Zapowiedź – 10 kolejka

Po zaskakującej wtorkowej serii gier nie zwalniamy tempa i już szykujemy się do czwartkowych spotkań. Dziesiąta kolejka będzie doskonałą okazją do przełamania dla będących w kryzysie Asów B Klasy lub Seargin. Kolejne dwa bardzo ciekawe spotkania rozegra AXIS oraz MIKStura. W decydującej fazie Volley Gdańsk, Straż Pożarna czy Trójmiejska Strefa Szkód nie mogą sobie pozwolić na stratę choćby seta. Stracone punkty mogłyby decydować o finalnym układzie tabeli. Zapraszamy na zapowiedź dziesiątej kolejki!

Asy B Klasy – Seargin

Godz.: 21:35, boisko nr 2

Dla jednej z drużyn będzie to kolejny mecz na przełamanie. Łącznie drużyny mają za sobą piętnaście rozegranych spotkań i aż czternaście wynosi suma porażek obu teamów. Spotkanie będzie zatem idealną okazją do zakończenia złej passy. Faworytem czwartkowych zmagań jest drużyna Asiorów. Mimo, iż są najmłodszym zespołem w całej lidze, to mają zdecydowanie większe siatkarskie doświadczenie od ich czwartkowych rywali. Ewentualna wygrana drużyny Oresta Lewosiuka może spowodować awans w ligowej tabeli o dwa oczka. Spotkanie będzie również dobrą okazją do poprawienia indywidualnej pozycji Kacpra Kalczyńskiego w rankingu najlepiej punktujących ligi. Tak naprawdę, w tej klasyfikacji był on liderem od pierwszej do dziewiątej kolejki, lecz w ostatniej wyprzedził go Michał Przekop z Team Spontan. Sergin ma za sobą już mecze z drużynami z BIG4. W drużynie pełna mobilizacja. Do końca rozgrywek pozostało im pięć spotkań, w których spróbują powtórzyć wynik osiągnięty przeciwko DCT Gdańsk i wygrają kolejnego seta. Czy biali są w stanie powtórzyć ten wyczyn? Wydaje się, że jedną z lepszych okazji będą mieli właśnie w meczu przeciwko Asom.

Typ Redakcji: Asy B Klasy

Volley Gdańsk – DCT Gdańsk

Godz.: 20:35, boisko nr 2

Nietęgie miny mieli gracze Volley Gdańsk po spotkaniu z Portowcami. Mimo wygranej nie zaprezentowali się z najlepszej strony. Strata pierwszego seta w rozgrywkach SL3 będzie z pewnością rozpamiętywana jeszcze przez długi czas. W tym momencie zastanawiamy się czy w przyszłych edycjach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta będzie drużyna, która wygra wszystkie możliwe sety. O tym przekonamy się za jakiś czas, a na razie skupmy się na najbliższym spotkaniu. W czwartkowym meczu podrażniona drużyna Maćka Kota spotka się z DCT Gdańsk, które uległo w ostatnim spotkaniu z Trójmiejską Strefą Szkód. Gracze z Kontenerowej zastanawiają się pewnie, czy wpadka Volley była dla nich dobra w perspektywie nadchodzącego meczu. Z jednej strony mecz pokazał, że da się ugryźć nawet faworyzowaną drużynę. Z drugiej zaś strony może wywołać to wśród VG sportową złość i będą za wszelką cenę chcieli udowodnić, że był to wypadek przy pracy. Niezależnie od tych czynników, w spotkaniu zdecydowanym faworytem będzie drużyna Maćka Kota. Strata seta w drugim meczu będzie traktowana w kategoriach istnego dramatu. DCT Gdańsk nie ma nic do stracenia. Nikt nie oczekuje od nich wygranej. Być może ten fakt sprawi, że dojdzie do kolejnej sensacji?

Typ Redakcji: Volley Gdańsk

MIKStura – Straż Pożarna Gdańsk

Godz.: 20:35, boisko nr 1

We wtorkowy wieczór kilku zawodników drużyny MIKStura przybyło na halę treningową Ergo Areny, aby podpatrzeć ich kolejnych rywali. Tak się złożyło, że nie mogli obserwować gry Strażaków, gdyż tak jak MIKStura, mieli tego dnia wolne. W teamie Tomka Nurzyńskiego w meczu przeciwko Strażakom zabraknie kilku graczy. Mowa tu o Hubercie Słowikowskim oraz kontuzjowanych graczach: Karolu Grajewskim i Robercie Pinkercie. Brak tych zawodników będzie bez wątpienia odczuwalny w spotkaniu z faworyzowaną drużyną Straży Pożarnej. W związku z faktem, że Strażacy mieli we wtorek wolne, spadli w tabeli na czwartą pozycję. Bez wątpienia będą chcieli ponownie wskoczyć na podium. Aby zrealizować swój cel muszą pokonać MIKSturę i zapewne nie wyobrażają sobie, aby mogło być inaczej. Z drugiej strony, zaczyna się okres w którym mogą mieć problemy z gładkim wygrywaniem spotkań w stosunku 2-0. Najbliższe trzy spotkania to mecze z: Miksturą, Trójmiejską Strefą Szkód oraz Team Spontan. Te mecze pokażą prawdziwą wartość Strażaków. Ewentualne dziewięć punktów byłoby ogromnym wydarzeniem. Pierwszy sprawdzian już w czwartek!

Typ Redakcji: Straż Pożarna Gdańsk

Trójmiejska Strefa Szkód – Speednet

Godz.: 21:35, boisko nr 3

Trójmiejska Strefa Szkód myślami jest już przy przyszłotygodniowej potyczce przeciwko Straży Pożarnej. Ten mecz traktują bez wątpienia jako danie główne. Powinni jednak pamiętać o tym, że jeśli przed daniem głównym zje się coś niestrawnego, to dochodzi do sytuacji, w której nie ma się już ochoty na dalszą konsumpcję. Trójmiejska Strefa Szkód musi w pierwszej kolejności skupić się na spotkaniu ze Speednetem, a dopiero później myśleć o Strażakach. W przypadku ewentualnej porażki w pierwszym meczu może dojść do sytuacji w której ujdzie z nich powietrze. Zadanie w czwartkowy wieczór może wcale nie być takie proste. Na TSS ciąży coraz większa presja, ponieważ wygrywają w zasadzie wszystkie mecze i dążą do tego, aby wygrać całą ligę. Niekiedy jest jednak tak, że w końcówce sezonu, w decydujących meczach, presja powoduje, że zawodnicy nie kończą łatwych piłek oraz popełniają więcej błędów własnych. Speednet we wtorkowy wieczór pokazał się z bardzo dobrej strony zdobywając cztery punktu w dwóch meczach. Ich dyspozycja byłaby prawdopodobnie jeszcze lepsza, gdyby mieli w drużynie nominalnego rozgrywającego. W tę rolę, na potrzebę SL3, wcielił się nominalny środkowy – Łukasz Komar.

Typ Redakcji: Trójmiejska Strefa Szkód

Team Spontan – AXIS

Godz.: 20:35, boisko nr 3

Ostatnie cztery spotkania Team Spontan zakończyły się tie-breakiem. Bardzo ciekawe zdanie na temat drużyny Spontan wypowiedział we wtorek jeden z ligowców: ‘Ci pierwsi często grają lepiej niż powinni, ci drudzy grają często gorzej niż by mogli’. Pierwsza część dotyczyła MIKStury, druga zaś Team Spontan. Zdanie to trafnie opisuje potencjał Spontanicznych. W czwartek Spontaniczni zmierzą się z drużyną AXIS, która – co ciekawe – ma tylko dwa punkty mniej od Spontanicznych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że bilans Team Spontan to sześć wygranych i tylko jedna porażka. AXIS z kolei wygrał cztery spotkania, a trzykrotnie musiał uznać wyższość rywali. Ten przykład pokazuje ile punktów potracili Spontaniczni. W przypadku wygranej AXIS w stosunku 2-0 mogą wskoczyć nawet na piąte miejsce w ligowej tabeli. Gdy dołożymy do tego kolejne potencjalne trzy punkty przeciwko MIKSturze mogą zbliżyć się do czołówki. Do tego jednak daleka droga. Spontaniczni przystąpią do meczu osłabieni brakiem bardzo ważnego ogniwa – Mariusza Skierkowskiego, który zdobył już 45 punktów w lidze i jest drugim najlepiej punktującym zawodnikiem w drużynie oraz jedenastym w całej lidze. Aby myśleć o wygranej Spontan powinien poszukać sposobu na zatrzymanie piekielnie groźnego Łukasza Wojdaka – trzeciego punktującego ligi.

Typ Redakcji: Team Spontan (rzecz jasna po tie-breaku)

AXIS – MIKStura

Godz.: 21:35, boisko nr 1

Bezpośrednie spotkanie pomiędzy drużynami będzie drugim, które teamy rozegrają tego wieczoru. AXIS zmierzy się wcześniej ze Spontanem, natomiast MIKStura ze Strażakami. Nie ukrywamy, że będziemy zaskoczeni, jeśli którejś z drużyn uda się wygrać wcześniejszą partię. To sprawia, że do rywalizacji drużyny prawdopodobnie przystąpią z chęcią odegrania. To z kolei powoduje, że zapowiada się kapitalne widowisko. Kolejnym argumentem, który może skłonić kibiców obu drużyn do przybycia na halę jest fakt, że czwartkowi rywale na swoim koncie mają dokładnie tyle samo punktów – 11. Wygrana jednej z drużyn pozwoli odskoczyć rywalom w tabeli. W drużynie AXIS, jak do tej pory, nie zdążyli zadebiutować Krzysztof Jaworski oraz Andrzej Sobolewski. Być może fakt, że AXIS zagra w czwartek dwa spotkania spowoduje że w/w gracze przybędą do hali treningowej? Jak do tej pory aż sześciu graczy z ich drużyny może pochwalić się wzorową frekwencją. W przypadku MIKStury jest to czterech zawodników. Obecnie MIKStura znajduje się na siódmym miejscu w tabeli, ale znając ich ambicję te miejsce ich nie zadowala i na koniec sezonu będą chcieli znaleźć się wyżej. Aby osiągnąć ten cel muszą wygrać czwartkowe spotkanie.

Typ Redakcji: AXIS

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.