Zapowiedź – 13 kolejka

W najbliższej kolejce Team Spontan rozegra dwa spotkania jednego dnia i co ciekawe, oba mecze będą derbami Redłowa. O 20:35 zagrają ze Speednetem, natomiast o 21:35 z drużyną DNV GL S*M*A*S*H. Wydarzeniem wieczoru będzie spotkanie Wstrząśniętych nie Zmieszanych ze Strażakami! Zapraszamy na zapowiedź trzynastej kolejki! Dla kogo trzynastka okaże się pechowa?

Team Spontan – Speednet

Godz. 20:35, boisko nr 3

Tak jak pisaliśmy w nagłówku – pierwsze spotkanie derbowe środowego wieczoru. Naprzeciw siebie staną drużyny Team Spontan ze Speednetem. Obie ekipy przystąpią do meczu w odmiennych nastrojach. Spontaniczni szóstego czerwca dostali srogą lekcję siatkówki od Strażaków, natomiast Speednet pokazał nową jakość, pewnie pokonując drużynę DNV GL S*M*A*S*H. Co ciekawe, obie drużyny dzielą tylko dwa punkty i Speednet bez wątpienia będzie chciał sprawić niespodziankę swoim kibicom. Faworytem spotkania jest oczywiście Team Spontan, ale zastanawiamy się, czy po przegranym meczu ze Strażakami, w jakiś sposób nie uszło z nich powietrze i czy znajdą w sobie mobilizację do wygrywania kolejnych spotkań? Jako ciekawostkę zdradzimy Wam, że gdyby nie kapitan Spontanicznych – Piotr Raczyński, najprawdopodobniej nie zobaczylibyśmy drużyny Speednet w rozgrywkach Wiosna19’. To właśnie Piotrek uświadomił swoich środowych rywali o powstaniu ligi. Kolejną ciekawostką jest fakt, że Team Spontan zgłosił się do ligi jako pierwsza drużyna wśród całej ligowej stawki. Speednet dla odmiany zrobił to jako ostatnia ekipa.

Typ Redakcji: Team Spontan

Asy B Klasy – Wirtualna Polska

Godz. 21:35, boisko nr 2

Środa, godzina 21:35, 22 stopnie Celsiusa, wilgotność 75%, szansa opadów 48%. Przygotowaliśmy dla ekipy Wirtualnej Polski małą ściągawkę, ponieważ podczas ostatniego wywiadu, którego udzielił nam kapitan Wirtualnych Jędrzej Matla, dość mocno narzekał na pogodę J W związku z tym, wzięliśmy tę sugestię całkiem serio i kolejny mecz zaplanowaliśmy na godzinę 21:35, czyli porę w której temperatura nie powinna już tak doskwierać. W trzynastej kolejce Wirtualni przystąpią do spotkania po porażce ze Speednetem i czeka ich kolejne ciężkie zadanie. Zagrają bowiem z drużyną, która wygrała swoje trzy ostatnie spotkania i bardzo szybko wspięła się w tabeli aż na szóste miejsce! Co ciekawe, jeśli ponownie Asy zgarną pełną pule to sezon, na sto procent, zakończą na wyższej pozycji od Wirtualnych. Spotkanie zapowiada się niezwykle interesująco. Obie drużyny przyciągną na trybunę swoich kibiców i możliwe, że Asy będą ponownie mogły liczyć na wsparcie Mateusza Sopoćko. Kibiców biało-czerwonych, do większego zaangażowania we wsparcie drużyny dał, wspomniany wcześniej wywiad, po którym wielu z nich zadeklarowało przyjście w środowy wieczór na trybuny hali treningowej Ergo Areny.

Typ Redakcji: Asy B Klasy

Port Gdańsk – MIKStura

Godz. 20:35, boisko nr 1

MIKStura, przedostatnie spotkanie w rozgrywkach, rozegra z ekipą Portowców. Będzie to prawdopodobnie mecz pomiędzy drużynami, które od początku sezonu zostały w największym stopniu zdziesiątkowane przez kontuzję. Złamanie żebra, skręcone kostki (u czterech graczy!), wybite palce. To wszystko sprawia, że ciężko jest przewidzieć w jakich składach przystąpią do rywalizacji obie ekipy. Prawdopodobnie, Portowcy nie dopuszczą więcej do sytuacji, w której będą musieli grać w składzie czteroosobowym i do drużyny zapewne wróci kapitan granatowych – Arkadiusz Sojko. W ostatnim czasie Portowcy prezentują się zdecydowanie lepiej niż na początku rozgrywek. Wygrali spotkanie z Seargin, po którym wskoczyli na dwunaste miejsce w tabeli. W dwunastej kolejce, Mikstura zgodnie z oczekiwaniami również wygrała z Seargin, choć trzeba przyznać, że styl w którym to uczynili nie był przekonujący. Gdyby ktoś kilka tygodni temu zapytał nas kto jest faworytem tego starcia nie mielibyśmy żadnych wątpliwości i wskazalibyśmy MIKSturę. Co prawda, po upływie kilku kolejek Forumowicze nadal są faworytem, ale na pewno Portowcy również są w stanie zwyciężyć. Gdy MIKStura zagra jak z Seargin, a Port jak z Volley to Portowcy wygrają spotkanie.

Typ Redakcji: MIKStura

Port Gdańsk – Trójmiejska Strefa Szkód

Godz. 21:35, boisko nr 1

Drugie spotkanie, które w środowy wieczór stoczy Port Gdański, będzie jednym z najtrudniejszych zadań z którym przyszło im się do tej pory zmierzyć. Muszą bowiem stawić czoła rozpędzonej maszynie, jaką bez wątpienia jest Trójmiejska Strefa Szkód. Portowcy będą chcieli przede wszystkim się dobrze zaprezentować. Aby zrealizować swoje postanowienie ‘Granatowi’ w weekend nie próżnowali i w niedziele stawili się na Przymorzu, aby wziąć udział w turnieju charytatywnym. Tam z kolei zaprezentowali się z bardzo dobrej strony wygrywając w meczu o trzecie miejsce z …. AXIS. Co ciekawe, dokładnie miesiąc temu to AXIS było górą. Czy takie wyniki oznaczają, że Portowcy mogą powtórzyć sensację i urwać punkty drużynie, która walczy o wygraną w całych rozgrywkach SL3? Kilka dni temu środkowy drużyny Trójmiejska Strefa Szkód – Wojtek Ingielewicz zapewniał, że drużyna na pewno nie zlekceważy przeciwnika. Przed czarnymi ogromna stawka i zdaje się, że wszyscy gracze mają tego świadomość. Na tę chwile wszystko jest w rękach TSS. Gdy wygrają trzy mecze po dwa-zero, to oni na koniec będą się cieszyć z tryumfu w lidze. Aby zrealizować swój sen, muszą wykonać pierwszy krok i wygrać z Portowcami. Ciekawe czy w podsumowaniu trzynastej kolejki nie będziemy musieli napisać o indykach i niedzielach 😉

Typ Redakcji: Trójmiejska Strefa Szkód

Team Spontan – DNV GL S*M*A*S*H

Godz. 21:35, boisko nr 3

Na kilka dni przed meczem, w sztabach trzech drużyn (Team Spontan, DNV GL S*M*A*S*H oraz Speednet) trwa nerwowa wymiana maili. Chodzi o to, że żadna z drużyn nie chcę zamawiać autobusu którym trzy ekipy mogłyby dojechać wspólnie na salę. Tak jak pisaliśmy przy okazji poprzednich kolejek, trzy wyżej wymienione firmy/drużyny mieszczą się w okręgu o promieniu sześciuset metrów. Jeśli chodzi o Team Spontan (Sony Pictures) oraz DNV GL to mogą do siebie pomachać z okna. Będzie to zatem drugie środowe starcie o prym w Redłowie. Ciekawe, która z ekip w środę będzie chodziła z podniesioną głową? Faworytem spotkania jest drużyna Team Spontan, która jak do tej pory przegrała tylko dwa spotkania. Jak na specyfikę naszej ligi wynik ten jest imponujący i bez wątpienia budzi respekt drużyn, które mierzą się ze Spontanicznymi. Czarni postarają się na koniec rozgrywek sprawić niespodziankę i wskoczyć na czwarte miejsce. Z kolei DNV cały czas na plecach czuje oddech minimum trzech ekip: Wirtualnej Polski, Portu Gdańsk oraz DCT Gdańsk. Czy uda im się obronić miejsce w pierwszej dziesiątce?

Typ Redakcji: Team Spontan

Wstrząśnięci nie Zmieszani – Straż Pożarna Gdańsk

Godz. 20:35, boisko nr 2

Patrząc jak potoczyły się ostatnie kolejki oraz sytuację w tabeli możemy mówić o tym, że spotkanie Wstrząśniętych ze Strażakami, z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa zadecyduje o tym, która z drużyn znajdzie się na podium, a dla której zabraknie na nim miejsca. Patrząc tylko na liczby, można domniemać, że będzie to bardzo wyrównane spotkanie. Jak do tej pory, obie ekipy rozegrały tyle samo spotkań, wygrały tyle samo meczy, obie drużyny przegrały dwa spotkania: z Volley Gdańsk oraz Trójmiejską Strefą Szkód. W tabeli o jeden punkt więcej mają Strażacy. Stało się tak dlatego, że Wstrząśnięci jedno spotkanie wygrali dopiero po tie-breaku (mecz rozegrany z MIKSturą, który odbył się szesnastego kwietnia). Jak widać, wiele jest czynników, które wskazują, że mecz nie ma wyraźnego faworyta. Patrząc jednak na to jak w ankiecie zagłosowali zawodnicy czy kibice SL3, to Strażacy są zdecydowanym faworytem. Przypominamy jednak, że na tego typu ankiety należy patrzeć z przymrużeniem oka. W meczu z Trójmiejską Strefą Szkód większość również oddała swój głos na mundurowych.

Typ Redakcji: Straż Pożarna Gdańsk

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.