Zapowiedź – MATCHDAY #3

Przed nami bardzo okrojony tydzień meczowy w którym dojdzie do zaledwie trzech pojedynków, w tym jednego starcia w pierwszej lidze oraz dwóch w drugiej. Wśród sześciu drużyn, które zobaczymy w najbliższy czwartek znalazło się miejsce dla absolutnego debiutanta – Scandic. Oznacza to, że grono drużyn, które nie rozegrały do tej pory spotkania zmniejszy się do czterech. Od tej kolejki wprowadzamy małą nowość – poza typami Redakcji będą pojawiać się również typy Eksperta. W pierwszym tygodniu jesteśmy wyjątkowo zgodni. Ciekawe jak sprawdzą się nasze typy J Z tego miejsca zapraszamy Was do wspólnej zabawy. Zostawiajcie swoje typy w komentarzach.

Tiande Tufi Team – Asy B Klasy

Godz.: 21:35, boisko nr 1

Mecz pomiędzy Tiande Tufi Team a Asami B Klasy będzie zakończeniem czwartkowej serii gier, a także całego tygodnia rozgrywek. Obie drużyny przystąpią do rywalizacji z jedną wygraną na swoim koncie. Oznacza to, że jedna z ekip dozna goryczy porażki po raz pierwszy w sezonie i  dołączy do pięciu drużyn, które musiały uznać wyższość rywali. W poprzednim tygodniu Tuffiki wygrały spotkanie z Prototype, natomiast Asy, dość niespodziewanie, z Trójmiejską Strefą Szkód. Faworytem czwartkowego spotkania jest drużyna Mateusza Woźniaka. Przemawia za nimi doświadczenie oraz kilkuletnie zgranie. Jeśli chodzi o Asy B Klasy to można powiedzieć, że w meczu przeciwko Trójmiejskiej Strefie Szkód, Asy wystąpiły wspólnie po raz pierwszy w życiu. Biorąc pod uwagę ten fakt, ciężko w najbliższym meczu, spodziewać się niespodzianki. Oczywiście, z tyłu głowy mamy, że w poprzednim tygodniu zakładaliśmy podobnie. Gdyby Asy wygrały kolejne spotkanie z faworyzowaną drużyną to uznalibyśmy, że nie ma dla nich sufitu i są w stanie wygrać z każdym.  Mecz będzie poniekąd rywalizacją pomiędzy dwoma najbardziej skutecznymi graczami ligi poprzedniego sezonu. Mowa tu o Kacprze Kalczyńskim (Asy) oraz Michale Przekopie (Tiande Tufi Team). Przypomnijmy, że w sezonie Wiosna’19 zdobyli oni po 131 punktów i o ostatecznym zwycięstwie zadecydowała mniejsza liczba setów rozegranych przez Kacpra.

Typ Redakcji: Tiande Tufi Team

Typ Eksperta (Maciek Kot): Tiande Tufi Team

Trójmiejska Strefa Szkód 2 – Mental Block

Godz.: 20:35, boisko nr 1

Zastanawiacie się co łączy Trójmiejską Strefę Szkód 2 z drużyną Mental Block? Zapewne wspólnych mianowników jest więcej, ale pierwsze na myśl przychodzi, że przed sezonem, obu drużyn można było upatrywać w roli jednego z faworytów do awansu. Drugim spoiwem jest ekipa DNV GL S*M*A*S*H, z którą czwartkowi rywale rozegrali już swoje mecze. Obie ekipy wygrały, jednak Mental Block dokonało tego w imponującym stylu. Oczywiście, stara sportowa prawda mówi, że mecz meczowi nierówny. Czy tak jest i w tym przypadku? Jeśli się pochylić nad zagadnieniem to można dostrzec, że w spotkaniu przeciwko Mental Block i TSS2, ekipa z Łużyckiej wystawiła inny skład. Podczas wtorkowej partii przeciwko ‘niebieskim’ byli już bardziej zmotywowani oraz mieli na placu boju sporo etatowych graczy. Po pierwszym spotkaniu ciężko wysnuwać daleko idące wnioski, ale nos podpowiada nam, że „siódemka” z ekipy Mental Block będzie jednym z lepszych graczy ligi. Niebiescy chcąc wygrać muszą znaleźć sposób na zatrzymanie tego świetnego zawodnika. Czy im się to uda?

Typ Redakcji: Mental Block

Typ Eksperta (Maciek Kot): Mental Block 

Port Gdańsk – Scandic

Godz.: 19:35, boisko nr 1

Meczem otwierającym czwartkowe zmagania będzie spotkanie Portu Gdańsk z ekipą Scandic. Portowcy kontynuują swoją świetną passę, którą zapoczątkowali jeszcze w poprzednim sezonie – dokładnie 4 czerwca. Od tej pory rozegrali pięć spotkań z których wygrali aż cztery. Na ich drodze, w czwartkowy wieczór, stanie drużyna absolutnych debiutantów. Mowa tu o reprezentacji Hotelu Scandic. Można powiedzieć, że hotelarze są dla Redakcji, i zapewne przeciwników, niemałą zagadką. Okazuje się, że żaden z czternastu graczy zgłoszonych do drużyny nie występował wcześniej w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Jak donosi nasz wywiad, w skład drużyny wchodzą wyłącznie pracownicy hotelu. Ponadto, jest to drużyna, która liczy aż dziesięć kobiet, co na tę chwilę jest rekordem ligi. Hotelarze bez wątpienia muszą postarać się uniknąć tremy związanej z pierwszym spotkaniem.  Krótka historia naszej ligi pokazuje, że w pierwszych spotkaniach drużyny mają z tym spory problem, ale ekipa Scandic, będzie miała ułatwione zadanie, ponieważ w chwili rozpoczęcia meczu, na sali, będą tylko ich rywale oraz kilka dodatkowych osób. Ten fakt bez wątpienia sprawi, że start w lidze będą mieli zdecydowanie bardziej komfortowy. Faworytem spotkania, ze względu na dobrą formę oraz doświadczenie, będą oczywiście starzy rutyniarze – Portowcy. Co ciekawe, na naszej stronie internetowej, z poziomu admina, zauważyliśmy ostatnio wzmożony ruch w wydarzeniach, w których brała udział drużyna Portu. Czyżby ich rywale podeszli do ligi w sposób analityczny?

Typ Redakcji: Port Gdańsk

Typ Eksperta (Maciek Kot): Port Gdańsk

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.