Zapowiedź – MATCHDAY #17

Środowe zmagania zostały solidarnie podzielone. Po trzy spotkania rozegrają pierwszo i drugoligowcy. Ci pierwsi wkraczają w decydująca fazę sezonu zasadniczego. Najbardziej pasjonującym pojedynkiem będzie mecz odwiecznych rywali – Volley Gdańsk z INTERMARINE. W drugiej lidze ciekawie zapowiada się spotkanie Allsix by Decathlon z Bombardierami. Zapraszamy na zapowiedź ostatniej serii gier do której dojdzie w obecnym tygodniu.

Allsix by Decathlon – Bombardierzy

Godz.: 20:35, boisko nr 1

Wszystkie sześć drużyn drugoligowych, które skrzyżują rękawice w środowy wieczór, zaczną rywalizację o godzinie 20:35. Na boisku numer jeden, zdaniem Redakcji, dojdzie do najciekawszego meczu, który odbędzie się w drugiej lidze. Naprzeciw siebie staną dwie drużyny, które mają po cztery zwycięstwa na swoim koncie. Wyniki obu ekip pozwalają sądzić, że będzie to wyrównane spotkanie, w którym o ostatecznym rezultacie zadecyduje dyspozycja dnia. Mimo, że drużyny mają po cztery zwycięstwa to do rywalizacji przystąpią w innych nastrojach. Bombardierzy wygrali cztery mecze z rzędu, dzięki czemu zajmują obecnie szóste miejsce w tabeli. Wynik ten jest imponujący, bowiem jak do tej pory rozegrali najmniej spotkań z całej drugoligowej stawki. Ewentualne wygrane w zaległych spotkaniach mogą ich wywindować do ścisłej ligowej czołówki. Fakt ten nie umknął uwadze uczestnikom naszych rozgrywek. Wyłączając kapitana drużyny Macieja Grube, przedstawiciele trzech drużyn widzą ich na zakończenie sezonu na podium. Aby spełnić pokładane w nich nadzieje Bombardierzy muszą kontynuować zwycięską ścieżkę na którą wkroczyli 26 września. Plan ten będzie z pewnością chciała pokrzyżować drużyna Allsix by Decathlon, która w momencie pisania tego tekstu przegrała trzy spotkania z rzędu (zapowiedź pisana przed meczem z Thunder Team przyp. Red.). Ewentualna przegrana w dwóch zaplanowanych spotkaniach sprawi, że w sklepach sportowych prawdopodobnie nie uświadczymy miłej atmosfery.

Typ Redakcji: Bombardierzy

Typ Eksperta (Maciej Kot): Bombardierzy

DCT Gdańsk – Mental Block

Godz.: 20:35, boisko nr 3

Bezpośrednia rywalizacja będzie już ósmym spotkaniem dla obu drużyn. Zdecydowanym faworytem jest ekipa Mental Block, która na tę chwilę traci zaledwie cztery oczka do obecnego lidera – Omidy. Najważniejsze mecze w sezonie dopiero przed nimi i aby liczyć się w walce o najwyższe lokaty, rywalizację z drużyną zajmującą dwunaste miejsce w tabeli muszą wygrać. Po półmetku rozgrywek ‘Mentaliści’ uznawani są za jedną z dwóch ekip, która może zaburzyć obecny kształt podium. W swoich szeregach mają dwóch graczy, którzy znajdują się w TOP5 najlepiej punktujących graczy ligi. Pierwszego na liście – Marcina Jacyno, za najlepszego gracza ligi uznało aż czterech reprezentantów. Ich najbliższy rywal wskazał na Dawida Zdzuja. Zastanawiamy się czy po meczu z ‘Niebieskimi’ ‘Kontenerowcy’ zmienią zdanie. Marcin zdobywał tytuł MVP w każdym z pięciu spotkań w których jego drużyna wygrywała. Wynik ten jest absolutnym kosmosem i żaden z drugoligowców nawet się do tego rezultatu nie zbliżył. Która z drużyn będzie w stanie powstrzymać tego świetnego gracza? Czy będzie to DCT, które ma w składzie najlepiej blokującego gracza poprzedniego sezonu – Piotra Kochanowskiego?

Typ Redakcji: Mental Block

Typ Eksperta (Maciej Kot): Mental Block

Omida Team – Speednet 2

Godz.: 20:35, boisko nr 2

Mija dokładnie dwadzieścia dni od ostatniego meczu w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta obecnego lidera rozgrywek – Omidy Team. Znamiennym jest fakt, że przez ten okres żadna z drużyn nie zdołała doścignąć Logistyków. W ankiecie, którą przeprowadziliśmy z przedstawicielami drużyn drugoligowych, każda osoba wskazała drużynę Omidy jako pewniaka do zajęcia miejsca na podium. Czy Logistycy będą w stanie potwierdzić dobrą dyspozycję w kolejnych spotkaniach? Czy możliwy jest scenariusz, w którym jedna drużyna wygrywa wszystkie spotkania ligowe? Do tego celu ekipa Agnieszki Pasternak jest w stanie zbliżyć się już w najbliższą środę. Logistycy zmierzą się ze Speednetem, który jest na przeciwległym biegunie. Po ośmiu rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie jedną wygraną i chyba nikt nie jest w stanie uwierzyć, że do kolejnej wygranej mogłoby dojść akurat w meczu z Omidą. Uważamy, że spotkanie będzie okazją do występu dla graczy, którzy pojawiali się rzadziej na rozgrywkach. Możliwe, że zadebiutuje w końcu, powracająca po kontuzji, kapitan drużyny. Czy ‘Programiści’ są w stanie zagrozić Omidzie i postarać się o wygraną choćby seta? W osiągnięciu celu drużynie ma pomóc Mariusz Chwaszczyński, którego na parkietach SL3 zobaczymy po raz pierwszy.

Typ Redakcji: Omida Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Omida Team

Speednet – Straż Pożarna Gdańsk

Godz.: 21.35, boisko nr 2

Na środkowym boisku dojdzie do rywalizacji drużyn, które w ostatnim czasie zdołały się przełamać i wygrać swoje spotkania. Jak do tej pory, obie ekipy wygrały po dwa mecze i zanotowały sześć porażek. Wyżej w tabeli jest Straż Pożarna, która mimo, że przegrywała to potrafiła wyszarpać po jednym secie. Tak było między innymi z Volley Gdańsk czy Stężycą. Ewentualna wygrana ‘Mundurowych’ pozwoli na w miarę bezpieczną i komfortową przyszłość. Mówimy tu o kwestii grupy spadkowej i walki o utrzymanie. Strażacy mają co prawda jeszcze cień szansy awansu do grupy mistrzowskiej, ale nie wierzą w to już chyba nawet sami zainteresowani. W obozie ich przeciwników, mimo wygrania w ostatnim spotkaniu i ucieczce z ostatniego miejsca w ligowej tabeli, nastroje nie są zbyt dobre. Wszystko za sprawą problemów kadrowych z jakimi borykają się ‘Programiści’. W ostatnim czasie ze składu wypadło dwóch najlepiej punktujących graczy drużyny, którzy jednocześnie byli prawdziwymi motorami napędowymi ‘Różowych’. Mowa tu oczywiście o Mateuszu Urbanowiczu oraz Niko Domżalskim. Zastanawiamy się czy w związku z tym, do ekipy w końcówce sezonu zasadniczego dołączy jakiś nowy zawodnik?

Typ Redakcji: Straż Pożarna Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Straż Pożarna Gdańsk

Asy B Klasy – Kraken Team

Godz.: 21:35, boisko nr 3

Na trójce spotkają się drużyny, którym woli walki i ambicji na pewno nie można odmówić. Obie drużyny będą zdeterminowane i ukierunkowane na jeden cel – trzy punkty. Na tę chwilę wygląda to tak, że po euforii, która zapanowała w ekipie Asów po pierwszej kolejce SL3, drużyna nie zdołała wygrać w żadnym z siedmiu kolejnych spotkań. Jest to najdłuższa seria w całej pierwszej lidze. Ekipa ‘Bordowych’, aby uciec z ostatniego miejsca musi zacząć punktować. Problem w tym, że ich przeciwnicy również muszą zdobyć komplet punktów. Plan dla Kraken na kilka najbliższych dni jest prosty. Wygrana z Asami oraz Prototype w stosunku 3-0. Plan nie brzmi jak misja nie do wykonania. Od początku sezonu to właśnie ‘Bankowcy’ prezentują się znacznie lepiej. W przypadku gdy osiągną dwie wygrane po 3-0, a drużyna Prometheus zdobędzie w dwóch meczach mniej niż 3 punkty, to właśnie ekipa Wojtka Elminowskiego zamelduje się wśród elity. Do tego jeszcze jednak daleko i ‘Biało-czarni’ skupiają się przede wszystkim na swoich meczach. Wśród ich przeciwników nie ma zbyt dużo powodów do optymizmu. Abstrahując od wyników osiąganych przez drużynę, ze składu wypadł również środkowy – Bartosz Nydza. Czy ‘Bordowi’ będą w stanie przeciwstawić się przeciwnościom losu i odwrócić kartę? O tym przekonamy się już niebawem.

Typ Redakcji: Kraken Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Kraken Team

Volley Gdańsk – INTERMARINE

Godz.: 21:35, boisko nr 1

Nie jest żadną tajemnicą, że na boisku numer jeden spotkają się dwie drużyny, które przed sezonem były stawiane w roli faworytów do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Nie jest również tajemnicą to, że obie drużyny spotykały się ze sobą tyle razy, że chyba żaden z graczy nie jest w stanie tego zliczyć. Składy obu teamów w przeciągu lat ewoluowały. Pojawiały się nowe twarze, sporo osób wypadało. Nie zmieniło się jednak to, że ich mecze elektryzowały kibiców siatkówki w amatorskim wydaniu. Nie mamy wątpliwości, że obie drużyny wystawią swój najmocniejszy możliwy skład, co tylko podniesie rangę tego wydarzenia. W chwili pisania zapowiedzi Volley Gdańsk jest jedną z dwóch niepokonanych drużyn w SL3 i bez wątpienia będą chcieli podtrzymać tę passę do końca trwania ligi. Coś co było realne w poprzednim sezonie, w tym może się okazać zadaniem o wiele trudniejszym. Jesteśmy przekonani, że o zwycięstwie zadecyduje dyspozycja dnia. Wydaje się, że pozostałe ekipy walczące o mistrzostwo liczą na wygraną Intermarine. Jest to spowodowane faktem, że ewentualna wygrana Volley będzie dla nich autostradą do zwycięstwa w całych rozgrywkach. Patrząc na indywidualności zastanawiamy się, który z dwóch, będących w doskonałej formie graczy, wypadnie lepiej. Mówimy tu o Andrzeju Masiaku z Intermarine oraz Przemysławie Wawerze z Volley Gdańsk. Zatrzymanie wspomnianej dwójki  od początku sezonu wydaje się osiągnięciem prawie niemożliwym.

Typ Redakcji: Volley Gdańsk

Typ Eksperta (Maciej Kot): Volley Gdańsk

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.