Zapowiedź – MATCHDAY #3

Zaczynamy kolejny tydzień rozgrywek! W najbliższych dniach rozegranych zostanie 18 spotkań, z czego 6 odbędzie się w poniedziałek. Do rywalizacji przystępują drużyny Oliwa Team oraz DCT Gdańsk. Szansę na drugą wygraną w lidze będą miały ekipy  Epo-Project, AVOCADO friends, Zmieszani oraz Chilli Amigos. Pierwsze dwa dni meczowe obfitowały w dużą liczbę niespodzianek. Czy poniedziałek będzie również pełen zaskoczeń?

BES-BLUM Kraken Team – Epo-Project

Godz.: 19:00, boisko nr 1

Pisząc zapowiedzi do pierwszych spotkań tych drużyn pomyliliśmy się dwukrotnie. BES-BLUM wbrew naszemu typowi przegrało z Prototype, a Epo-Project po bardzo dobrym meczu wygrało z Trójmiejską Strefą Szkód. Tym razem postawimy nasz typ na Epo-Project. W składzie ‘Kaszubów’ znajduje się kilkunastu młodych chłopaków, po których widać głód gry i radość z przebywania na parkiecie. Do sfery mentalnej trzeba dorzucić oczywiście dobrą dyspozycję fizyczną. Po Epo nie było absolutnie widać tego, że drużyna miała jakąkolwiek przerwę. Pojawiły się nawet głosy powątpiewania, czy drużyna zastosowała się do akcji #zostanwdomu. Ta mieszanka może spowodować, że ekipa Przemka Walczaka powalczy w tym sezonie o wysokie cele. Zadaniem numer dwa do osiągnięcia takich założeń będzie drużyna BES-BLUM Kraken Team, która zanotowała falstart. Niestety, aby nie było zbyt kolorowo to musimy napisać, że mecz z Prototype wypadł ekipie Wojtka Elminowskiego najgorzej, od kiedy sięgamy pamięcią. Zastanawiamy się czy była to kwestia dyspozycji dnia, kilkutygodniowej przerwy, czy może problem jest większy? Odpowiedź na to pytanie poznamy już niebawem. Okazja do rehabilitacji będzie jednak bardzo wymagająca.

Typ Redakcji: Epo-Project

Typ Eksperta (Maciej Kot): Epo-Project

Wirtualna Polska – DCT Gdańsk

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Drugi tydzień rozgrywek to moment, w którym na parkiety Siatkarskiej Ligi Trójmiasta wracają ‘Kontenerowcy’. Podczas, gdy cała trzecioligowa stawka rozegrała swoje pierwsze spotkania, drużyna DCT Gdańsk odbyła jednostkę treningową. Do zespołu dołączyło kilka nowych twarzy, nie obyło się również bez rozstań. Tak jak wspominaliśmy, szeregi pierwszoligowej Straży Pożarnej zasilił Marcin Okuniewski. Dla obu drużyn poniedziałkowy pojedynek będzie już trzecim bezpośrednim starciem. Obie grają trzeci sezon w SL3 i można powiedzieć, że są ligowymi weteranami. Dodatkowo, ciekawą sprawą jest fakt, że każdorazowo zostały zaszeregowane do tej samej ligi. To pokazuje, jak wyrównany poziom prezentują. Za potwierdzenie tych słów niech posłuży fakt, że oba poprzednie spotkania zakończyły się podziałem punktów. Jak do tej pory, lepszym bilansem może pochwalić się drużyna Wirtualnej Polski, która wygrała oba spotkania w stosunku 2-1.  Jeśli i tym razem wygrają, będzie można chyba mówić o patencie na ekipę z ulicy Kontenerowej. Z drugiej strony, być może maksyma ‘do trzech razy sztuka’ tym razem nie okaże się pustym sloganem? O tym przekonamy się już niebawem.

Typ Redakcji: Wirtualna Polska

Typ Eksperta (Maciej Kot): DCT Gdańsk

Oliwa Team – SV INVICTA

Godz.: 20:00, boisko nr 3

Spotkanie pomiędzy Oliwa Team a SV INVICTA będzie pierwszym w tym sezonie meczem, w którym zmierzą się ze sobą dwie drużyny dopiero rozpoczynające przygodę z SL3. SV INVICTA zdążyła już rozegrać jedno spotkanie, w którym przegrała z zespołem DNV GL S*M*A*S*H w stosunku 2-1. Jeśli chodzi o Oliwę to będzie to dla nich pierwsze wyjście na parkiet Ergo Areny. Wnikliwi obserwatorzy na pewno dostrzegli, że w składzie znajduje się kilku graczy którzy ‘otrzaskali się’ już z meczami o stawkę. W drużynie znajdziemy między innymi: Agnieszkę Pasternak, Michała Jasnocha, Pawła Skrzypkowskiego (wszyscy w poprzednim sezonie grali w Omidzie) czy Łukasza Wilamowskiego (poprzednio Allsix by Decathlon). Gdy dorzucimy do tego kilku innych jakościowych graczy to mamy drużynę, która z pewnością zamiesza w układzie ligowej tabeli. Odnośnie samego meczu to obie ekipy zdążyły  już przeprowadzić trening. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że drużyny zagrały w sobotę sparing… między sobą. Na jednej z hal na Przymorzu lepszą drużyną okazała się ekipa z Oliwy. Na podstawie samego spotkania nie można jednak wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Zespoły rotowały w trakcie meczu składem, a poza tym na sparingu pojawili się również zawodnicy pierwszoligowej Omidy. Mimo to, weekend będzie intensywnym czasem dla analityków obu drużyn. Która z ekip lepiej rozgryzie swojego rywala?

Typ Redakcji: Oliwa Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Oliwa Team

AVOCADO friends – AXIS

Godz.: 20:00, boisko nr 1

‘Restauratorzy’ w pierwszym spotkaniu pokazali, że bez wątpienia będą się liczyć w walce o najwyższe trofea. Na inaugurację sezonu pokonali bardzo mocno zapowiadający się zespół Piotra Raczyńskiego – Team Spontan. Nie od dzisiaj wiadomo, że pierwsze spotkanie jest jednym z najtrudniejszych w całym sezonie. Gdy dochodzi do tego stres związany z debiutem w rozgrywkach to wygrana przeciwko drużynie, dla której był to 28 pojedynek w historii SL3 budzi szacunek. Pierwsze spotkanie pokazuje ponadto, jaki kierunek obierają poszczególne zespoły. Zadaniem numer dwa dla ekipy Arka Kozłowskiego będzie drużyna AXIS, w której kapitanem jest doświadczony gracz – Dariusz Suchwałko. Powrót do ligowych zmagań po blisko rocznej przerwie (drużyna występowała w sezonie Wiosna’19) nie był udany. ‘Czerwoni’ przegrali bowiem z ekipą Zmieszanych w stosunku 0-3 i trzeba przyznać, że byli drużyną, która zagrała po prostu słabiej od przeciwnika. Okazja do rehabilitacji nie wydaje się bynajmniej zadaniem łatwiejszym. Patrząc na trzech pierwszych rywali, początek sezonu to jednak wrzucenie zespołu na głęboką wodę (Zmieszani, AVOCADO, TEAM SPONTAN). Zastanawiamy się, czy AXIS będzie w stanie stawić czoła tak dobrze dysponowanym ekipom? Inną kwestią pozostaje fakt, że w drugiej lidze poziom zdaje się być dosyć wysoki i każdy przeciwnik będzie przysparzał problemów. Jesteśmy przekonani, że AXIS pokaże jeszcze jakość, którą niewątpliwie mają. Czy nastąpi to już w ich drugim meczu?

Typ Redakcji: AVOCADO friends

Typ Eksperta (Maciej Kot): AVOCADO friends

Allsix by Decathlon – Chilli Amigos

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Debiut w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta drużyna Chilli Amigos miała jak marzenie. Czy można dostać na ‘dzień dobry’ więcej niż komplet oczek po dobrej grze? Ekipa Grzegorza Walukiewicza pewnie wygrała we wtorek z drużyną Speednetu 2, w stosunku 3-0. Mawia się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i zespół zapewne chciałby powtórzyć ten rezultat przeciwko drużynie z największej sieci sklepów sportowych w Polsce. Zadanie to będzie jednak niezwykle trudne. Mimo, że gracze Allsix by Decathlon przegrali pierwsze spotkanie, to zaprezentowali się całkiem nieźle. Im dłużej trwał ich mecz przeciwko Range Soft VT, tym lepiej im szło. Patrząc wyłącznie na wspomniane spotkanie, można wysnuć wnioski, że wraz z upływem czasu będzie zdecydowanie lepiej. Nie ukrywamy, że czekamy na debiut rozgrywającego – Marcela Szewczyka. Po jego grze spodziewamy się bardzo dużo i sądzimy, że jego doświadczenie oraz umiejętności sprawią, że drużyna będzie w stanie włączyć się do walki o wysokie cele. Aby tak się jednak stało, drużyna Rafała Liszewskiego nie może sobie pozwolić na stratę punktów.

Typ Redakcji: Allsix by Decathlon

Typ Eksperta (Maciej Kot): Chilli Amigos

DNV GL S*M*A*S*H – Zmieszani

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Początkowo, drużyna Zmieszanych miała rozegrać w nadchodzącym tygodniu dwa spotkania. Poza meczem z DNV, w planach było również spotkanie z AVOCADO. Tak się jednak nie stanie i ekipa Edyty Woźny przystąpi do rywalizacji wyłącznie z zespołem Stanisława Paszkowskiego. Dla jednych i drugich będzie to potyczka numer 2 w sezonie Wiosna’20. Obie ekipy mogą się pochwalić udaną inauguracją. Zmieszani pewnie rozprawili się z ekipą AXIS, natomiast DNV wygrało z SV INVICTA, lecz na nieszczęście dla nich, stracili jednego seta. Poza tym, że dla drużyn będzie to drugie spotkanie w sezonie, będzie to również ich drugi bezpośredni pojedynek. W sezonie Jesień’19 górą byli Zmieszani, którzy wygrali 3-0, choć w pierwszym secie było blisko tego, aby punkt zgarnęli ‘Biali’. Kolejne odsłony były już mniej wyrównane i DNV musiało uznać wyższość Zmieszanych. Tym razem, podobnie jak w październiku, faworytem również będzie ekipa Zmieszanych. Oprócz nich już tylko 3 drużyny mają szansę zgarnięcia kompletu oczek w dwóch pierwszych spotkaniach. Co ciekawe, pozostałe trzy o których mowa, nie rozegrały jeszcze żadnego meczu. Cóż, miesiące lecą, a Zmieszani są cały czas w grze.

Typ Redakcji: Zmieszani

Typ Eksperta (Maciej Kot): Zmieszani

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.