Zapowiedź – MATCHDAY #11

Czwartkowa seria gier zakończy maraton trzech dni meczowych rozegranych z rzędu, w których zaplanowanych zostało osiemnaście spotkań. Jak to zwykle bywa, te przyniosą sporę zmiany w tabeli. W czwartek dojdzie do rywalizacji na którą czekali wszyscy kibice siatkówki od rozpoczęcia sezonu Jesień’19. Mowa tu o pojedynku TianDe Tufi Team z Trójmiejską Strefą Szkód. Bardzo ciekawe w kontekście kształtu tabeli będą również spotkania Straży z ‘Bankowcami’ oraz Prometheus z Asami. Zapraszamy na zapowiedź czwartkowej serii gier!

Straż Pożarna Gdańsk – Kraken Team

Godz.: 20:35, boisko nr 1

Wtorkowy wieczór miał dla drużyny Kraken Team słodko-gorzki smak. Bankowcy, na początek wygrali trzy zero z obecnym wicemistrzem rozgrywek – Trójmiejską Strefą Szkód, aby po chwili samemu zostać zdemolowanym przez Volley Gdańsk. Mecz zapowiada się bardzo pasjonująco bowiem spotkają się drużyny o podobnym potencjale, które dodatkowo sąsiadują ze sobą w tabeli. Uważamy, że obie ekipy stać na to, aby po zakończeniu rundy zasadniczej znaleźć się w grupie mistrzowskiej. Strażacy póki co prezentują się poniżej oczekiwań, ponieważ wygrali tylko jedno z pięciu dotychczas rozegranych spotkań. Z drugiej strony, byli jedyną drużyną, będącą w stanie wygrać seta z Volley Gdańsk, z którymi z kolei dotkliwie przegrali ‘Bankowcy’. Zastanawiamy się, czy po srogiej lekcji siatkówki, którą w poprzednim tygodniu dostała drużyna ‘Mundurowych’ zawodnicy są w stanie zresetować głowy i wygrać kolejne spotkanie. O to będzie bez wątpienia ciężko. ‘Bankowcy’ z wyłączeniem ostatniego meczu wyglądają na ekipę, która gra ze sobą kilka lat a nie tygodni.

Typ Redakcji: Kraken Team

Typ Eksperta: Straż Pożarna Gdańsk

TianDe Tufi Team – Trójmiejska Strefa Szkód

Godz.: 20:35, boisko nr 2

Jesteśmy przekonani, że pamiętacie z dzieciństwa moment w którym z niecierpliwością oczekiwaliście przyjścia Mikołaja, a co za tym idzie wymarzonych prezentów. Prezentem od Organizatorów, w ten październikowy, deszczowy wieczór będzie spotkanie pomiędzy TianDe Tufi Team a Trójmiejską Strefą Szkód. Rywalizacja ma tyle smaczków, że aby wypisać je wszystkie, nie wystarczyłoby czasu do rozpoczęcia meczu. Nie wiemy czy zapowiedzi nie czytają przypadkiem osoby, które nie są wtajemniczone, ale aż dwunastu graczy, których zobaczymy w czwartkowy wieczór, po przeciwnej stronie siatki, stanowiło o sile jednej drużyny – Trójmiejskiej Strefie Szkód w pierwszej edycji SL3. Sytuacja przypomina obecnie rozwód małżeństwa, który odbył się w zgodzie i za porozumieniem stron. Dodatkowo jedna z ekip, w nowej sytuacji, odnajduje się bardzo dobrze, będąc wiceliderem rozgrywek. Druga strona wciąż nie może odnaleźć się w nowych realiach i póki co mają tylko jedną wygraną w pięciu spotkaniach. Faworytem pojedynku będą żółto-czarni, którzy jeśli marzą o wygranej w rozgrywkach, nie mogą sobie pozwolić na kolejną stratę punktów. 

Typ Redakcji: TianDe Tufi Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): TianDe Tufi Team

Thunder Team – DNV GL S*M*A*S*H

Godz.: 21:35, boisko nr 3

Zastanawiamy się jak drużyna Thunder Team zażegna kryzys, który jest nieunikniony. Pisząc te słowa mamy na myśli fakt, że do zespołu zapisanych jest piętnastu graczy z których każdy wnosi do drużyny odrobinę jakości. To z kolei powoduje, że każdy z graczy odczuwa głód, a niestety miejsc na boisku jest zaledwie sześć. Podskórnie czujemy, że najtrudniejszy mecz w lidze nie będzie z żadnym z czternastu rywali. Najtrudniejszym starciem będzie te wewnętrzne – pomiędzy ambitnymi graczami, bowiem każdy z zawodników ma swoje indywidualne ambicje i aspiracje. Zanim do tego dojdzie, drużyna, na fali kolejnych zwycięstw, rozegra mecz z DNV GL S*M*A*S*H. Firmowa ekipa znajduje się w środku stawki i nawet niepoprawny optymista upatruje w nich faworyta czwartkowego spotkania. Zastanawiamy się czy w meczu wystąpi najlepszy gracz drużyny – Patryk Okulewicz, który gdyby nie fakt, że zagrał w zaledwie trzech meczach, z dużą dozą prawdopodobieństwa, byłby liderem klasyfikacji punktowej w całej lidze. Z drugiej strony, po przeciwnej stronie siatki będzie czekał na niego blok w postaci Mateusza Waroczyka oraz Krzysztofa Janikowskiego.

Typ Redakcji: Thunder Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Thunder Team

Prometheus – Asy B Klasy

Godz.: 21:35, boisko nr 2

Po fantastycznym początku sezonu, w którym drużyna Prometheus wygrała trzy spotkania, ekipa zanotowała dwie porażki z rzędu. Póki co zajmują czwartą pozycje i jest to miejsce, które premiuje drużynę do gry w grupie mistrzowskiej. Aby utrzymać byt w grupie mistrzowskiej Prometheus jak tlenu potrzebuje wygranej. Do teamu dołącza Maksym Pelykh dla którego będzie to pierwsze spotkanie w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Gołym okiem widać, że drużyna potrzebowała świeżej krwi, bowiem zasoby ludzkie  nie były wystarczające, by znieść trudy sezonu i intensywnego terminarza. Jak donosi nasz Scout na Europe środkowo-wschodnią, Maksym bez wątpienia będzie wartością dodaną drużyny. Zastanawiamy się jak wypadną na tle Asów, dla których będzie to już spotkanie numer siedem. Czy siódemka okaże się dla nich szczęśliwa? Na pewno w czwartkowy wieczór o wygraną będzie bardzo ciężko. Kilka tygodni temu grę drużyny Prometheus z bliska podpatrywał kapitan drużyny Asy B Klasy – Orest Lewosiuk. W trakcie meczu nie krył zachwytu nad grą ekipy i uznał, że mecz przeciwko tej drużynie będzie niezwykle ciężki. Zobaczymy czy jego przewidywania się sprawdzą.

Typ Redakcji: Prometheus

Typ Eksperta (Maciej Kot): Prometheus

Port Gdańsk – Omida Team

Godz.: 20:35, boisko nr 3

Czwartkowe zmagania, na boisku numer trzy, rozpoczną drużyny, które jak do tej pory są najmocniej wyeksploatowane. Mowa tu o ‘Portowcach’ i Logistykach dla których bezpośrednia rywalizacja będzie już siódmym spotkaniem w obecnych rozgrywkach. Trzeba powiedzieć, że w związku z powyższym, kapitan drużyny Omida Agnieszka Pasternak ma ambiwalentne uczucia. Z jednej strony, jest to radość bowiem Omida wygrała swoje wszystkie spotkania, z drugiej zaś smutek, że do półmetku rozgrywek w wykonaniu swojej drużyny, nie mogła wziąć udziału w związku z odniesioną kontuzją. Te nie opuszczają również Konrada Gawrewicza. Jak widać, w ekipie Logistyków panuje mały szpital i fakt ten będzie chciała wykorzystać drużyna Portu Gdańskiego, która przegrała swoje cztery spotkania. Z całą pewnością można napisać, że sama szczątkowa informacja jest niewystarczająca, bowiem Portowcy w każdym z tych spotkań mogli wygrać. Pech sprawił, że przegrali cztery spotkania w stosunku 2-1 za co mogli sobie dopisać po jednym punkcie. Na tę okazje można przytoczyć zmodyfikowane powiedzenie: jeśli nie możesz zdobyć trzech lub dwóch punktów, postaraj się o jeden. Tę sztukę Portowcy opanowali do perfekcji. Uważamy, że przed Omidą wymagające zadanie.

Typ Redakcji: Omida Team

Typ Eksperta (Maciej Kot): Omida Team

Trójmiejska Strefa Szkód 2 – Seargin

Godz.: 21:35, boisko nr 1

Kierując się tylko miejscem w tabeli można powiedzieć, że wreszcie dla Trójmiejskiej Strefy Szkód 2 widać lepsze jutro. Jak do tej pory musieli się mierzyć z takimi mocarzami jak Omida Team czy Mental Block. W edycji Jesień’19 zagrali pięciokrotnie, z czego wygrali tylko dwa razy, i używając szkolnej nomenklatury, wystawiamy im stopień dopuszczający plus. Tak, jest to nad wyraz surowa ocena, aczkolwiek podobnie jak w szkole, w Trójmiejskiej Strefie Szkód 2 widzimy bardzo dobrego ucznia, któremu, aby pomóc potrzebne jest ‘dokręcenia śruby’. Nie pastwilibyśmy się nad TSSem 2, gdyby nie fakt, że grają bardzo zaawansowaną, kombinacyjną siatkówkę. W drugiej lidze naprawdę mało drużyn gra na jednego rozgrywającego oraz ma tyle możliwości zakończenia ataku co TSS, a mimo to nie wiedzieć czemu – nie wychodzi. Patrząc na sprawę szerzej, to można dopatrzyć się, że nie idzie nie tylko TSS 2, ale również TSS w pierwszej lidze. Może to jakaś klątwa? Słabszą dyspozycję będzie starała się wykorzystać drużyna ‘Informatyków’, którzy nie pękają przed żadną z drużyn. Może to zabrzmi jak banał, ale po meczach z zeszłego sezonu z drużynami, które są obecnie w pierwszej lidze, nie straszny im jest żaden przeciwnik. Pokazali to między innymi w meczu z Decathlonem z którym urwali seta, a należy pamiętać, że Decathlon 20 września wygrał właśnie z … Trójmiejską Strefą Szkód 2.

Typ Redakcji: Trójmiejska Strefa Szkód 2

Typ Eksperta (Maciej Kot): Trójmiejska Strefa Szkód 2

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.