Zasady awansów i spadków – sezon Wiosna’20

Organizator Siatkarskiej Ligi Trójmiasta ustalił następującą strukturę rozgrywanych spotkań oraz zasady awansów i spadków w poszczególnych klasach rozgrywkowych:

1 liga

 1. Drużyny rozgrywają mecze w systemie mecz + rewanż (łącznie 14 spotkań). Mistrz zostanie wyłoniony na podstawie końcowego układu tabeli.

 2. Drużyna, która na koniec sezonu zajmie ósme miejsce w tabeli, w kolejnym sezonie zostanie zakwalifikowana do drugiej ligi.

 3. Drużyna, która na koniec sezonu zajmie siódme miejsce rozegra mecz barażowy z drużyną, która zajęła trzecie miejsce w drugiej lidze. Zwycięzca meczu będzie miał prawo do gry w pierwszej lidze w kolejnym sezonie.

2 liga

 1. Drużyny rozgrywają mecze w sezonie zasadniczym w systemie każdy z każdym. Następnie, na podstawie miejsca w tabeli zostaną zaszeregowane do grupy mistrzowskiej lub spadkowej (po 5 drużyn w każdej z grup) i tam rozegrają ponownie mecz w systemie każdy z każdym (łącznie 13 spotkań – 9 w sezonie zasadniczym plus 4 w grupie mistrzowskiej lub spadkowej), przy czym każda drużyna po podziale na grupy zachowuje swoją zdobycz punktową z sezonu zasadniczego.

 2. Drużyny, które na koniec sezonu zajmą pierwsze oraz drugie miejsce w grupie mistrzowskiej, otrzymają prawo do gry w wyższej klasie rozgrywkowej w kolejnym sezonie.

 3. Drużyna, która na koniec sezonu zajmie trzecie miejsce w grupie mistrzowskiej rozegra mecz barażowy z drużyną, która zajęła siódme miejsce w pierwszej lidze. Zwycięzca meczu będzie miał prawo do gry w pierwszej lidze w kolejnym sezonie.

 4. Drużyna, która na koniec sezonu zajmie piąte miejsce w grupie spadkowej w kolejnym sezonie zostanie zakwalifikowana do trzeciej ligi.

 5. Drużyna, która na koniec sezonu zajmie czwarte miejsce w grupie spadkowej rozegra mecz barażowy z drużyną, która zajęła drugie miejsce w trzeciej lidze, o prawo gry w drugiej lidze w kolejnym sezonie.

3 liga

 1. Drużyny rozgrywają mecze w systemie mecz + rewanż (łącznie 14 spotkań).

 2. Drużyna, która na koniec sezonu zajmie pierwsze miejsce otrzyma prawo gry w wyższej klasie rozgrywkowej w kolejnym sezonie.

 3. Drużyna, która na koniec sezonu zajmie drugie miejsce, rozegra mecz barażowy z drużyną, która zajęła czwarte miejsce w grupie spadkowej w drugiej lidze, o prawo gry w drugiej lidze w kolejnym sezonie.

Postanowienia końcowe

Drużyny, w sezonie Jesień’20 zostaną przyporządkowane do poszczególnych lig na podstawie wyników osiągniętych w poprzednim sezonie lub w przypadku nowych drużyn, po konsultacji oraz według subiektywnej oceny Organizatora.

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.