Zapowiedź – 14 kolejka

Poniedziałkowa kolejka będzie jednocześnie pożegnaniem z trzema drużynami. Swoje ostatnie mecze w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta, w sezonie Wiosna 19’ rozegrają drużyny AXIS, Seargin oraz Wirtualna Polska. Mamy jednak nadzieję, że z zespołami spotkamy się już jesienią. Kolejka będzie nietypowa również z tego względu, że rozegrane zostanie w niej siedem spotkań. Zapraszamy na zapowiedź przedostatniej kolejki!

Straż Pożarna Gdańsk – Wirtualna Polska

Godz.: 20:35, boisko nr 3

Myślimy, że Strażacy nie obrażą się za to co napiszemy, ale do spotkania z Wirtualną Polską przystępuje drużyna, która prawdopodobnie zawiodła w największym stopniu. Strażacy przegrali wszystkie trzy najważniejsze partię w sezonie. Mowa o meczach z Volley Gdańsk, Trójmiejską Strefą Szkód oraz ostatnio z Wstrząśniętymi. Zastanawiamy się w jakich nastrojach do najbliższego meczu przystąpi ekipa Mateusza Pytla. Panowie muszą wziąć pod uwagę, że mają zapewnione minimum czwarte miejsce w ligowej tabeli. Jeśli wygrają dwa spotkania w stosunku 2-0, a Wstrząśnięci potkną się i stracą seta w którymś z dwóch spotkań, to Strażacy zakończą sezon na podium. Jak widać, jest się o co starać. Zdecydowanym faworytem meczu pozostają oczywiście Strażacy. Wirtualni będą chcieli z kolei zaprezentować się z dobrej strony lecz powiedzmy sobie szczerze – jeden z najważniejszych spotkań w lidze zagrają kilkadziesiąt minut później. Mowa tu o spotkaniu z DCT Gdańsk.

Typ Redakcji: Straż Pożarna Gdańsk

Team Spontan – DCT Gdańsk

Godz.: 20:35, boisko nr 2

Na przestrzeni kilku tygodni drużyna Spontanicznych bardzo się zmieniła. W pewnym momencie sezonu, ‘Czarni’ najprawdopodobniej mocno wzięli sobie do serca krytykę Redakcji dotyczącą kilku wygranych w słabszym stylu. Od tego momentu, w meczach, w których wskazywaliśmy ich jako faworyta dosłownie miażdżyli swoich rywali.  Redakcja szukając przyczyny tego dostrzegła, że gra i styl drużyny znacznie zmienił się w momencie pojawienia się w drużynie Kuby Konopki. To wszystko o czym piszemy nie jest dobrym prognostykiem dla drużyny DCT Gdańsk, która wraca na parkiety SL3 po dwóch tygodniach przerwy. Kontenerowcy na chwilę obecną są drużyną, która ma rozegranych najmniej spotkań spośród ligowej stawki. Końcówka sezonu będzie dla nich bardzo intensywna, bowiem w dwa dni meczowe rozegrają aż trzy spotkania. Po zakończonym sezonie, wśród zawodników tej ekipy, dojdzie zapewne do swoistego rachunku sumienia. DCT w niektórych meczach udowodniło, że potrafi grać. Z drugiej strony, rozegrali kilka spotkań, które najchętniej wymazaliby z pamięci. Czy podobnie będzie po spotkaniu z Team Spontan?

Typ Redakcji: Team Spontan

AXIS – Seargin

Godz.: 20:35, boisko nr 1

Tak jak pisaliśmy w nagłówku, obie drużyny kończą w poniedziałek sezon Wiosna19’. Zanim do tego dojdzie, zmierzą się ze sobą w bezpośrednim pojedynku. Dla obu teamów będzie to jedno z dwóch spotkań rozegranych tego wieczora. Kilka dni temu do skrzynki odbiorczej Redakcji wpadła wiadomość od jednej z zawodniczek drużyny Seargin, w której wyraziła ona swój smutek wynikający z faktu, że kończy się sezon. W ramach pocieszenia przypominamy, że rozgrywki Jesień ‘19 rozpoczynają się na początku września. Zanim do tego dojdzie ‘Biali’ będą chcieli powtórzyć sukces jakim było dla nich wygranie seta w meczu przeciwko DCT Gdańsk. Trzeba przyznać, że bardzo blisko było już w meczu z MIKSturą, ale zabrakło doświadczenia. AXIS jest obecnie w dołku. Szóstego czerwca przegrali dwa mecze z rzędu. W poniedziałkowy wieczór strata choćby seta będzie traktowana przez nich w ramach małego dramatu. W strefie tabeli, w której znajduje się obecnie AXIS, trwa zażarta rywalizacja, ponieważ między szóstym, a dziewiątym miejscem są tylko trzy punkty różnicy.

Typ Redakcji: AXIS

Wirtualna Polska – DCT Gdańsk

Godz.: 21:35, boisko nr 2

Nos podpowiada nam, że będzie to najciekawsze spotkanie przedostatniej kolejki! Obie drużyny przystąpią do rywalizacji po solidnej rozgrzewce, w której ich formę sprawdzą odpowiednio Straż Pożarna Gdańsk oraz Team Spontan. Nie oszukujmy się, w poprzedzających spotkaniach, o choćby jeden punkt, będzie wybitnie ciężko. Bezpośrednie spotkanie Wirtualnych oraz Kontenerowców będzie zatem prawdopodobnie dobrą okazją do przełamania dla jednej z ekip. Pojedynek będzie miał ogromne znaczenie w kontekście kształtu dolnej części tabeli. Wśród obu drużyn pełna mobilizacja. Żadna z ekip nie zadowoli się przedostatnim miejscem w ligowej stawce, a wszystko wskazuje na to, że team który przegra będzie musiał przełknąć tę gorzką pigułkę. Dla obu ekip poniedziałek będzie nowym doświadczeniem. Obie drużyny po raz pierwszy rozegrają dwa spotkania jednego dnia. Jak do tej pory Wirtualni nie byli nawet zwolennikami rozgrywania dwóch spotkań w jednym tygodniu. Eventy firmowe sprawiły jednak, że nie mieli wyjścia. Wirtualni nie powinni jednak narzekać, bowiem DCT Gdańsk jest w tej samej sytuacji.

Typ Redakcji: Wirtualna Polska

AXIS – DNV GL S*M*A*S*H

Godz.: 21:35, boisko nr 3

Pamiętacie jak wyglądała ligowa tabela po czwartej kolejce? DNV GL S*M*A*S*H było na pierwszym miejscu. Piszemy o tym, ponieważ chcielibyśmy podkreślić, że wspomnienia mają to do siebie, że nie da się ich odebrać. Tylko cztery drużyny z całej ligowej stawki mogły przypatrywać się na pozostałe drużyny z perspektywy lidera. Z drugiej strony, od tamtego meczu DNV GL zanotowała aż siedem porażek z rzędu i jeśli chodzi o tę niechlubną statystykę to są w czołówce. Poza meczem z AXIS pozostaje im mecz ze Strażą Pożarną i trzeba przyznać, że o punkty będzie łatwiej właśnie w meczu z AXIS. Obiektywnie trzeba przyznać, że to właśnie ‘Czerwoni’ będą faworytem. Patrząc jednak na odsetek niespodzianek od początku sezonu to mieliśmy ich nieproporcjonalnie mało. Sport ma to do siebie, że te od czasu do czasu się zdarzają. Jeśli w poniedziałkowy wieczór kibice SL3 mieliby takowej szukać, to powinni wybrać się na boisko numer trzy. Co ciekawe, będzie to ostatnia okazja do tego żeby przed kamerami SL3 stanął kapitan drużyny AXIS – Darek Suchwałko. Po ostatnim dniu meczowym, w którym przegrali oba spotkanie Redakcja uznała, że to nie jest dobry moment na wywiad. Czy tym razem uda się przeprowadzić wywiad z kapitanem ‘Czerwonych’?

Typ Redakcji: AXIS

Speednet – Seargin

Godz.: 21:35, boisko nr 1

Na boisku numer jeden dojdzie do pojedynku pomiędzy drużynami z jednej branży. Spotkanie informatyków będzie dla obu zespołów czwartym, które obie ekipy rozegrają na tym boisku. Czy do ustawień zawodników na boisku wykorzystają swoje zawodowe doświadczenie i użyją skomplikowanych algorytmów? Jak do tej pory, jedynka była bardziej szczęśliwa dla Speednetu, który wygrał tam spotkanie po zaciętym boju z Asami B Klasy. Speednet jest jedną z pięciu ekip, w której w szeregach nie ma żadnej kobiety. W poniedziałkowy wieczór ‘Różowi’ zmierzą się z ekipą, która w swoim składzie ma najwięcej kobiet spośród całej stawki. Dla Speednetu będzie to bardzo ważne spotkanie w perspektywie ostatecznego kształtu tabeli. Podobnie jak Mikstura, Asy oraz AXIS, znajdują się w takim miejscu w tabeli, w którym ciężko byłoby zmieścić miejsce nawet na igłę. Pisząc z przymrużeniem oka… drużynie Sergin już nikt nie jest w stanie zagrozić i odebrać im miejsca w ligowej tabeli. Pamiętajcie jednak, że ostatni będą pierwszymi J

Typ Redakcji: Speednet

Asy B Klasy – Trójmiejska Strefa Szkód

Godz.: 22:00, boisko nr ??

Dokładnie 10 marca, w hali Ergo Arena odbył się musical Metro Janusza Józefowicza. W najsłynniejszym utworze (Wieża Babel) zawarty jest taki fragment: (…) Schody do raju, schody do raju (…). Analogia pomiędzy musicalem Metro, a drużyną Trójmiejskiej Strefy Szkód jest taka, że i jedni i drudzy zachwycają swoimi występami. Ponadto musical opowiada o grupie młodych ludzi, która dąży do zrealizowania swoich marzeń. Tymi marzeniami dla ‘Czarnych’ jest zwycięstwo w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Aby tego dokonać pozostały im dwa stopnie do raju. Pierwszym będzie drużyna Asów B Klasy i na samym początku trzeba powiedzieć, że nie będzie to dla ‘czarnych’ łatwe zadanie. Asy wygrały cztery spotkania z rzędu i jest to wynik o tyle imponujący, że mało która drużyna może poszczycić się takim rekordem. W poniedziałkowy wieczór w drużynie ‘Bordowych’ zabraknie najprawdopodobniej kapitana Oresta Lewosiuka. Mecz rozpocznie się o nietypowej porze, bo prawdopodobnie kilka minut po godzinie dwudziestej drugiej. Ciekawe czy nie przeszkodzi to kibicom ‘Czarnych’ na przeprowadzenie transmisji live na fanpage?

Typ Redakcji: Trójmiejska Strefa Szkód

One comment

Join the Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.