Zapowiedź – MATCHDAY #2

Drugi dzień meczowy w sezonie, podobnie jak poprzedni, przyniesie nam po dwa spotkania w każdej klasie rozgrywkowej. Niezwykle pasjonująco zapowiada się mecz pierwszoligowy pomiędzy Omidą a Volley Gdańsk. Poprawić nastroje będzie chciała na pewno drużyna Team Spontan, która uległa rywalowi we wtorkowym starciu. W trzeciej lidze natomiast można się spodziewać wyrównanych pojedynków, które dadzą nam obraz siły poszczególnych drużyn.

AXIS – Zmieszani

Godz.: 19:00, boisko nr 3

Prawie wszystkie drużyny występujące w tym sezonie w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta to ekipy, które grały w sezonie Jesień’19 lub debiutanci. Wyjątek w całej ligowej stawce stanowi drużyna AXIS, dla której będzie to powrót do zmagań na Ergo Arenie po blisko rocznej przerwie. Ostatnie spotkanie ‘Czerwoni’ rozegrali bowiem 17 czerwca 2019 r. z drużyną DNV GL S*M*A*S*H. Co ciekawe, losy zawodników AXIS oraz Zmieszanych wielokrotnie się krzyżowały. Można rzec, że do pojedynku przystąpią dobrzy znajomi. Na potwierdzenie tych słów zdradzimy Wam, że kapitanowie drużyn (Dariusz Suchwałko – AXIS oraz Edyta Woźny – Zmieszani) występowali wielokrotnie… w jednej drużynie w Lidze Rodziców. Który z kapitanów lepiej rozgryzie swoich przeciwników? Wydaje się, że obie drużyny postawiły na stabilizację. Od poprzednich rozgrywek składy ekip nie uległy znaczącym zmianom, trzon zespołu pozostał ten sam. Warto odnotować, że do drużyny Zmieszanych po jednym sezonie spędzonym w Asach B Klasy powraca Kuba Wałdoch. Były gracz pierwszoligowy bez wątpienia będzie ważną kartą w talii Edyty Woźny. W poprzednim sezonie był piątym najlepiej punktującym graczem pierwszej ligi. Spotkanie zapowiada się naprawdę ciekawie i ciężko jednoznacznie wskazać faworyta. Jako Redakcj,a mimo wszystko, skłaniamy się do tego, że to Zmieszani mają większą szansę. Wszak w poprzednim sezonie wywalczyli na parkiecie awans, którego finalnie się zrzekli.

Typ Redakcji: Zmieszani

Typ Eksperta (Maciej Kot): Zmieszani

Omida Team – Volley Gdańsk

Godz.: 19:00, boisko nr 1

W dotychczas rozegranych 41 spotkaniach w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta oba zespoły przegrały łącznie zaledwie JEDEN mecz. Mowa tu o drużynie Omidy, która uległa ekipie Zmieszanych w 14 kolejce poprzedniego sezonu. To jednak nie przeszkodziło im w zajęciu pierwszego miejsca w drugiej lidze i pewnym awansie do elity. Drużyna od tamtej pory przeszła rewolucję nie mniejszą od tej, którą można w ostatnim czasie zaobserwować u Adele. Nie mówimy tu bynajmniej o uszczupleniu kadry, bowiem ta liczy na chwilę obecną trzynastu graczy i z tego, co zdążyliśmy ustalić, niewykluczone jest, że szeregi zespołu zasili ktoś jeszcze. Jeśli mowa o nowych twarzach to do drużyny dołączyli między innymi: Dmytro Moroziuk, Maksym Pelykh, Maxim Hiruts (ex Prometheus), Marcin Karbownik (ex Intermarine),  Łukasz Karbowniczek (Prototype Volleyball), Roman Grzelak (Asy B Klasy) czy wreszcie libero Sebastian Miąsko, który w poprzednich sezonach bronił barw… Volley Gdańsk. Prawdziwym odkryciem może się jednak okazać rozgrywający Wojciech Bogusz, który ma za sobą krótką karierę zawodową. To wszystko sprawia, że drużyna wygląda na bardzo solidną i wiele osób upatruje w nich ‘czarnego konia’ rozgrywek. Zadanie na początek jest bardzo trudne. Volley Gdańsk to drużyna, która w 28 spotkaniach od początku rozgrywek zawsze z Ergo Areny wracała z tarczą. Tym razem również będą faworytem. Do zespołu dołączyło kilka nowych twarzy, ale prawdziwą niespodzianką był fakt, że z ekipy odszedł nasz etatowy ekspert – Maciej Kot. Mimo tego drużyna tradycyjnie już, nie miała problemów ze skompletowaniem kadry do ligi. W Volley jest bowiem około 30 jakościowych graczy i wydaje nam się, że bez problemu mogliby wystawić dwie drużyny.

Typ Redakcji: Volley Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Volley Gdańsk

Range Soft VT – Allsix by Decathlon

Godz.: 21:00, boisko nr 3

Rywalizację trzecioligową w pierwszym tygodniu rozgrywek zakończą drużyny Range Soft VT oraz Allsix by Decathlon. Kapitanem drużyny, która będzie debiutować w rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta jest Mykola Kis. Zespół to w większości pracownicy firmy Range Soft z Gdańska. Drużyna składa się z graczy z różnych krajów. Mamy tu przedstawicieli z Polski, Włoch, Niemiec, Rosji, Ukrainy oraz Indii. Dla wielu graczy będzie to debiut w lidze, aczkolwiek miejsce w drużynie znaleźli dobrze znani zawodnicy z poprzednich sezonów, między innymi MVP II ligi – Rafał Środa czy lider zespołu Seargin – Krzysztof Fryza. Pierwszym rywalem debiutującej ekipy będzie drużyna Allsix by Decathlon, która w ostatnim sezonie zajęła 10 miejsce w drugiej lidze. Taki wynik na pewno nie satysfakcjonował graczy ze sklepu sportowego. W przerwie zimowej do drużyny dołączyło kilku graczy: libero – Karolina Kwiatkowska czy Marcel Szewczyk, który z miejsca może zostać jednym z najlepszych rozgrywających SL3 (jest to były zawodnik 2 ligi siatkówki w Polsce). Gdy dołożymy do tego Aleksandra Bochana to możemy mówić o bardzo znaczących wzmocnieniach. Czy wspomniana wyżej trójka okaże się game-changerem i Decathlon powalczy w tym sezonie o awans? Problem w tym, że ich rywale myślą dokładnie o tym samym. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie.

Typ Redakcji: Range Soft VT

Typ Eksperta (Maciej Kot): Allsix by Decathlon

Prototype Volleyball – BES-BLUM Kraken Team

Godz.: 21:00, boisko nr 1

Trzecie spotkanie obu drużyn. Ekipy rywalizowały ze sobą w sezonie Jesień’19. Bilans wygranych to 1-1. Trzeba jednak uczciwie przyznać, że w świetle pierwszego przekonującego zwycięstwa nad Prototype w stosunku 3-0 i późniejszym trochę pechowym brakiem awansu do grupy mistrzowskiej, Bes-Blum Kraken Team mocno spuściło z tonu. Po bardzo mocnej rundzie zasadniczej ‘Biali’ wypracowali sobie tak dużą przewagę, że nie groziło im widmo spadku do drugiej ligi. To w sposób bardzo widoczny odbiło się na ich dyspozycji. Podopieczni Wojtka Elminowskiego przegrali trzy ostatnie spotkania w sezonie, z czego jedno właśnie ze swoim środowym rywalem. Mimo tego, że skład w głównej mierze pozostał ten sam, w zespole doszło do zmian organizacyjnych. Drużyna Kraken Team nawiązała bowiem współpracę ze sponsorem – firmą transportową BES-BLUM. To, co na pewno się nie zmieniło to chęć rozegrania bardzo dobrego sezonu. Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia i przypuszczamy, że BES-BLUM może w tej odsłonie powalczyć o podium. Ich pierwszym rywalem będzie ekipa Prototype Volleyball, która w poprzednim sezonie zajęła 11 miejsce. Początkowo zespół był przewidziany do gry w drugiej lidze, a o tym, że będzie to jednak elita dowiedzieli się na kilka dni przed pierwszym spotkaniem. Uważamy jednak, że ‘Transformersi’ w poprzednim sezonie wyglądali z meczu na mecz coraz lepiej i w najbliższym czasie będą się z nimi musieli liczyć najsilniejsi.  

Typ Redakcji: BES-BLUM Kraken Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Prototype Volleyball

Team Spontan – Mental Block

Godz.: 20:00, boisko nr 3

‘Pierwsze koty za płoty’. Chyba takie zdanie najczęściej padało z ust graczy ‘Spontanicznych’ po wtorkowym spotkaniu. Mimo falstartu całej drużyny mamy nadzieję, że nadal będziemy mogli oglądać w akcji Maćka Kota. Wracając do wtorkowego spotkania chcemy podkreślić, że po zawodnikach Piotrka Raczyńskiego widać było brak zgrania. Jako jeden z aktywniejszych graczy na rynku transferowym Team Spontan poniósł konsekwencje braku zgrania. Czy Spontanowi wystarczy jeden mecz aby drużyna ‘dotarła się’ na tyle by pokonać Mental? Z każdą upływającą minutą ich gra wyglądała coraz korzystniej i zawodnicy wierzą, że dziś będzie lepiej. Po drugiej stronie siatki wystąpi ekipa Mental Block. Ich największym atutem jest chyba… element zgrania. Drużyna w większym lub mniejszym składzie, z wyłączeniem kilkumiesięcznej przerwy związanej z korona wirusem, regularnie trenowała. Przed środowym meczem udało im się spotkać, można więc powiedzieć, że odbyli o jeden trening więcej niż lwia część drużyn występujących w lidze. W obecnym składzie nie zobaczymy kilku graczy, którzy występowali w drużynie w poprzedniej edycji. Zabraknie między innymi Łukasza Hernika, który był ośmym najlepiej punktującym graczem drugiej ligi ubiegłego sezonu. Co ciekawe, spośród wszystkich ekip, które grają w lidze, Mental posiada w składzie najwięcej kobiet.

Typ Redakcji: Team Spontan

Typ Eksperta (Maciej Kot): Team Spontan

Port Gdańsk – Craftvena

Środa będzie dniem, w którym drużyna Craftveny rozegra swoje drugie spotkanie. Wydaje nam się, że ‘Czarni’ powinni być z debiutu dość zadowoleni, choć nie da się ukryć, że wczoraj zaprzepaścili szansę na zdobycie trzech punktów. Mecz z Wirtualną Polską to już jednak historia i wieczorem gracze Bartka Zakrzewskiego powalczą o drugi triumf w lidze. Na chwilę obecną są jedyną drużyną, która ma na to szansę, bowiem jako jedna z dwóch ekip rozegrają dwa spotkania w pierwszym tygodniu ligi. Drugim takim zespołem jest  Spontan, który jednak we wtorek przegrał. Jak widać, ‘Rzemieślnicy’ stają dziś przed szansą wejścia w ligę wraz z bramą wejściową. W dzisiejszym spotkaniu, prawdopodobnie zobaczymy tych samych graczy, którzy wystąpili w meczu przeciwko WP. W ekipie zabraknie ponownie Radosława Zakrzewskiego, który nie wrócił do pełni dyspozycji po kontuzji. Być może, po raz kolejny jako ósma osoba w drużynie będzie wspierał swoich kolegów zza bocznej linii. Na co mogą liczyć ‘Czarni’ w dzisiejszym spotkaniu? Tego nie wie chyba nikt. Portowcy od dawna są drużyną, która owiana jest pewną dozą tajemnicy. Ciężko przewidzieć przed spotkaniem skład drużyny, który bardzo często się zmienia. To, czego możemy być pewni to fakt, że drużyna z doków łatwo skóry nie sprzeda. Przy optymalnym dniu, ekipa Arkadiusza Sojko jest w stanie powalczyć lub wygrać z najsilniejszymi. Jak będzie tym razem?

Typ Redakcji: Craftvena

Typ Eksperta (Maciej Kot): Craftvena

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.