Zapowiedź – MATCHDAY #7

Wtorkowy wieczór obfitować będzie w spotkania zespołów drugoligowych. Ciekawie zapowiada się mecz AXIS z zespołem Mental Block. W trzeciej lidze ekipa Range Soft VT będzie miała szansę zrobić kolejny krok w kierunku objęcia pozycji lidera. Jedyne tego wieczoru spotkanie elity pokaże, czy drużyna BES-BLUM będzie w stanie przeciwstawić się liderowi – Volley Gdańsk. Zapraszamy na zapowiedź wtorkowej serii gier!

Chilli Amigos – DCT Gdańsk

Godz.: 20:00, boisko nr 1

Obie drużyny w poniedziałkowy wieczór zagrały wbrew naszym zapowiedziom i typom Redakcji. Chilli Amigos przegrało spotkanie z Wirtualną Polską, natomiast DCT Gdańsk odniosło przekonujące zwycięstwo z odwiecznym rywalem – drużyną Portu Gdańskiego. We wtorkowy wieczór zmierzą się zatem drużyny, które są na innym poziomie satysfakcji. ‘Papryczki’ po udanej inauguracji sezonu przegrały dwa spotkania z rzędu i ich sytuacja w tabeli uległa pogorszeniu. Ewentualna kolejna porażka sprawi, że drużynie będzie  trudno w późniejszym czasie dołączyć do ekip walczących o podium w rozgrywkach. Jeśli chodzi o drużynę DCT Gdańsk to odnosimy wrażenie, że są obecnie na ewidentnej fali wznoszącej. Ich obecna forma jest prawdopodobnie najwyższa od wiosny 2019 roku kiedy to drużyna rozpoczęła zmagania w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Od tego czasu gra ewoluowała, a drużyna zmieniała się personalnie. Trzon pozostał jednak ten sam i ekipa z ulicy Konterowej może ciągle liczyć na swoich liderów w postaci Piotra Kochanowskiego, Adama Piotrowskiego czy Andrzeja Tararuja. Jakby tego było mało, grę zespołu poprawiły nowe osoby w drużynie – Małgorzata Saczewa czy Bartłomiej Matula. Tak oto kreuje nam się obraz ekipy, która zajmuje najniższy stopień podium, a ewentualna kolejna wygrana sprawiłaby, że drużyna złapie wiatr w żagle i będzie w stanie naprawdę namieszać. To czy się tak stanie zależy od dyspozycji Chilli Amigos i faktu, czy w przeciwieństwie do poniedziałkowego spotkania nie będą się niepotrzebnie podpalać, a realizować założenia taktyczne nakreślone przed meczem.

Typ Redakcji: DCT Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Chilli Amigos

Port Gdańsk – Range Soft VT

Godz.: 20:00, boisko nr 2

Ekipa Range Soft VT pod dowództwem Mykoli Kisa póki co przeprawia się przez zasieki rywali ze skutecznością godną podziwu. Ich zwycięstwo w stosunku 2-1 ze świetnie prezentującym się w obecnym sezonie zespołem Allsix by Decathlon, który aktualnie zajmuje pierwsze miejsce w tabeli trzeciej ligi, mówi samo za siebie. Następnie na warsztat wzięli drużynę DCT, z którą również rozprawili się dość gładko. Ich aktualne, drugie miejsce w tabeli, nie jest zatem przypadkiem, a pamiętajmy, że mają rozegrane o dwa mecze mniej od lidera. Co ciekawe, wygrali z DCT w stosunku 3-0, a z kolei takim samym wynikiem we wczorajszym meczu mogą się pochwalić gracze DCT przeciwko zespołowi Arkadiusza Sojko. Czy te fakty przesądzają sprawę i możemy się spodziewać jednostronnego meczu? Nie bylibyśmy tego tacy pewni. ‘Portowcy’ niejednokrotnie już pokazali klasę i jesteśmy zdania, że postarają się ze wszystkich sił, aby zatrzeć niekorzystne wrażenie po niespodziewanej dla nich poniedziałkowej porażce. Pamiętajmy, że dysponują klasowymi graczami jak Piotr Baj, Kamil Sołomin czy Artur Lass. Czy to wystarczy, aby postawić się potędze Range Soft? Przekonamy się już niebawem.

Typ Redakcji: Range Soft VT

Typ Eksperta (Maciej Kot): Port Gdańsk

AVOCADO friends – 3city4students

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Po wczorajszym debiucie zawodnicy drużyny 3city4students raczej nie kładli się do łóżek w dobrych nastrojach. Gładkie zwycięstwo Oliwy w stosunku 3-0 to dopiero początek trudów, jakie czekają ‘Studentów’ w tym tygodniu. W drugim meczu przyjdzie im się zmierzyć z jeszcze bardziej wymagającym rywalem i musimy przyznać, że jeśli 3city szybko nie przeanalizuje swojej gry i nie wprowadzi poprawek, o urwanie choćby punktu w nadchodzącym spotkaniu będzie piekielnie ciężko. Mieli na to niecałe 24 godziny. Czy okaże się to wystarczającym czasem dla drużyny Dawida Piankowskiego? We wczorajszym meczu dość dobrze spisywali się debiutujący w Lidze Kacper Goszczyński oraz Piotr Rzepecki. W drużynie na pewno nie brak potencjału, ale musi on się przełożyć na skuteczność w meczu. Po drugiej stronie siatki będzie czekała na nich drużyna, która powoli wyrasta na solidną markę w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Zwycięstwa nad AXIS oraz Spontanem, ich pewność siebie i spokój na boisku oraz obecność niezawodnego Patryka Okulewicza to kombinacja, która może zaprowadzić ich w tabeli naprawdę wysoko. Póki co jednak, do tego jeszcze daleka droga. Dzisiaj gracze Arka Kozłowskiego mają szansę udowodnić, że poprzednie zwycięstwa nie były przypadkowe i że stawianie ich w roli faworyta przed meczem jest jak najbardziej uzasadnione.

Typ Redakcji: AVOCADO friends

Typ Eksperta (Maciej Kot): AVOCADO friends

Letni Gdańsk – DNV GL S*M*A*S*H

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Gracze Letniego Gdańska nie mogą czuć się usatysfakcjonowani swoim pierwszym spotkaniem w lidze. Byli już niewiarygodnie blisko wygranej z INVICTĄ i zgarnięcia dwóch oczek. Niestety dla nich, tak się jednak nie stało i drużyna Sławka Cichosza w ostatniej chwili odjechała im jak pociąg pospieszny, który miał ich zabrać na wymarzone wakacje na Mazurach. Michał Mysłek i jego zawodnicy na pewno będą chcieli odbić sobie tę zaskakującą dla nich porażkę. Ekipa DNV, która ostatnio zaliczyła dwa niezbyt udane spotkania wydaje się być odpowiednim kandydatem do podreperowania nastrojów oraz pozycji w ligowej tabeli. Nie jest to jednak tak łatwe zadanie jak by się mogło wydawać. Pamiętajmy, że drużynie Sławomira Paszkowskiego udało się w pierwszym meczu pokonać właśnie wspomnianą INVICTĘ w stosunku 2-1, a na przestrzeni poprzednich sezonów pokazali, że mają potencjał oraz ambicje, aby mierzyć się z najlepszymi. Dzisiejsze spotkanie da nam odpowiedź, czy ich wygrana była skutkiem dobrej dyspozycji zespołu czy słabszego dnia graczy Sławka Cichosza. Zapowiada się ciekawy pojedynek.

Typ Redakcji: Letni Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Letni Gdańsk

Volley Gdańsk – BES-BLUM Kraken Team

Godz.: 21:00, boisko nr 2

Drużyna BES-BLUM od początku sezonu zachowuje się jak wolno rozpędzająca się lokomotywa parowa. Zaczęli od przegranej z Prototype w stosunku 0-3, z Epo-Project było to już 1-2, a następnie wygrali z Omidą 2-1. Liczby mówią same za siebie. Gdybyśmy więc kierowali się wyłącznie matematyką, obstawilibyśmy, że w kolejnym spotkaniu powinni osiągnąć wynik 3-0. Mimo, że prezentują z meczu na mecz coraz lepszą dyspozycję, nie ośmielilibyśmy się jednak na takie ryzyko, biorąc pod uwagę z kim przyjdzie im się zmierzyć. Drużyna Volley Gdańsk po stracie punktu w wyrównanym starciu z Epo-Project, nie będzie mogła sobie pozwolić na zlekceważenie żadnego przeciwnika. Gracze BES-BLUM jednak w meczu z Omidą pokazali, że żaden rywal im nie straszny i jedyne, czego możemy być stuprocentowo pewni to fakt, że wyjdą dziś na parkiet Ergo Areny z dumnie podniesionymi głowami. W kilku ostatnich spotkaniach było już naprawdę blisko tego, by którejś z drużyn udało się strącić Volley z piedestału. Czy zanosi się na koniec ich dominacji i przerwanie serii zwycięstw? Patrząc na ostatnie wyniki, w obecnym sezonie może być to bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek wcześniej.

Typ Redakcji: Volley Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Volley Gdańsk

Mental Block – AXIS

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Gracze Mental Block po ostatnim meczu schodzili z parkietu w wyśmienitych humorach, które zresztą nie opuszczały ich również w trakcie spotkania. Po zawodnikach Aleksandry Błaż widać że stanowią silny, zgrany kolektyw i nie dopuszczają do sytuacji konfliktowych w swoich szeregach, nawet w przypadku, gdy mecz nie idzie po ich myśli. Po dość gładkim zwycięstwie z DNV w stosunku 3-0 na pewno nabrali apetytu na więcej. W nieco gorszej sytuacji w tabeli jest drużyna AXIS, która jednak trafiła na początek na naprawdę potężnych rywali (Zmieszani, AVOCADO friends, Team Spontan). W ostatnim meczu udało im się urwać seta ‘Spontanicznym’, co może sugerować zwyżkę formy. Czy taki dobór terminarza sprawi, że drużyna AXIS okaże się lepiej przygotowana na wtorkowe starcie? W końcu część najgroźniejszych przeciwników mają już za sobą. Na pewno liczą na przełamanie złej passy i zwycięstwo w nadchodzącym meczu. Drużyna Dariusza Suchwałko dysponuje wyśmienitymi graczami jak Fabian Polit i Łukasz Wojdak, którzy mogą dać ‘Czerwonym’ szansę na wykręcenie niezłego wyniku. Nie będzie to jednak zadanie łatwe, ponieważ ‘Mentaliści’ już wielokrotnie udowadniali, że jak chcą to potrafią.

Typ Redakcji: AXIS

Typ Eksperta (Maciej Kot): Mental Block

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.