Zapowiedź – 7 kolejka

Dla niektórych drużyn poniedziałkowe spotkania będą już siódmymi w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Do gry wracają osłabieni brakiem Izabeli Narwojsz Spontaniczni. Ewentualna wygrana sprawi, że doskoczą do ligowej czołówki i na pewno będą chcieli wykorzystać fakt, że w meczu na szczycie, pomiędzy Wstrząśniętymi a Trójmiejska Strefą Szkód, któraś z ekip straci punkty. Zapraszamy na zapowiedź poniedziałkowej serii gier!

Team Spontan – Wirtualna Polska

Godz.: 21:35, boisko nr 1

Team Spontan ostatnie spotkanie rozegrał 25 kwietnia. Wpływ na to miał fakt, że Nuggetsom nie pasuje rozgrywanie swoich spotkań w poniedziałki. Niestety, do kolejnego spotkania muszą przystąpić w…. poniedziałek. W związku z tym, w ich szeregach zabraknie środkowej Izabeli Narwojsz, która w tym czasie będzie przebywała na turnieju w Rosji (Izie życzymy powodzenia!). W poniedziałkowy wieczór na pewno będzie trzymała kciuki za kolegów, którzy swoje spotkanie rozegrają w oddalonym o niemal 5000 km od Nowosybirska Sopocie. Spontaniczni z pewnością będą chcieli dołączyć do grupy ucieczkowej – złożonej z czterech drużyn i zaburzyć porządek, który został wprowadzony po szóstej kolejce. Pierwszą przeszkodą do tego celu będzie drużyna Wirtualnych, która w swoim szóstym meczu wygrała pasjonujący mecz z Portem Gdańsk. Wygrana na pewno sprawiła, że do spotkania Wirtualni przystąpią z podniesioną głową. Pytanie czy będą w stanie postawić się bardzo silnym Spontanicznym?

Typ Redakcji: Team Spontan

DNV GL S*M*A*S*H – MIKStura

Godz.: 21:35, boisko nr 3

Drużyna DNV S*M*A*S*H złapała lekką zadyszkę po fantastycznej inauguracji sezonu Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Spotkanie z MIKSturą będzie trzecim spotkaniem, które rozegrają w dniach 6-13 maja. W dwóch pierwszych musieli uznać wyższość rywali – Wstrząśniętych oraz TSS. Czy zgodnie z zasadą do trzech razy sztuka uda im się odwrócić kartę i przechylić szale zwycięstwa na swoją stronę? Aby tak się stało ich kapitan Stanisław Paszkowski musi udźwignąć ciężar żółtej koszulki, którą ostatnio ubrał i stać się prawdziwym liderem, który poprowadzi drużynę po piątą wygraną. Zadanie wydaje się być bardzo trudne, gdyż przyjdzie im się zmierzyć z nieobliczalną MIKSturą, która dociera się z każdą, wspólnie spędzoną minutą na boisku. Ich poprzednie trzy spotkania to dwie porażki, po których nastąpiła wygrana z Wirtualnymi. Wyczyn ten (przerwanie złej passy) postara się skopiować drużyna z Łużyckiej. Uważamy, że spotkanie będzie bardzo wyrównane, ponieważ obie drużyny mają podobny potencjał. W wyrównanych starciach DNV udowodnił, że potrafi zachować zimną krew i ten fakt sprawia, że wskazujemy ich jako nieznacznego faworyta.

Typ Redakcji: DNV GL S*M*A*S*H

Wstrząśnięci nie Zmieszani – Trójmiejska Strefa Szkód

Godz.: 20:35, boisko nr 1

Let’s get ready to the ruuuuuuuuuuuuuumble! Zdecydowana większość kibiców sportu kojarzy słowa słynnego ring announcera – Michaela Buffera. Przygotujcie się na grzmoty. Tych z pewnością w spotkaniu drużyn Wstrząśniętych oraz Trójmiejskiej Strefy Szkód nie zabraknie. Mecze można określić jako jedno z ciekawszych spotkań w całych rozgrywkach. Jakość oraz indywidualności, którymi dysponują obie drużyny pozwala sądzić, że kibice którzy zgromadzą się na trybunach obejrzą kawał dobrej rywalizacji. Mimo, że do spotkania dojdzie już w siódmej serii gier, to będzie ono kluczowe dla tabeli na koniec rozgrywek. Zmierzą się bowiem dwie drużyny, które mają ochotę wygrać całą ligę. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że Wstrząśnięci bardzo żałują, że mają tego dnia inny ważny mecz, co powoduje, że prawdopodobnie będą mieli braki kadrowe. Sporo osób zastanawia się czy nie jest to tylko zasłona dymna i Wstrząśnięci nie zorganizują się tak aby być obecni w hali treningowej Ergo Areny.

Typ Redakcji: Trójmiejska Strefa Szkód.

Volley Gdańsk – Asy B Klasy

Godz.: 20:35, boisko nr 3

Po raz pierwszy od dłuższego czasu można przypuszczać jakim składem w spotkaniu z Asiorami zagra drużyna Volley Gdańsk. Rotacja w ich szeregach do tej pory sprawiła, że jest spora dysproporcja między rozegranymi setami poszczególnych graczy. Fakt ten sprawia, że w poniedziałkowy wieczór prawdopodobnie zobaczymy: Darka Kunę, Patryka Fafińskiego, Adriana Ossowskiego i jednego z nominalych libero: Sebastiana Miąsko lub Piotrka Ostrowskiego. Jest to mini ściągawka dla drużyny Asiorów, choć trzeba uczciwie przyznać, że obojętnie na jakich graczy w tym spotkaniu nie postawiliby żółci to i tak byliby zdecydowanym faworytem. Przed spotkaniem Asów ze Speednetem przed kamerę do strefy wywiadów trafiły dwie zawodniczki Asów – Wiktoria Siniecka oraz Patrycja Bachórz. Niestety ze względu na jakość dźwięku wywiad trzeba będzie powtórzyć. Okazja do tego będzie po meczu z Volley Gdańsk i ciekawe w jakich nastrojach Panie do niego przystąpią.W spotkaniu zabraknie prawdopodobnie kapitana drużyny – Oresta Lewosiuka. Będzie za to najlepszy punktujący ligi – Kacper Kalczyński. Zastanawiamy się jak wypadnie Kacper w meczu z bardzo silną drużyną jaką bez wątpienia jest VG.

Typ Redakcji: Volley Gdańsk

Straż Pożarna Gdańsk – Seargin

Godz.: 21:35, boisko nr 2

Team Spontan, Trójmiejska Strefa Szkód, Volley Gdańsk i teraz Straż Pożarna Gdańsk. Drużyna Seargin po meczu ze Strażakami będzie miała za sobą większość teoretycznie najcięższych spotkań. Zastanawiające jest na jakich graczy postawią Strażacy. Mecz z Seargin może być okazją do debiutu Pawła Maja. Liczbę wygranych setów mogą podkręcić również Krzysztof Trocha oraz Kamil Chęciński, którzy jak do tej pory wystąpili tylko w jednym spotkaniu. Z drugiej strony mecz przeciwko Seargin jest dobrą okazją do podkręcenia indywidualnych osiągnięć trzech świetnych graczy: Karola Masiula, Mateusza Pytla czy Filipa Ziółkowskiego. Zastanawiające jest również czy w spotkaniu, w którym Panowie są zdecydowanym faworytem, zagra libero drużyny – Andrzej Brzozowski. Przed Seargin kolejny intensywny tydzień. W poniedziałek zmierzą się przeciwko Strażakom, a już na środę zaplanowany mają trening w popularnej Budowlance.

Typ Redakcji: Straż Pożarna Gdańsk

Speednet – DCT Gdańsk

Godz.: 20:35, boisko nr 2

Speednet bardzo szybko nadgonił ligowe zaległości, a w najbliższy poniedziałek rozegra swoje piąte spotkanie. Do tej pory drużyna z Gdyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego grała ze zmiennym szczęściem, bowiem wygrali dwa z czterech spotkań. Okazję do poprawienia tego bilansu będą mieli już w najbliższy poniedziałek, w którym to zmierzą się z DCT Gdańsk. To właśnie ekipa z Gdyni będzie w tym spotkaniu faworytem. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że Kontenerowcy po pięciu spotkaniach uzbierali zaledwie dwa punkty. Zawodnicy uznali ten sezon za przejściowy, chcą ‘otrzaskać’ się z ligową rywalizacją tak, aby w przyszłym zaprezentować nową jakość. Sport jednak niejednokrotnie udowodnił, że faworyci są niekiedy tylko na papierze i ekipa z pewnością postara się sprawić niespodziankę. Po drużynie Speednetu widać z kolei ogromną wolę walki. Panowie zabrali się na poważnie do trenowania. Z naszej strony polecamy Wam ich profil na facebooku, na którym ciekawie prezentowane są materiały dotyczące drużyny!

Typ Redakcji: Speednet

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.