Zapowiedź – MATCHDAY #4

Przed nami kolejny dzień rozgrywek, w którym dojdzie do sześciu spotkań. Podobnie jak poprzednio, przygotowaliśmy po dwa spotkania w każdej klasie rozgrywkowej. Najciekawszym wydarzeniem zdaje się być pojedynek pomiędzy Prototype Volleyball a Strażą Pożarną Gdańsk. W drugiej lidze przełamać złą passę postarają się trzy drużyny – Mental Block, Oliwa Team oraz AXIS. W trzeciej lidze najbardziej interesująco zapowiada się pojedynek niepokonanej Craftveny z mającą duże ambicje ekipą Allsix by Decathlon.

Range Soft VT – DCT Gdańsk

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Spotkanie dwóch drużyn, które na inaugurację wygrały w stosunku 2-1. Przed tygodniem nasi stranieri wygrali z Allsix by Decathlon, natomiast w poniedziałkowy wieczór, po wyrównanym spotkaniu, DCT Gdańsk zdołało pokonać Wirtualną Polskę. Przed dzisiejszą rywalizacją największym znakiem zapytania jest to, na jaki skład postawi kapitan drużyny – Mykola Kis. Tak jak wcześniej wspominaliśmy, drużyna liczy sporo zawodników na podobnym poziomie, więc w trakcie sezonu możemy spodziewać się sporych rotacji w składzie. Jeśli chodzi o DCT Gdańsk to można powiedzieć, że do obecnego sezonu zgłosili się jako jedna z ostatnich drużyn z całej ligowej stawki. Nie oznacza to bynajmniej, że przystąpili do sezonu nieprzygotowani. Odnosimy wrażenie, że małymi krokami robią ciągle progres i z meczu na mecz ich gra wygląda coraz lepiej. Jesteśmy również przekonani, że gdyby istniał wehikuł czasu i gracze z ulicy Kontenerowej w cudowny sposób przenieśliby się do sezonu Wiosna’19, to w sposób przekonujący wygraliby z sobą samym. Na to nie ma jednak co liczyć. Stephen Hawking stwierdził, że wehikuł czasu nigdy nie powstanie, bo gdyby było inaczej już dawno spotkalibyśmy kogoś z przyszłości. My jednak spróbujemy przenieść się w przyszłość, w której faworytem zdaje się być drużyna Range Soft VT.

Typ Redakcji: Range Soft VT

Typ Eksperta (Maciej Kot): Range Soft VT

Oliwa Team – Mental Block

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Idealny mecz na przełamanie dla obu drużyn. Inaugurację sezonu Wiosna’20 ekipy z pewnością chciałyby wymazać z pamięci. Mimo, że to jak wybór między ciepłym piwem a zimną kawą, to można dostrzec, że w minimalnie lepszej sytuacji jest drużyna Mental Block, u której porażka z Team Spontan była poniekąd wkalkulowana w rachunek zysków i strat. Przypadek Oliwa Team przypominał raczej akcję Ice bucket challenge, w której wiele osób w szczytnym celu wylewało sobie na głowę kubeł lodowatej wody. Celowo napisaliśmy, że to tylko przypominało tę akcję, ponieważ w przypadku Oliwy nie było żadnego szczytnego celu. Oliwa przegrała i przypuszczamy, że w nocy z poniedziałku na wtorek szybko nie zasnęli. Mental Block miał dłuższą okazję do podreperowania sfery mentalnej i kto jak kto, ale oni powinni sobie z tym aspektem poradzić. Co ciekawe, poza sferą psychiczną, Mental Block w momencie kiedy ich rywale dostawali lekcję siatkówki od INVICTY, spokojnie przygotowywał się do wtorkowego spotkania. Na każdy poniedziałek mają bowiem zaplanowaną jednostkę treningową, co w obecnych czasach taką oczywistością nie jest. Czy niebiescy zdołają włożyć rozżarzony pręt w otwartą ranę, którą zadali Oliwie gracze Invicty?

Typ Redakcji: Mental Block

Typ Eksperta (Maciej Kot): Oliwa Team

Craftvena – Allsix by Decathlon

Godz.:20:00, boisko nr 1

Mimo, że Craftvena wygrała w lidze dwukrotnie, a Allsix zaledwie raz, to na koncie mają uzbieraną taką samą liczbę punktów. Wpływ na to ma fakt, że gracze Bartka Zakrzewskiego dwukrotnie oddawali punkt przeciwnikom, podczas gdy Decathlon wygrał w stosunku 3-0, a w przegranym meczu zdołał urwać jeden punkt. To wszystko po najbliższym meczu może się okazać nieważne. Nie ukrywamy, że mielibyśmy spory problem ze wskazaniem faworyta, gdyby nie fakt, że jeden z liderów Allsix doznał koszmarnej kontuzji stawu skokowego i chyba tylko cud mógłby sprawić, że Dawida Zdzuja zobaczymy we wtorkowy wieczór na parkietach SL3. Jako ‘Redakcja’ twardo stąpamy jednak po ziemi i życzymy Dawidowi żeby zdążył zagrać do końca obecnego sezonu. Czy graczom Rafała Liszewskiego uda się załatać tę wyrwę? O to będzie bardzo ciężko, bowiem Dawid w dwóch pierwszych meczach imponował swoją grą. Z drugiej strony, jeśli da się wstawić brakującą jedynkę, to można też wstawić kolejnego gracza do drużyny. Jakby nie patrzeć, spotkanie przeciwko liderowi będzie zadaniem dosyć trudnym, z którym nie poradzili sobie ligowi wyjadacze – Wirtualna Polska czy Port Gdańsk. Czy uda się to Decathlonowi? Małą podpowiedzią dla graczy tej drużyny będą bez wątpienia skróty ich spotkań. Jak do tej pory w ‘Czarnych’ swoje umiejętności zaprezentowało ośmiu graczy, co jest jednak sporym ułatwieniem dla osób, które chciałyby się pobawić w analityków. Której drużynie uda się zostać samotnym liderem po końcowym gwizdku sędziego?

Typ Redakcji: Craftvena

Typ Eksperta (Maciej Kot): Craftvena

Prototype Volleyball – Straż Pożarna Gdańsk

Godz.: 20:00, boisko nr 3

O poprzednich rywalizacjach tych drużyn powiedzieliśmy już niemal wszystko. Mecz z 25 września 2019 r. był spotkaniem, które bez wątpienia przejdzie do historii Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Tego come backu Strażaków nie da się po prostu zapomnieć. Do kolejnej rywalizacji doszło 5 listopada 2019 r. i tym razem górą byli zawodnicy Prototype Volleyball. Stan rywalizacji po dwóch spotkaniach to 1-1. Jeśli zejdziemy niżej to okaże się, że w setach również jest remis 3-3, a patrząc na małe punkty delikatną przewagę mają gracze Tomasza Nurzyńskiego (119-117). Te dwa punkciki idealnie obrazują jak wyrównany poziom prezentowały historycznie dwie drużyny. Zastanawiamy się, która z ekip wspięła się na kolejny szczebel i najbliższe spotkanie z pewnością da nam odpowiedź na tę nurtującą nas kwestię. Oba teamy zaczęły sezon od niespodzianek wygrywając z faworyzowanymi drużynami. Prototype z BES-BLUM, natomiast Straż Pożarna ze Speednetem. Oznacza to, że dla jednej z ekip wtorkowa potyczka będzie już drugim wygranym spotkaniem z rzędu i nos podpowiada nam, że takim scenariuszem obie drużyny nie pogardziłyby przed rozpoczęciem sezonu. Mimo, że to początek wiosennych rywalizacji, wygrana w meczu numer dwa, dałaby zwycięzcom pewne poczucie bezpieczeństwa, którego tak mocno brakowało w poprzedniej edycji.

Typ Redakcji: Prototype Volleyball

Typ Eksperta (Maciej Kot): Prototype Volleyball

AXIS – Team Spontan

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Wydaje nam się, że w ostatnim czasie nie jesteśmy ulubieńcami graczy AXIS. Na początek, w terminarzu przygotowaliśmy im zestaw trzech drużyn, które z pewnością powalczą o podium rozgrywek (Zmieszani, AVOCADO friends oraz Team Spontan). Z drugiej strony, w późniejszym okresie, gdy inne ekipy będą mierzyć się z ligowymi potęgami, graczy z ulicy Kartuskiej czeka teoretycznie łatwiejszy terminarz. O pierwszą wygraną we wtorkowy wieczór, będzie naprawdę ciężko. Spontan, po delikatnie ujmując średnim początku, w kolejnym spotkaniu zaprezentował formę, która może budzić uznanie wśród innych ligowców. Aby kontynuować swój sen o wygranej w lidze powinni dziś powalczyć o komplet punktów. Z drugiej strony, Spontaniczni są drużyną, która słynie z tego, że bardzo często w ich spotkaniach dochodzi do podziału punktów i absolutnie nie zdziwilibyśmy się, gdyby podobnie było i tym razem. Uważamy, że przed nimi ciężkie zadanie. Mimo, że na papierze są faworytem, to bez wątpienia drużyna AXIS będzie chciała sobie odbić niepowodzenie z dwóch pierwszych spotkań. Kwestia ambicji to jedno, pytanie czy umiejętności na to pozwolą?

Typ Redakcji: Team Spontan

Typ Eksperta (Maciej Kot): Team Spontan

Prototype Volleyball – Volley Gdańsk

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Drużyna Prototype Volleyball będzie pierwszą ekipą ze wszystkich trzech lig, która rozegra dwa spotkania jednego dnia. Po meczu ze Strażą Pożarną przystąpią do teoretycznie trudniejszego zadania. Czekać na nich będzie bowiem dwukrotny Mistrz Siatkarskiej Ligi Trójmiasta – Volley Gdańsk. ‘Żółto-czarni’ w ostatnim meczu z Omidą odnieśli 28 zwycięstwo z rzędu i wydaje się, że wynik ten nie zostanie w najbliższym czasie pobity. Spotkanie przeciwko ‘Transformersom’ będzie dla nich kolejną okazją do śrubowania swojego wyniku. Jest on na tyle imponujący, że od pewnego czasu ‘pompujemy balonik’, przypominając o rekordzie, co może powodować, że drużyna gra pod większą presją. W ostatnim spotkaniu rozegranym z Omidą było naprawdę blisko tego, aby świetna passa została przerwana. Czy tym razem może być podobnie? A może Prototype wprawi w zdumienie wszystkich obserwatorów ligi i wygra spotkanie? Skoro ostatnio potrafili sprawić niespodziankę i w sposób przekonujący wygrać z BES-BLUM Kraken Team to może pójdą o krok dalej i pokonają mistrza? W poprzednim sezonie, 14 października 2019 r., zdołali urwać Volley seta, co przecież takim łatwym zadaniem nie jest. W październikowym spotkaniu dobrą partię rozegrali główni aktorzy, którzy w pierwszej kolejce otrzymali nagrodę MVP – środkowy Karol Grajewski (Prototype Volleyball) oraz Przemysław Wawer (Volley Gdańsk). Czy najlepszy blokujący poprzedniego sezonu oraz lider tej klasyfikacji w obecnym zdoła powstrzymać najlepszego zawodnika poprzedniej edycji? Pojedynek tych indywidualności zapowiada się wybornie.

Typ Redakcji: Volley Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Volley Gdańsk

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.