Zapowiedź – 6 kolejka

Jeszcze nie opadł kurz po poniedziałkowych emocjonujących spotkaniach, a już jedziemy z zapowiedzią kolejnej serii gier. Do gry, po wygraniu ligi PALPS, wjeżdża faworyt Siatkarskiej Ligi Trójmiasta – Volley Gdańsk, która nadrabiając zaległości rozegra dwa spotkania oraz Port Gdańsk, który będzie chciał odnieść zwycięstwo z będącą w kryzysie drużyną Wirtualnej Polski. Zapraszamy na zapowiedź czwartkowej serii gier!

AXIS – Port Gdańsk

Godz: 20:35, boisko nr 3

Spotkanie pomiędzy AXIS a Portem Gdańsk nie będzie pierwszym w którym obie ekipy się spotkają. Drużyny rywalizowały ze sobą kilka miesięcy temu na jednym z amatorskich turniejów i wtedy lepszą okazała się drużyna AXIS. Dla Portowców będzie to poniekąd podróż sentymentalna, ponieważ na potrzebę wyżej wymienionego turnieju ta drużyna się zawiązała. Obecnie Portowcy są zdecydowanie mocniejsi niż byli wówczas, bowiem oczywistym jest, że grać bez doświadczenia było im zdecydowanie ciężej. W czwartkowy wieczór, mimo większego zgrania, o zwycięstwo będzie równie trudno. Wszystko za sprawą bardzo dobrze dysponowanej w tym sezonie drużynie AXIS, która ma za sobą w miarę wyrównane pojedynki z faworyzowanymi ekipami  -Trójmiejską Strefą Szkód, czy Wstrząśniętymi nie Zmieszanymi. Dla Portowców będzie to jedno z ich dwóch strać, które odbędą się w czwartkowy wieczór w Ergo Arenie. Do składu po kontuzji stawu skokowego wróci po miesięcznej przerwie Kamil Sołomin, a ich najlepszy punktujący Piotr Baj (21pkt) musi wspiąć się na wyżyny własnych umiejętności, aby Port Gdańsk mógł osiągnąć pozytywny wynik.

Typ Redakcji: AXIS

Volley Gdańsk – Seargin

Godz: 20:35, boisko nr 1

Volley uskrzydlone zwycięstwem w PALPS wreszcie będzie mogło się skupić wyłącznie na rozgrywkach Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. W drodze do celu, którym jest wygranie ligi bez straty choćby seta, będzie starcie z ostatnią drużyną w ligowej tabeli – Seargin, która w poniedziałkowych potyczkach z DCT wygrała swojego pierwszego seta. Czwartkowe spotkanie będzie pojedynkiem pomiędzy drużynami w której jedna będzie chciała wygrać wszystko co możliwe, druga zaś leży na przeciwległym biegunie – dla nich każdy wygrany set będzie osiągnięciem. Jak widać dysproporcja między obiema drużynami będzie ogromna. Wartym odnotowania jest fakt o którym już wspominaliśmy, ale być może nie każdy z Was wie, że kapitan drużyny Volley – Maciek Kot zadeklarował swoją pomoc teamowi Michała Chowańca, która ma polegać na poukładaniu drużyny pod kątem taktycznym i podszlifowaniu kilku elementów siatkarskiego rzemiosła. Ta postawa jest bardzo budująca. Z drugiej strony cieszy fakt, że Seargin ma chęć i wolę do tego, aby podnosić swoje umiejętności. Od kogo się uczyć jak nie od mistrza PALPS?

Typ Redakcji: Volley Gdańsk

Trójmiejska Strefa Szkód – DNV GL S*M*A*S*H

Godz: 20:35, boisko nr 2

Wygłodniała kolejnych zwycięstw drużyna Trójmiejskiej Strefy Szkód kolejne spotkanie rozegra przeciwko teamowi DNV GL S*M*A*S*H, które jak do tej pory, wygrało cztery z pięciu spotkań w których przyszło im się zmierzyć. Po poniedziałkowej dotkliwej porażce drużyna z Łużyckiej spadła na czwarte miejsce w ligowej stawce. O poprawienie pozycji po szóstym meczu będzie bardzo ciężko bowiem drużyna Patryka Pleszkuna kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i wydaje się, że rozpędza się coraz bardziej. Ciekawostką dotyczącą obu drużyn jest fakt, że na fanpagu drużyny Trójmiejskiej Strefy Szkód po czwartej kolejce Panowie zaliczyli falstart, gdyż pojawił się zrzut tabeli pokazujący, iż prowadzą w ligowej stawce. Obraz tego zniszczyła drużyna z Gdyni, której wynik po kilku minutach wprowadziliśmy na stronę i to oni uplasowali się na pierwszym miejscu detronizując TSS. Tabela od tego momentu zmieniła się do tego stopnia, że w czwartkowy wieczór spotkają się sąsiedzi w tabeli. Tym razem z miejsc trzy oraz cztery.

Typ Redakcji: Trójmiejska Strefa Szkód

AXIS – DCT Gdańsk

Godz: 21:35, boisko nr 2

Można powiedzieć, że AXIS w czwartkowy wieczór będzie obracało się w tej samej branży jeżeli chodzi o rywali. Mowa tu o Porcie Gdańskim oraz DCT Gdańsk, których poniekąd łączy specjalizacja, lokalizacja, a nawet podobne miejsce w tabeli. Bez wątpienia AXIS będzie chciało wygrać obydwa spotkania w stosunku 2-0 tak, aby podreperować swój bilans punktowy. Doskonale wiemy, że poprzednie zdanie wywoła grymas na twarzy kapitana drużyny AXIS – Darka Suchwałki, który jest zaciekłym wrogiem przypisywania sobie punktów przed meczem, ale trudno nie oprzeć się wrażeniu, że w obydwu spotkaniach to właśnie czerwoni będą faworytem. Zastanawiamy się czy DCT po poniedziałkowej wygranej znajdą w sobie motywację i spotkają się na wtorkowym treningu. Z drugiej strony dochodzą nas słuchy, że Kontenerowcy zamówili sprzęt siatkarski i dotychczasowa dyspozycja ich nie satysfakcjonuje, więc będą chcieli sukcesywnie poprawiać swoje umiejętności. Wśród zawodników DCT widać, że ich przygoda z Siatkarską Ligą Trójmiasta będzie długofalowa i progres sam nadejdzie.

Typ Redakcji: AXIS

Wirtualna Polska – Port Gdańsk              

Godz: 21:35, boisko nr 3

Do kolejnego spotkania między sąsiadami w tabeli dojdzie na boisku numer 1. W starciu zmierzą się Portowcy z Wirtualnymi. Mecz będzie doskonałą okazją do przełamania jednej z drużyn. Oba teamy mają na pewno ambicje większe niż wskazuje na to obecna sytuacja w tabeli. Podczas, gdy Wirtualni grali w każdej z dotychczasowych kolejek Portowcy zrobili sobie dłuższą świąteczno-majówkową przerwę. Ostatnie spotkanie Portowcy rozegrali 16 kwietnia, a w związku z tym mecz z Wirtualnymi będzie ich drugim spotkaniem rozegranym w czwartkowy wieczór. Mecz ma dodatkowy smaczek, ponieważ naprzeciw siebie stanie dwóch dobrych kolegów – Arkadiusz Sojko (Port Gdańsk) oraz Łukasz Rosa (Wirtualna Polska). To między innymi dzięki ich znajomości Wirtualni dowiedzieli się o Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Obie drużyny będą chciały wygrać ten arcyważny mecz, jeśli patrzymy na aspekt psychologiczny. Jako redakcja przewidujemy wyrównany pojedynek, który zakończy się dopiero po tie-breaku, jednak delikatnym faworytem wydaje się drużyna Portowców.

Typ Redakcji: Port Gdańsk

Volley Gdańsk – Speednet

Godz: 21:35, boisko nr 1

Speednet, meczem z Volley Gdańsk, kończy trzymeczowy maraton, z którym musieli zmierzyć się w tygodniu 7-10.05. Spotkanie będzie dla nich prawdopodobnie tak ciężkie, jak poniedziałkowe starcie ze Strażakami. Jesteśmy dalecy od porównywania meczu do meczu, jednak mając na uwadze wynik Speednet ze Strażakami oraz Strażaków z Volley Gdańsk, w sposób jednoznaczny pozwala nam to wskazać faworyta czwartkowego starcia. Pod uwagę należy wziąć również fakt, że w meczu przeciwko Volley nie grał Karol Masiul, który raz za razem zgrania MVP. Zastanawiające jest na jakich graczy postawią panowie z Volley. Czy w meczu przeciwko Speednet zagra ten sam skład, który zmierzy się kilkadziesiąt minut wcześniej z Seargin? Ile w trakcie meczu z faworyzowaną drużyną będzie w stanie ugrać niesiona wspaniałym wsparciem ze strony kibiców drużyna Piotrka Przywieczerskiego? Mecz z Volley będzie również okazją do debiutu Patryka Bejgrowicza, Jakuba Ciepińskiego czy Kacpra Karkuta, gdyż tylko oni w swojej drużynie nie zdążyli zadebiutować w SL3.

Typ Redakcji: Volley Gdańsk

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.