Zapowiedź – MATCHDAY #24

Być może już w poniedziałkowy wieczór poznamy Mistrza Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Wszystko za sprawą El Clasico, czyli spotkania Volley Gdańsk vs. Nasz-Dach Stężyca. Bardzo ciekawie będzie również w grupie spadkowej, w której zobaczymy dwa spotkania. O życie walczą Asy B Klasy, którzy rozegrają swoje spotkanie z drużyną, która wygląda jak niepasujący element w spadkowej układance. Zapraszamy na zapowiedź poniedziałkowej serii gier!

DCT Gdańsk – Thunder Team

Godz.: 20:35, boisko nr 3

Dla ‘Kontenerowców’ spotkanie z wiceliderem rozgrywek – Thunder Team będzie już dwunastym spotkaniem w lidze. Drużyna z doków, w kończącym się tygodniu, przegrała spotkanie z Team Spontan, natomiast Thunderowcy wygrali dwa spotkania – z Seargin oraz z Mental Block. Wspólnym mianownikiem obu drużyn jest właśnie drużyna Mental Block, z którą to drużyna DCT Gdańsk niespodziewanie wygrała, a Thunder Team, równie niespodziewanie, stracił punkty. W przypadku tych drugich strata ta była bardzo bolesna, bo mocno pokrzyżowała plany wygrania ligi. Aby przedłużyć szansę na ten cel, gracze Dawida Czoski muszą zachować skupienie w najbliższych spotkaniach, od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego. Trzeba przyznać, że drużyna mimo, że aż kipi jakością to dosyć często miewa spadki koncentracji, co sprawia, że wynik wcale nie jest tak oczywisty jakby się wydawało. Tak było w ostatnim meczu z Mental Block, czy 28 października w starciu z Bombardierami. Jeśli chodzi o drużynę DCT Gdańsk to mimo, że poprawili wynik punktowy z poprzedniej edycji, to odnosimy wrażenie, że nie są do końca zadowoleni. Do końca sezonu zostały im trzy spotkania w których to planem minimum jest osiągnięcie trzech punktów. Taki scenariusz sprawi, że prawdopodobnie zdołają przeskoczyć jeszcze jedną ekipę w ligowej stawce. Czy swój plan zaczną realizować już w poniedziałek? A może Thunder pozbawi ich złudzeń i pokaże, że potrafi grać pod presją?

Typ Redakcji: Thunder Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Thunder Team

Asy B Klasy – Kraken Team

Godz.: 20:35, boisko nr 1

Zawodnicy drużyny Asy B Klasy przeżywają bardzo ciężkie chwile. W ostatnim tygodniu, w kontekście walki o utrzymanie, przegrali szalenie istotną partię. Rywalizacja z drużyną Speednet zakończyła się w stosunku 3-0, co sprawiło, że strata Asów do ‘Programistów’ powiększyła się i obecnie wynosi już cztery oczka. Humorów graczom Oresta Lewosiuka bez wątpienia nie poprawia fakt, że kolejne spotkanie w grupie spadkowej rozegrają z rewelacją tego sezonu – Kraken Team. ‘Bankowcy’ wygrali w grupie spadkowej już dwa spotkania i wydają się być drużyną, której obecność w grupie spadkowej jest przypadkiem i to ciekawszym niż życiorys Benjamina Buttona. Coś tu ewidentnie nie pasuje. Pozostałe drużyny w grupie spadkowej, na obecną chwilę, mogą cieszyć się jeśli urwą Kraken Team choć punkt. Tak stało się w przypadku Speednetu oraz Straży Pożarnej Gdańsk. W ostatnim magazynie mówiliśmy o tym, że Kraken wygląda na drużynę, która nie pozwoli sobie na przegraną seta w każdym z trzech spotkań, które pozostały im w lidze. Paradoksalnie, te urwane sety mogą zadecydować o spadku którejś z drużyn i Asy bez wątpienia będą walczyć o każdą piłkę. Chłopaków z resztą nie trzeba mobilizować, gdyż widać, że zdają sobie sprawę z powagi sytuacji. W sezonie zasadniczym spotkanie wygrała drużyna Kraken Team choć trzeba przyznać, że była to rywalizacja bardzo wyrównana. Jak będzie tym razem? Czy mając przystawiony pistolet do skroni zdołają odwrócić kartę i oszukać system bankowy?

Typ Redakcji: Kraken Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Asy B Klasy

INTERMARINE – Nasz-Dach Stężyca

Godz.: 20:35, boisko nr 2

‘Albo rybki albo pip*i’. To zdanie zdaje się doskonale oddawać obecną sytuację Stężyczan. Poniedziałkowy wieczór będzie dla nich sądnym dniem. Plan doskonały sprawi, że po zakończonym dniu meczowym będą mieli tyle samo punktów co Volley Gdańsk. Aby do tego doszło muszą wygrać dwa spotkania w stosunku 3-0. Czy jest to w ogóle osiągalne? Czy możliwe jest to, że na ostatniej prostej Stężyczanie dogonią Volley Gdańsk? Życie pisze najlepsze scenariusze i w tym sądnym dniu sędzią pierwszej instancji okaże się największy i odwieczny rywal drużyny Volley Gdańsk – INTERMARINE. W przypadku wygranej INTERMARINE sprawa mistrzostwa będzie pozamiatana. Wygrana Stężycy w stosunku 3-0 sprawi z kolei, że mecz o godzinie 21:35 będzie meczem, który może zadecydować o mistrzostwie. Gracze Piotra Labudy będą bardzo zmotywowani i zobaczymy jak ci stosunkowo młodzi zawodnicy poradzą sobie z presją, która na nich ciąży. Zadanie numer jeden nie będzie łatwe gdyż obecne miejsce w tabeli na pewno nie satysfakcjonuje drużyny Krzysztofa Wyrzykowskiego i ekipa z pewnością będzie chciała poprawić swoją sytuację, a przede wszystkim przerwać passę czterech porażek z rzędu. W sezonie zasadniczym górą była drużyna ze Stężycy i trzeba przyznać, że był to pojedynek jednostronny. Czy podobnie będzie i tym razem?

Typ Redakcji: Nasz-Dach Stężyca

Typ Eksperta (Maciej Kot): Nasz-Dach Stężyca

DNV GL S*M*A*S*H – Scandic

Godz.: 21:35, boisko nr 1

Nie opadł jeszcze kurz po spektaklu, który zafundowała nam drużyna DNV GL S*M*A*S*H, a już zapowiadamy kolejne spotkanie, w którym zmierzą się z ‘Hotelarzami’. Są takie spotkania w których mimo porażki drużyna odczuwa satysfakcje z dobrze wykonanej roboty. Dla ekipy z Łużyckiej, tym spotkaniem był mecz przeciwko Omidzie. Okazuje się, że z tego dreszczowca nie było zadowolonych kilka osób z kadry zarządczej  firmy DNV GL. Ponoć przez cały piątkowy dzień kilkunastokrotnie przyłapali graczy na wspominaniu meczu, co odbywało się kosztem pracy. Zastanawiamy się, czy o kolejnym spotkaniu będzie się również długo mówiło? Na rozgrywkach najprawdopodobniej zabraknie nominalnego rozgrywającego drużyny DNV – Stanisława Paszkowskiego. W jego miejsce zobaczymy prawdopodobnie Małgorzatę Górecką lub Aleksandrę Beczek. Jeśli chodzi o ‘Hotelarzy’ to w ich szeregach prawdopodobnie ponownie zabraknie Mateusza Rysia, który jest jednym z najjaśniejszych elementów zespołu i jesteśmy przekonani, że miałby zapewnione miejsce w pierwszym składzie w kilku drużynach z drugiej ligi. Dla Hotelarzy będzie to trzynaste spotkanie w lidze i być może, właśnie na przekór powszechnym przekonaniom związanych z tą liczbą, zdołają wygrać seta? Z pewnością byłaby to bardzo duża niespodzianka.

Typ Redakcji: DNV GL S*M*A*S*H

Typ Eksperta (Maciej Kot): DNV GL S*M*A*S*H

Trójmiejska Strefa Szkód – Speednet

Godz.: 21:35, boisko nr 1

Ostatnie spotkania w wykonaniu obu drużyn sprawiły, że ekipy uciekły spod topora. Nie oznacza to jednak, że zagrożenie jest oddalone całkowicie. Po prostu kat, który miał wykonywać wyrok, musiał na chwilę odejść z miejsca egzekucji. Sytuacja w przypadku obu drużyn jest analogiczna. Tylko od nich zależy czy zdołają uciec, czy może jednak stwierdzą, że chętnie poczekają na skrócenie ich o długość głowy. Drużyna, która wygra spotkanie okaże się spryciarzem, który zdołał wykorzystać nadarzającą się okazję. W sezonie zasadniczym wygrała Trójmiejska Strefa Szkód i była to ich pierwsza wygrana w sezonie Jesień’19. Od tego meczu minęło sporo czasu. W szeregach drużyn doszło do małych perturbacji na co wpływ miały kontuzje oraz pojawienie się nowych graczy przez co ciężko wskazać faworyta. Obie drużyny grają w kratkę i przewidzieć ich formę jest zadaniem trudniejszym niż uniknięcie tematów polityki przy wigilijnym stole. Taka nasza jednak rola i uważamy, że mecz zakończy się podziałem punktów z której bardziej cieszyć będą się gracze Patryka Pleszkuna.

Typ Redakcji: Trójmiejska Strefa Szkód

Typ Eksperta (Maciej Kot): Trójmiejska Strefa Szkód

Volley Gdańsk – Nasz-Dach Stężyca

Godz.: 21:35, boisko nr 2

Najprawdopodobniej będzie to spotkanie sezonu. Jako Redakcja i podmiot mający wpływ na układ terminarza ustawiliśmy mecz pierwszej i drugiej drużyny w tabeli na przedostatnią kolejkę. Wszystko za sprawą tego, że gdyby Stężyca wygrała spotkanie z Volley to o mistrzostwie zadecydowałaby ostatnia kolejka. Plany pokrzyżowała nam trochę drużyna Prometheus, która urwała seta z Volley i jeśli Nasz-Dach wygra z Intermarine w stosunku 3-0 to będzie traciła zaledwie trzy punkty do Volley. To z kolei sprawia, że gdybyśmy wiedzieli o tym wcześniej, to z pewnością spotkanie byłoby ustalone na koniec sezonu, a nie na przedostatnią kolejkę. Tak się nie stało i mecz, który może zadecydować o mistrzostwie odbędzie się już w poniedziałek. Jeśli wygra Volley to już nawet Batman z Robinem, a nawet i Bruce Wszechmogący nie będą w stanie odebrać mistrzostwa żółto-czarnym. Rywalizacji smaczku dodaje fakt, że po stronie Volley zabraknie kilku bardzo wartościowych graczy. Czy te absencje będą w stanie wykorzystać gracze z Kaszub? Mając w pamięci spotkanie obu drużyn w sezonie rundy zasadniczej, zapowiada nam się mecz przez wielkie M. Kilka tygodni temu gracze ze Stężycy byli blisko wygranej, a o ostatecznej porażce zadecydowały detale. Czy tym razem będzie inaczej? Z pewnością kibice obserwujący rozgrywki SL3 życzyliby sobie tego, aby o mistrzostwie, podobnie jak w poprzednim sezonie, zadecydowała ostatnia kolejka.

Typ Redakcji: Volley Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Volley Gdańsk

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.