Komunikat Organizatora w związku z koronawirusem. (aktualizacja 17.05.2020)

Aktualizacja 17.05.2020

GRAMY❗️❗️❗️

Ostatnie dni były bardzo intensywne 🔥🔥
Zniesienie obostrzeń pozwoli nam rozpocząć rozgrywki 💪 W miniony czwartek skontaktowaliśmy się z kapitanami 34 pierwotnie zapisanych drużyn i do czasu publikacji tego posta chęć uczestnictwa w lidze potwierdziło 25 z nich, co oznacza, że uda nam się zorganizować rozgrywki z podziałem na trzy ligi.
➡️Jeśli chodzi o pierwszą i trzecią ligę to będą liczyły po 8 drużyn, co oznacza, że każda z nich rozegra 14 spotkań (mecz+rewanż).
➡️Jeśli chodzi o drugą ligę, to nadal czekamy na decyzję jednej ekipy.
🗓Pomimo tego, dzisiaj na stronie pojawi się terminarz na pierwszy tydzień rozgrywek. Na początek zaplanowaliśmy dwa dni meczowe (wtorek+środa).

Aktualizacja 14.05.2020

📣Stało się to, o czym nieoficjalnie mówiło się od wczoraj. Jako organizatorzy sondujemy możliwość rozpoczęcia sezonu Wiosna’20. Wszystko za sprawą zdejmowania kolejnych obostrzeń przez Rząd.
Na wczorajszej konferencji przedstawiona została możliwość rozgrywania spotkań w halach sportowych, w ściśle określonym reżimie sanitarnym
Nowe wytyczne mówią między innymi o:

👉weryfikacji uczestników, zgłaszaniu osób wchodzących na obiekt (zarządca),
👉brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC),
👉dezynfekcji urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie,
korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po użyciu,
👉obowiązkowej dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt.

Oraz to co najważniejsze ➡️ nie można przekroczyć limitu graczy, którzy mogą być jednocześnie w sali sportowej. Każda drużyna może podczas spotkania liczyć maksymalnie 8 zawodników. Spotkania będą rozgrywane na boisku nr 1 oraz 3, pozostawiając wolne boisko numer 2.
Dodatkowo, przed wejściem do hali będziemy sprawdzać graczom temperaturę. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich.

Dzisiaj, od samego rana, wysyłaliśmy wiadomości do kapitanów drużyn, które w marcu zgłosiły się do rozgrywek. Gdy spłyną do nas wszystkie odpowiedzi, podejmiemy ostateczną decyzję, co do tego czy sezon Wiosna’20 zostanie rozegrany i jaki kształt będą miały poszczególne ligi.
O dalszych krokach poinformujemy Was w osobnym poście. W związku z tym, zwracamy się kapitanów o odpowiedź w sprawie udziału w nadchodzącym sezonie.
Na koniec mała dawka optymizmu ➡️ Według Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku, w ostatnich 24 godzinach zarażeniu uległa 1 osoba, przy jednoczesnym wyzdrowieniu kolejnych 29.

Aktualizacja 14.04.2020

📣Jak wiecie koronawirus nie ustępuje 😔 a to oznacza, że niestety nie możemy potwierdzić konkretnego terminu w którym rozpocznie się sezon Wiosna’20. Jesteśmy jednak dobrej myśli 💪 Mamy nadzieję, że wkrótce sytuacja się unormuje i spotkamy się w hali Ergo Arena. Jak tylko będzie to możliwe, natychmiast damy znać 📩

Aktualizacja 24.03.2020

‼️W zwykłych okolicznościach, w tym tygodniu rozegralibyśmy kolejne spotkania. Niestety, jak się zapewne domyślacie, termin rozpoczęcia sezonu Wiosna’20 zostaje przesunięty o kolejne trzy tygodnie 😔 Planujemy wystartować z rozgrywkami tuż po świętach Wielkanocy – 14 kwietnia 💪 Uspokajając – jeśli rozgrywki rozpoczną się w tym terminie, to nie ma najmniejszych obaw, że moglibyśmy nie zdążyć z rozegraniem całego sezonu przed końcem czerwca. Jeżeli będziemy zmuszeni do kolejnych zmian terminu – mamy na to rozwiązanie, ale o tym poinformujemy, gdy zajdzie taka konieczność. Uwierzcie nam na słowo, tęsknimy równie mocno jak Wy! Tymczasem dołączamy się do apelu i przypominamy o akcji #zostanwdomu

Aktualizacja 12.03.2020

W związku z zaleceniami odpowiednich organów, start rozgrywek Wiosna’20 zostaje przesunięty (na obecną chwilę o dwa tygodnie). W tym trudnym dla wszystkich okresie, prosimy Was o wyrozumiałość. Opóźnienie sezonu sprawi, że gdy wszyscy wspólnie poradzimy sobie z koronawirusem kalendarz rozgrywek będzie bardziej intensywny. Apelujemy o rozwagę i zaniechanie wspólnych treningów. Jesteśmy pewni, że nie wyjdziecie z formy, co wkrótce będziecie mogli zaprezentować na parkietach SL3.

11.03.2020

W związku z bardzo dynamiczną sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa pragniemy poinformować, że na bieżąco monitorujemy sytuację oraz decyzje odpowiedzialnych organów. Prawdopodobnie w najbliższych godzinach/dniach poznamy wytyczne dotyczące organizacji wydarzeń o podobnym zakresie działania jak Siatkarska Liga Trójmiasta. Na chwilę obecną pod uwagę brane są różne scenariusze. Żaden z nich nie przewiduje, że rozgrywki Wiosna’20 mogą się nie odbyć. Prosimy o wyrozumiałość. Będziemy Was na bieżąco informować jakie kroki zostały podjęte.
Zespół SL3

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.