Zapowiedź – MATCHDAY #28

Nie biorąc pod uwagę meczu gwiazd, który odbędzie się w połowie grudnia, to wtorek będzie ostatnim dniem meczowym edycji Jesień’19. Przed nami decydujące starcia w drugiej lidze i grupie spadkowej. Mecze te dadzą odpowiedź, które drużyny zagrają w barażu. Sytuacja, w której przed ostatnim dniem meczowym nie znamy kształtu tabeli sprawia, że do hali treningowej muszą przybyć drużyny, które niekoniecznie muszą zagrać w spotkaniu. Jak widać emocję będą dosłownie do ostatniego odbicia piłki.

Omida Team – Zmieszani

Godz.: 20:35, boisko nr 1

Tego meczu nie trzeba zapowiadać. O tym meczu mówi się od co najmniej dwóch miesięcy. Wreszcie jesteśmy w przeddzień tego wielkiego wydarzenia. To będzie starcie tytanów. Ponadto może się okazać, że drużyna która przegra spotkanie wystąpi w spotkaniu barażowym o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Dodatkowo ranga meczu sprawia, że drużyna Logistyków ściąga na spotkanie sztab ludzi, którzy będą kręcili kulisy tego spotkania. W tym rzecz jasna nie pozostają dłużni członkowie drużyny Zmieszanych, którzy od dłuższego czasu podgrzewają atmosferę przed spotkaniem na swoim fanpage’u. To wydarzenie będzie jak finał Mistrzostw Świata, jak finał Ligi Mistrzów, jak koncert Queen na Live Aid, który odbywał się na Wembley. Ma dosłownie wszystko, aby mówiło się o nim latami. Z drugiej strony, może się okazać, że po poniedziałkowym spotkaniu Omida przystąpi do spotkania jako… drużyna, która zapewniła sobie pierwsze miejsce w drugiej lidze. Stanie się tak jeśli wygrają w poniedziałek z Thunderem w stosunku 3-0. Czy tak będzie i zapowiedź spotkania stanie się tak aktualna jak zeszłotygodniowa gazeta?

Typ Redakcji: Omida Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Omida Team

Asy B Klasy – Prototype Volleyball

Godz.: 20:35, boisko nr 2

Ustalenie godziny tego spotkania na tę samą porę co rozgrywek Omidy ze Zmieszanymi nie było najtrafniejszym pomysłem w naszym życiu. Tak skonstruowany terminarz sprawił, że na skrzynkę mailową Redakcji spłynęło kilka wiadomości z pytaniem czemu dwa z najważniejszych spotkań sezonu będą rozgrywane o tej samej porze. Kibice, którzy zasiądą we wtorkowy wieczór na trybunach hali treningowej Ergo Areny będą rozdarci pomiędzy oboma wydarzeniami. Na środkowym boisku dojdzie do pojedynku drużyn, które jako dwie z trzech znajdują się na najniższych miejscach w tabeli i pomiędzy nimi rozegra się kwestia utrzymania. Na spotkanie nie trzeba nikogo specjalnie mobilizować, bowiem ranga meczu sprawia, że poważnie zastanawiamy się czy zawodnicy obu drużyn się nie ‘spalą’. Ewentualna przegrana i spadek sprawiłyby, że ekipy, siłą rzeczy w trakcie zimy, musiałyby przejść gruntowe zmiany personalne. Taki scenariusz nie musi się wcale sprawdzić. Oba teamy z zapartym tchem będą wyczekiwać w poniedziałkowy wieczór informacji o wyniku rywalizacji Strażaków ze Speednetem. Może się okazać, że w przypadku porażki tych pierwszych w stosunku 3-0 obie drużyny (Asów oraz Prototype) utrzymają się w lidze. Każdy podział punktów w spotkaniu, przy porażce Straży 3-0 sprawi, że obie ekipy zajmą wyższą lokatę. Przyznamy, że jesteśmy trochę romantykami i wierzymy w sport. Wyrażamy nadzieję, że nawet jeśli dojdzie do takiego scenariusza to zarówno Asy jak i Prototype zagrają na 100% możliwości i obie ekipy będą walczyły we wtorek o trzy punkty.

Typ Redakcji: Prototype Volleyball

Typ Eksperta (Maciej Kot): Prototype Volleyball

DCT Gdańsk – Trójmiejska Strefa Szkód 2

Godz.: 20:35, boisko 3

Ostatnim spotkaniem dla drużyny z ulicy Kontenerowej będzie mecz, w którym zmierzą się z Trójmiejską Strefą Szkód 2. Rywal ten wydaje się bardzo wymagający, bowiem ‘Niebiescy’ wygrali w ostatnim czasie cztery spotkania z rzędu i w tym czasie nie stracili choćby seta. Ostatnie cztery spotkania to wygrane 3-0 z WP, Scandic, Portem oraz Bombardierami. Do końca sezonu zostało im dwóch rywali i, będąc szczerym, absolutnie nie zdziwilibyśmy się gdyby TSS zdobył w nich sześć punktów. To sprawiłoby, że w ostatnich sześciu spotkaniach sezonu zdobyli osiemnaście punktów, co byłoby naprawdę nieprawdopodobnym wynikiem. Finisz wydaje się dość imponujący i ciężko nie dostrzec tego, że pod koniec sezonu, gdy inne drużyny opadły nieco z sił, TSS dopiero się rozgrzało. Wyglądają obecnie jak wytrwały długodystansowiec, który mierzy się na odcinku 10km ze sprinterem. Jeśli chodzi o DCT Gdańsk to do spotkania również przystępują po wygranej rywalizacji. W ostatnim czasie zagrali z drużyną Seargin i trzeba przyznać, że forma którą zaprezentowali w tym meczu była bardzo wysoka. To z kolei sprawia, że możemy sądzić, że DCT zaprezentuje się w dobry sposób i sprawi tym samym problem drużynie TSSu.

Typ Redakcji: Trójmiejska Strefa Szkód 2

Typ Eksperta (Maciej Kot): Trójmiejska Strefa Szkód 2

Speednet 2 – Trójmiejska Strefa Szkód 2

Godz.: 21:35, boisko 3

Pojedynek popularnych dwójek. Druga drużyna Speednetu zmierzy się z dwójką Trójmiejskiej Strefy Szkód. W obecnych rozgrywkach, zarówno w pierwszej jak i drugiej lidze, lepiej radzą sobie drużyny spod szyldu Trójmiejskiej Strefy Szkód. Jeśli chodzi o pierwszą ligę to Speednet ma jeszcze szanse na przeskoczenie TSSu. W drugiej lidze jest to już niemożliwe. Speednet 2 znajduje się w dolnej partii tabeli, bez matematycznej szansy na wskoczenie na wyższe lub niższe miejsce w zestawieniu. Przed sezonem ‘Różowi’ zgłosili do składu zaledwie dziesięciu graczy i z biegiem czasu coraz bardziej uwidaczniała się ich wąska kadra. Kilkukrotnie zdarzało się, że graczy było na styk. Mimo to, w dwóch ostatnich meczach nie powinno być problemu ze składem. ‘Różowi’ postarają się w nich o zdobycie chociaż jednego punktu. Wyłączając mecze z ekipami Scandic oraz Seargin, drużyna była najbliżej celu w meczu z DCT Gdańsk, gdzie w pierwszym i trzecim secie przegrali zaledwie dwoma oczkami. Jak widać, w trakcie sezonu brakowało im trochę szczęścia, ale gracze Piotra Grodzkiego liczą na to, że na finiszu rozgrywek szczęście się do nich uśmiechnie. Z pewnością taki scenariusz spróbują pokrzyżować gracze Trójmiejskiej Strefy Szkód 2, która może obecnie żałować tego, że sezon się już kończy. Pod koniec edycji zaprezentowali taką formę, że na wiosnę będzie ich można ponownie stawiać w roli jednego z faworytów do awansu.

Typ Redakcji: Trójmiejska Strefa Szkód 2

Typ Eksperta (Maciej Kot): Trójmiejska Strefa Szkód 2

Mental Block – Team Spontan

Godz.: 21:35, boisko nr 1

Podczas gdy drużyny będą rywalizowały na boisku numer 1, tuż obok nich będzie rozgrywany mecz barażowy, który zadecyduje o tym, który zespół na wiosnę zobaczymy w wyższej klasie rozgrywkowej. Piszemy o tym, ponieważ wielką chrapkę na awans miały drużyny Mental Block oraz Team Spontan. Ostatecznie obie ekipy musiały uznać wyższość kilku drużyn i obecnie pozostała im walka o czwarte miejsce w ligowej tabeli. W przypadku ‘Spontanicznych’ byłby to awans w zestawieniu o jedną pozycję względem poprzedniego sezonu. W przypadku debiutujących w lidze ‘Mentalistów’, mimo braku awansu, byłby to przyzwoity wynik. W obecnym sezonie drużyna otrzaskała się z ligowymi zmaganiami i w kolejnym mogą spróbować zaatakować. Obie ekipy pokazały, że mają porządne argumenty do tego, aby w przyszłości zająć wyższą pozycję.  Kto wie jak potoczyłyby się losy obu drużyn gdyby nie kilka wpadek, które zanotowały na przestrzeni całego sezonu. Nie ma co jednak gdybać tylko skupić się na ostatniej rywalizacji w sezonie. Która z drużyn jest faworytem starcia? Uważamy, że delikatnym faworytem będzie drużyna Spontanicznych. Z drugiej strony, zgodnie z nazwą drużyny, ekipa zaskoczyła nas już tyle razy, że kolejny sezon może okazać się w ich wydaniu na piątkę. Mowa tu o piątym miejscu w tabeli.

Typ Redakcji: Team Spontan

Typ Eksperta (Maciej Kot): Team Spontan

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.