Zapowiedź – 15 kolejka

Time to say goodbye. Ostatnia kolejka Siatkarskiej Ligi Trójmiasta przed nami. Nie mówimy jednak ‘żegnamy’, a ‘do zobaczenia’. Liga poukładała się w ten sposób, że o triumfie zadecyduje dopiero ostatnia kolejka i mecz pomiędzy Volley Gdańsk a Trójmiejską Strefą Szkód. Wstrząśnięci aby zachować miejsce na podium muszą wygrać i przy tym nie stracić nawet seta. Zapraszamy na zapowiedź ostatniej serii gier!

Trójmiejska Strefa Szkód – Volley Gdańsk

Godz.: 21:35, boisko nr 2

Przygotowując zapowiedź tego meczu zaczęliśmy zastanawiać się, który tytuł opisujący spotkanie będzie lepszy: ‘Gra o tron’ czy może ‘Ostatnia prosta w drodze do mistrzostwa’? Wybór był na tyle trudny, że postanowiliśmy umieścić oba. Pisząc o środowym spotkaniu nie jest to bynajmniej jedyny znak zapytania. Od kilkunastu dni zastanawiamy się kto wygra mecz i zostanie pierwszym Mistrzem SL3. Na środkowym boisku spotkają się bowiem dwie zdecydowanie najlepsze drużyny tego sezonu. Mobilizacja wśród obu ekip sięgnęła zenitu. Na spotkanie przewidziana jest rekordowa liczba kibiców obu drużyn. Sprawy w tabeli po dwunastu rozegranych spotkaniach wyglądają tak, że to Volley prowadzi o jeden punkt. Sytuacja ta sprawia, że na chwilę obecną gracze obu drużyn siedzą z kalkulatorami w dłoniach i liczą kto będzie na czele tabeli w przypadku różnych wyników. Jedno jest pewne – każda wygrana Volley da im zwycięstwo w lidze. Niestety tego samego nie mogą powiedzieć gracze Trójmiejskiej Strefy Szkód, gdyż w ich przypadku wygrana po tie-breaku może nie dać im upragnionego pierwszego miejsca. Jak to mówią – ‘Życie pisze najlepsze scenariusze’. Cóż za końcówka sezonu…

Typ Redakcji: Volley Gdańsk

Asy B Klasy – MIKStura

Godz.: 20:35, boisko nr 2

Do bardzo ciekawych spotkań dojdzie w środowy wieczór na środkowym boisku. Poza meczem o mistrzostwo Siatkarskiej Ligi Trójmiasta na ‘dwójce’ zagrają również gracze Asów oraz MIKStury. Jest to bardzo ważny mecz w kontekście miejsca w tabeli. Wygrana 2-0 sprawi, że to ‘Forumowicze’ skończą sezon na wyższym miejscu. Jest to w zasadzie jedyny scenariusz, który da im prowadzenie w tabeli z bezpośrednim rywalem. Asy po poniedziałkowej porażce z Trójmiejską Strefą Szkód straciły już szanse na szóste miejsce końcowej klasyfikacji. ‘Bordowi’ zdecydowanie mogą żałować, że sezon się kończy. Gdy po siedmiu meczach na swoim koncie mieli aż sześć porażek, to nastroje w drużynie były grobowe. Fantastyczny finisz w końcówce ligi wywindował ich do pierwszej części tabeli. MIKStura z kolei jest ekipą, która zapewne chciałaby zapomnieć o drugiej części sezonu. Do składu ‘Forumowiczów’ po kontuzji wraca Robert Pinkert.  MIKStura, aby osiągnąć sukces, powinna skupić się na zatrzymaniu najlepszego gracza Asów – Kacpra Kalczyńskiego, który bez wątpienia w ostatniej kolejce będzie chciał poprawić dorobek punktowy i wygrać klasyfikację najlepiej atakującego gracza ligi.

Typ Redakcji: Asy B Klasy

Wstrząśnięci nie Zmieszani – Team Spontan

Godz.: 20:35, boisko nr 1

W środowy wieczór Wstrząśnięci nie Zmieszani rozegrają dwa spotkania. Pierwszym z nich będzie mecz z Team Spontan i będzie to prawdopodobnie mecz decydujący o tym, czy ekipa Piotra Skierkowskiego znajdzie się na podium. Mecz odbędzie się o godzinie 20:35 i nie zdziwimy się, jeśli na trybunach Spontanicznych będzie wspierała ekipa Strażaków. Żartobliwie można stwierdzić, że teraz to Spontaniczni są włodarzami czyśćca i to oni zadecydują która z ekip trafi do raju, a która do piekła. Jeśli uda im się wygrać choćby seta, to Wstrząśnięci znajdą się najprawdopodobniej poza podium. Patrząc na ambicje poszczególnych zawodników jesteśmy przekonani, że w środę wygra sport i Strażacy nie muszą obawiać się o zaangażowanie Spontanicznych. Ci na pewno zagrają na sto procent swoich umiejętności. Abstrahując od zaangażowania Spontanicznych, trzeba obiektywnie przyznać, że to Wstrząśnięci są faworytem, którzy w meczu ze Strażą zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Czy Wstrząśniętym uda się obronić trzecie miejsce w tabeli? Odpowiedź poznamy już niedługo!

Typ Redakcji: Wstrząśnięci nie Zmieszani

Straż Pożarna Gdańsk – DNV GL S*M*A*S*H

Godz.: 21:35, boisko nr 3

W poniedziałkowy wieczór, po spotkaniu z AXIS, kapitan drużyny DNV GL S*M*A*S*H wyrażał swoje zaniepokojenie związane z faktem, że jego drużyna, w związku z sezonem urlopowym ma potężne problemy kadrowe. Redakcja ma jednak nadzieję, że nie przeszkodzi to graczom z Łużyckiej stawić się w komplecie na spotkanie z faworyzowaną Strażą Pożarną. Mecz rozpocznie się o 21:35. O tej godzinie prawdopodobnie będzie już wiadomo czy wygrana da Strażakom trzecie miejsce w tabeli, czy będzie to mecz o przysłowiową pietruszkę. W spotkaniu po raz kolejny zabraknie Mateusza Pytla, który wróci do hali treningowej Ergo Areny dopiero… na mecz gwiazd! Jeśli chodzi o ekipę z Łużyckiej to takie powołanie otrzymał Bartosz Głass, który obecnie walczy z czasem po urazie stawu skokowego.  Jak do tej pory Strażacy pozostają jedyną drużyną, której przedstawiciel nie stanął przed kamerą SL3tv. Czy w środowy wieczór rzutem na taśmę wskoczą na podium i będzie to wywiad na wesoło? A może będzie to wywiad, w którym przedstawiciel drużyny postara się wytłumaczyć czego zabrakło aby być na pudle? Odpowiedź poznamy już niebawem!

Typ Redakcji: Straż Pożarna Gdańsk

DCT Gdańsk – Wstrząśnięci nie Zmieszani

Godz.: 21:35, boisko nr 1

Kolejne starcie z gatunku – Dawid kontra Goliat. Nie ma co się oszukiwać – to Wstrząśnięci są zdecydowanym faworytem środowej potyczki. Jeśli Wstrząśnięci nie Zmieszani wygrają spotkanie ze Spontanem, to tylko istna katastrofa mogłaby im odebrać miejsce na podium. Na boisku numer jeden zmierzą się bowiem ekipy z innych stref ligowej tabeli. Nie ma jednak wątpliwości, że Kontenerowcy będą starali się godnie zaprezentować. Można powiedzieć, że o statystyki indywidualne walczy Piotr Kochanowski. Na chwilę obecną ma on tyle samo bloków co Bartłomiej Niewczas z MIKStury. Patrząc z perspektywy całego sezonu, to właśnie Piotr był najjaśniejszą postacią Kontenerowców. Poza nim można wyróżnić również Andrzeja Tararuja, który z całej drużyny może pochwalić się najlepszą frekwencją. Jeśli chodzi o ekipę Wstrząsniętych nie Zmieszanych ciężko wyróżnić poszczególnych graczy. Na przestrzeni sezonu była to ekipa w której nieobecność jednego z graczy nie była tak dostrzegalna, jak w przypadku innych ekip. Wpływ na to miała szeroka kadra, w której każdy z graczy prezentował  wyrównany  oraz wysoki poziom.

Typ Redakcji: Wstrząśnięci nie Zmieszani

Port Gdańsk – Speednet

Godz.: 20:35, boisko nr 3

Tylko dwóch graczy w całej lidze rozegrało aż 29 setów. Jednym z nich jest gracz Portu Gdańskiego –Piotr Baj. Piotrek na przestrzeni całego sezonu był najlepszym graczem swojej drużyny i na chwilę obecną znajduje się na piątym miejscu wśród najlepiej punktujących graczy ligi. Świetna dyspozycja przekuła się na powołanie do meczu gwiazd. Jesteśmy niemal przekonani, że nie zabraknie go również w środowy wieczór, w którym wraz z kolegami z drużyny postara się pokonać ekipę z Parku Naukowo-Technologicznego. Faworytem tego spotkania, co może zdziwić niejedną osobę, która patrzy wyłącznie na tabelę, wskażemy Portowców. Ci w drugiej części sezonu prezentują bardzo wysoki poziom. Pod koniec rozgrywek wzmocnili się między innymi znanym w Trójmiejskim światku siatkarskim Radkiem Serdackim. Speednet z kolei ma szanse wskoczyć jeszcze na siódme miejsce w tabeli. Aby tak się stało muszą wygrać spotkanie z Portowcami i liczyć na to, że Asy nie wygrają z MIKSturą. Patrząc pod kątem psychologicznym – znaleźć się w pierwszej połowie tabeli byłoby bez wątpienia dużym wydarzeniem dla drużyny, która zgłosiła się do rozgrywek już po ich rozpoczęciu.

Typ Redakcji: Port Gdańsk

One comment

Join the Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.