się stało ‘Granatowi’ powinni uporać się z drużyną Piotra Raczyńskiego, jednak uważamy, że taka dysproporcja jak w pierwszym meczu po prostu nie będzie miała prawa się powtórzyć

Typ Redakcji: Letni Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Team Spontan

Omida Team – Trójmiejska Strefa Szkód

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Jeden z najlepszych komentatorów sportowych w Polsce – Mateusz Borek wypowiedział się swego czasu o presji w sporcie mówiąc o tym, że prawdziwą presję mają ludzie z chorymi dziećmi, pielęgniarka na onkologii oraz bezrobotni. Uważamy, że gracze Omidy Team powinni sobie przed kolejnymi spotkaniami wziąć te słowa do serca i na nowo cieszyć się grą, bowiem gdy to robili to prezentowali się najlepiej. Zauważyliśmy pewną korelację, w której im więcej mówiło się o nich w kontekście mistrzostwa, tym drużyna gorzej się prezentowała. Tak było chociażby w spotkaniach przeciwko Prototype Volleyball czy Straży Pożarnej. Gorszą formę nie trudno połączyć również z absencją w tych spotkaniach Mateusza Szturmowskiego czy Dmytro Moroziuka, których brak w drużynie pokazał jak wartościowymi są zawodnikami. Mecz przeciwko Trójmiejskiej Strefie Szkód nie będzie najprostszym zadaniem. Jeśli mielibyśmy stopniować skalę trudności to zakładamy, że z ostatnich trzech meczów akurat ten przeciwko TSSowi będzie najtrudniejszy i zdobycie trzech oczek będzie naprawdę sporym wyzwaniem. Niech nikogo nie zwiedzie fakt, że ostatnie spotkanie Omida wygrała 3-0. Mimo, że właśnie takim wynikiem skończył się ten mecz to był on dość wyrównany i mógł się potoczyć zupełnie inaczej. Dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, że czwartkowy mecz będzie wyrównany jest fakt, że Trójmiejska cały czas walczy o najniższe miejsce podium i punkty w meczu z Omidą są po prostu konieczne. Drużyna Patryka Pleszkuna w tym sezonie już dwukrotnie w meczu z Volley Gdańsk udowodniła, że jest w stanie ugrać coś nawet z gigantem. Czy czwartek będzie tym dniem, w którym zabiorą punkty drugiemu z największych graczy?

Typ Redakcji: Omida Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Omida Team

DNV GL S*M*A*S*H – AXIS

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Dla drużyny Fabiana Polita czwartek będzie sądnym dniem. W przeciągu dwóch godzin zagrają dwa najważniejsze spotkania w obecnym sezonie. Na chwilę obecną ‘Czerwoni’ mają stabilną sytuację. Wyprzedzają w tabeli zarówno Mental Block jak i 3city4students. To może się jednak zmienić, jeśli ‘Czerwoni’ poniosą w czwartek dwukrotnie klęskę. O ile w tym pierwszym meczu przeciwko drużynie Mental Block będą faworytem, tak w spotkaniu przeciwko drużynie DNV GL S*M*A*S*H to ich rywale są faworytem starcia. O mobilizację ‘Białych’ można być spokojnym. Wygrana nad drużyną AXIS sprawi, że drużyna zapewni sobie utrzymanie w drugiej lidze. Mimo, że ich ostatnie spotkanie, rozegrane 15 czerwca zakończyło się wygraną ekipy z Łużyckiej w stosunku 3-0 to o powtórzenie tego wyniku nie będzie w czwartek zbyt łatwo. Nie dość, że ‘Czerwoni’ mają nóż na gardle to w ostatnim czasie drużyna DNV GL S*M*A*S*H ma problemy ze składem. W ekipie Stanisława Paszkowskiego zaczął się sezon urlopowy, co sprawiło, że kapitanowi DNV coraz ciężej jest skompletować kadrę. Dodatkowo, w ostatnim czasie z powodu kontuzji wypadł Marek Rostek, którego występ w czwartkowym meczu stoi pod dużym znakiem zapytania. Czy osłabiona drużyna DNV GL będzie w stanie ponownie ograć swojego rywala?

Typ Redakcji: DNV GL S*M*A*S*H

Typ Eksperta (Maciej Kot): DNV GL S*M*A*S*H

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.