Zapowiedź – MATCHDAY #26

Czwartkowy wieczór będzie tym w którym możemy poznać ostateczny kształt podium w pierwszej lidze. Stanie się tak jeśli Tiande Tufi Team wygra spotkanie z drużyną Prometheus. Jednak to co najbardziej elektryzuje w czwartkowy wieczór, to rywalizacja w grupie spadkowej, w której możemy poznać pierwszą drużynę, która spadnie do niższej klasy rozgrywkowej. Ponadto pasjonująco zapowiada się walka o ucieczkę ze strefy barażowej. Zapraszamy na podsumowanie czwartkowej serii gier!

Prototype Volleyball – Kraken Team

Godz.: 20:35, boisko nr 1

Dzień próby. Tytuł tego amerykańskiego filmu z Denzelem Washingtonem doskonale oddaje to z czym zmierzą się w czwartkowy wieczór zawodnicy Prototype Volleyball. Przygotowując się do tego sądnego dnia, który będzie prawdopodobnie najważniejszym momentem od zawiązania drużyny, ekipa rozegrała w ubiegły weekend sparing, w którym szlifowała swoje umiejętności. Abstrahując od wyniku, który w nim osiągnęła, drużyna pracowała nad zgraniem bowiem w dwunastu dotychczas rozegranych spotkaniach zawodnicy Tomasza Nurzyńskiego wypróbowali już tyle pomysłów, że ciężko je wszystkie zliczyć. Jako potwierdzenie tych słów niech posłuży fakt, że jak do tej pory na pozycji rozgrywającego zagrały już cztery osoby i ciężko jednoznacznie wskazać, kto wystąpi na tej pozycji w najbliższych spotkaniach. Patrząc z boku wydaje nam się, że ekipie brakuje stabilizacji i zasadne wydaje się pytanie czy wspólne treningi i sparingi przyniosą oczekiwany skutek. Najbliższym rywalem drużyny Prototype będzie ekipa Kraken Team, która ma już zapewnione utrzymanie. To z kolei sprawia, że ekipa gra na totalnym luzie, co nie wpływa najwidoczniej na wyniki. W grupie spadkowej rywalizowali jak dotąd trzykrotnie i za każdym razem tracili punkty. W ostatnim meczu niespodziewanie przegrali z drużyną Asy B Klasy i zastanawiamy się czy podobny scenariusz możliwy jest w najbliższym spotkaniu. Aby wygrać grupę spadkową ‘Bankowcy’ potrzebują zaledwie jednego punktu w dwóch meczach. Czy to oznacza, że Kraken spuści z tonu i będzie dostarczycielem punktów? 

Typ Redakcji: Kraken Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Kraken Team

Tiande Tufi Team – Prometheus

Godz.: 20:35, boisko nr 2

Przebywająca obecnie na najniższym stopniu podium drużyna Tiande Tufi Team może zostać z niego strącona już tylko przez jedną drużynę. Tą ekipą jest ich najbliższy rywal – Prometheus. W tabeli obecnie ekipy dzieli sześć punktów, natomiast gracze zza wschodniej granicy mają do rozegrania jeszcze trzy spotkania. Przy wymarzonym scenariuszu, po bezpośrednim spotkaniu z Tuffikami mogą mieć tylko trzy punkty straty. Nie jest to wcale niemożliwe. Ekipa Maksyma Moskalenko w ostatnim czasie wygląda coraz lepiej i zdaje się, że kryzys, który mieli na półmetku zmagań został już zażegnany. Mimo, że drużyna przegrała swoje ostatnie spotkanie z Volley, to zaprezentowała się z dobrej strony dzięki czemu urwała seta. Kolejnym argumentem przemawiającym na ich korzyść jest fakt, że w sezonie zasadniczym Prometheus znalazł sposób na drużynę Mateusza Woźniaka. Skoro potrafili wtedy, to co stoi na przeszkodzie żeby ten wynik powtórzyć? Takiego scenariusza nie dopuszczają do siebie Tuffiki, dla których wygrana będzie oznaczała, że na 100% znajdą się na podium. Mimo, że fakt taki należałoby rozpatrywać w kategoriach sukcesu, to znając ambicje poszczególnych graczy wynik ten nie odzwierciedla ich oczekiwań. W zwycięstwie swojej drużyny postara się pomóc powracający po kilkunastodniowej absencji Piotr Adamczyk. Czy Tiande Tufi Team wyciągnęło wnioski z meczu w sezonie zasadniczym i tym razem zdołają wygrać?

Typ Redakcji: Tiande Tufi Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Tiande Tufi Team

Trójmiejska Strefa Szkód – Straż Pożarna Gdańsk

Godz.: 20:35, boisko nr 3

Zdajemy sobie sprawę z tego, że się powtarzamy, ale czy którakolwiek z osób, która czyta tę zapowiedź spodziewała się przed sezonem, że drużyny będą drżeć o utrzymanie do ostatnich kolejek? Obie ekipy były rewelacją poprzedniej edycji, natomiast obecnie musza odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Obecnie wyglądają na gości, którzy na kilkanaście lat poszli za kraty i wyjście na wolność sprawiło, że nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Podczas gdy inni poszli do przodu, oni urządzili sobie drzemkę. Ostatnie tygodnie to okres w którym TSS prezentuje się nieznacznie lepiej od swoich najbliższych rywali, aczkolwiek trzeba przyznać, że są równie przewidywalni co liczby w totolotka. Wtedy kiedy są skazywani na porażkę potrafią wygrać, a kiedy wszyscy myślą, że rozniosą rywali sami dostają po łbie. Tak było chociażby w dwóch spotkaniach z Asami B Klasy. Jeśli chodzi o Strażaków to w zasadzie sami nie wiemy gdzie leży problem. Drużyna gra poniżej oczekiwań i własnych umiejętności. Przenosząc tę sytuację do piłki nożnej Straż jest jak Piotr Zieliński. Niby ma umiejętności, niby drzemie w nim potencjał, a koniec końców najczęściej zawodzą. O zmianę tej narracji w najbliższym spotkaniu będzie jednak bardzo trudno. Strażacy w związku z obowiązkami służbowymi mogą mieć problem ze składem, a doskonale pamiętamy jak kończyły się ich mecze w podobnych przypadkach. Czy tym razem będzie inaczej?  

Typ Redakcji: Trójmiejska Strefa Szkód

Typ Eksperta (Maciej Kot): Trójmiejska Strefa Szkód

Mental Block – Speednet 2

Godz.: 21:35, boisko nr 2

Spośród wszystkich dwudziestu sześciu drużyn w lidze Speednet 2 ma rozegranych najmniej spotkań. Jak do tej pory ‘Różowi’ jedenastokrotnie wychodzili na parkiet nie tylko po to, by bronić barw Speednetu, ale przede wszystkim, aby dobrze się bawić. Trzeba przyznać, że tak pozytywnie nastawionej do spotkań i rywali drużyny ciężko szukać. Nie jest bowiem problemem być z drużyną kiedy są wyniki. Prawdziwą sztuką jest cieszyć się grą wtedy kiedy brakuje jeszcze ogrania i umiejętności. Gracze Speednetu nie zniechęcają się i stawiają czoła ekipom, które przerastają ich zarówno umiejętnościami jak i zgraniem. Podobnie będzie i tym razem. ‘Programiści’ mierzą się z drużyną Mental Block, która obecnie znajduje się na wysokim piątym miejscu. Przez moment wydawało się, że ekipa w której kapitanem jest Maciej Krajewski dołączy do drużyn, które powalczą o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tak się jednak nie stało. ‘Niebiescy’ przegrali spotkania z TSSem oraz DCT i stracili szanse na podium. Obecnie ambicje drużyny sięgają czwartego miejsca. Aby tak się stało rywalizację ze Speednetem 2 muszą wygrać w stosunku 3-0 i przygotować się na jedno z najważniejszych spotkań sezonu.  Rywalem będą właśnie Spontaniczni.

Typ Redakcji: Mental Block

Typ Eksperta (Maciej Kot): Mental Block

Allsix by Decathlon – Scandic

Godz.: 21:35, boisko nr 3

Spośród wszystkich drużyn, które wystąpiły w edycji Jesień’19, jak do tej pory swoje zmagania zakończyły dwie ekipy. Tak się składa, że w czwartek do wspomnianej dwójki dołączy trzecia drużyna i będzie nią reprezentacja hotelu Scandic. Dotychczas zagrali w trzynastu spotkaniach w których nie udało im się zdobyć punktu. Okazję do poprawienia tego rezultatu będą mieli w meczu z Allsix by Decathlon. Zadanie te będzie oczywiście nie lada wyzwaniem ponieważ drużyna Decathlonu chce pod koniec sezonu podreperować swój dorobek punktowy. Wróćmy do ‘Hotelarzy’. Jaki to był dla nich sezon? Bez wątpienia gra w lidze było całkiem nowym doświadczeniem. Przed nimi trzy miesiące przerwy w których okaże się czy ekipa zgłosi się do kolejnej edycji. Taki scenariusz sprawiłby nam wiele satysfakcji ponieważ oznaczałby, że mimo tego, że zajęli ostatnie miejsce w ligowej tabeli, mają w sobie zacięcie i ambicje do tego, aby podnosić swoje kwalifikacje. Jeśli chodzi o drużynę Allsix by Decathlon to do końca ligi zostały im dwa mecze. Idealny scenariusz sprawi, że z miejsca jedenastego mogą wskoczyć nawet na dziewiątą pozycję. Aby tak się stało najbliższe spotkanie muszą wygrać.

Typ Redakcji: Allsix by Decathlon

Typ Eksperta (Maciej Kot): Allsix by Decathlon

Prototype Volleyball – Speednet

Godz.: 21:35, boisko nr 1

Zastanawiamy się czy którekolwiek ze spotkań w grupie spadkowej nie budziło dużych emocji lub nie niosło ze sobą znamion wielkiego wydarzenia? Tym razem będzie tak samo. Początkowo rywalizacja była zaplanowane na godzinę 20:35, ale ostatecznie pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi godzinę później. Faworytem jest drużyna Speednetu. W przypadku wygranej przypieczętują utrzymanie, co w pewnym momencie sezonu wcale nie było takie oczywiste. W przeprowadzonej kilka tygodni temu ankiecie to właśnie Speednet był najczęściej wymienianą drużyną w kontekście spadku do niższej klasy rozgrywkowej. Od tego momentu sporo się zmieniło i drużyna sprawia wrażenie, że nie jest im straszny żaden rywal. Ponadto, to czym imponują na tle rywali ‘Różowi’ to fakt, że obojętnie jak słaba by nie była ich pozycja wyjściowa gracze zachowują chłodne głowy i potrafią odwrócić losy rywalizacji. Tak było chociażby w spotkaniu z Trójmiejską Strefą Szkód. Ich najbliższych rywali – drużynę Prototype czeka bardzo trudne zadanie. W sezonie zasadniczym ulegli w bezpośrednim starciu 2-1. W przypadku najczarniejszego scenariusza – dwóch przegranych w stosunku 3-0 w czwartkowy wieczór, Prototype spadnie do niższej klasy rozgrywkowej i nie będzie miał znaczenia wynik ostatniego spotkania z Asami B Klasy. Jak widać, zapowiadają nam się ogromne emocję!

Typ Redakcji: Speednet

Typ Eksperta (Maciej Kot): Speednet  

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.