Zapowiedź – 3 kolejka

W tygodniu świątecznym dojdzie do małego przeorganizowania ligi. W związku z faktem, że do SL3 dołączyły dwie drużyny (AXIS oraz Speednet) w najbliższej kolejce pauzują dwa inne teamy – mająca bardzo ważny półfinał winnych rozgrywkach – drużyna Volley Gdańsk oraz szykująca się do świąt drużyna DCT Gdańsk.

Już we wtorek o 22:30 dowiemy się która z ekip zasiądzie do świątecznych stołów w bardzo dobrych nastrojach, a kto będzie zanudzał gości aspektami swojej gry, które muszą poprawić tak, by wygrać kolejny mecz. Zapraszamy do zapowiedzi spotkań trzeciej serii gier!

DNV GL S*M*A*S*H – ASY B KLASY

Boisko nr 1 godz. 20:35

DNV GL S*M*A*S*H świetnie rozpoczęło sezon. Na początek wygrali z Seargin, a tydzień temu, w zaciętym pojedynku, pokonali Port Gdańsk 2-1, dzięki czemu uplasowali się na najniższym stopniu podium. Ich trzecie spotkanie w SL3 będzie pierwszym, w którym zagrają o godzinie 20.35, co pozwoli kilku graczom na debiut w rozgrywkach. Drużyna Asy B Klasy ostatnio poległa w meczu z jednym faworytów całej ligi – drużyną Wstrząśniętych nie Zmieszanych, ale dwa tygodnie wcześniej, na inaugurację, zwyciężyli (podobnie jak DNV) z Portem Gdańskim 2-1. Spotkanie te zapowiada się zatem bardzo interesująco, bo co prawda każdy mecz jest inny, ale wtorkowi rywale osiągnęli taki sam rezultat z Portem Gdańsk (w małych punktach DNV-Port Gdańsk 61-54 a Asy B Klasy 62-50) i jest to w pewien sposób ciekawa rekomendacja. Jako redakcja, za faworyta wskazujemy Team Oresta Lewosiuka. Przy podobnych umiejętnościach zaważą indywidualności, a to właśnie Asy mają w składzie – najlepiej punktującego gracza ligi – Kacpra Kalczyńskiego.

Typ Redakcji: Asy B Klasy

Seargin – Team Spontan

Boisko nr 3 godz. 20:35

We wtorkowy wieczór obie drużyny zadebiutują na boisku numer 3. Team Spontan ma za sobą najtrudniejszy terminarz spośród całej stawki, w której stoczyli dwa arcytrudne boje. W pierwszym tygodniu wygrali z Trójmiejską Strefą Szkód, w drugim zaś ulegli Volley Gdańsk. Trzeci mecz będzie zatem okazją do powiększenia dorobku punktowego i awansu w ligowej tabeli. Drużyna Piotra Raczyńskiego ma w swoim składzie zawodników doświadczonych na trójmiejskich parkietach i bez wątpienia będzie to stanowiło atut w meczu przeciwko Seargin, które doświadczenie zbiera dopiero w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Każdy mecz, set, a nawet punkt, sprawia, że drużyna Michała Chowańca będzie prezentowała się lepiej. Spośród wszystkich zgłoszonych zawodników w drużynie nie zadebiutował dotychczas tylko Jakub Wojewski. Czy rywalizacja ze Spontanicznymi będzie okazją do debiutu?

Typ Redakcji: Team Spontan

AXIS – Trójmiejska Strefa Szkód

Boisko nr 2 godz. 20:35

Drużyna AXIS jest jedną z dwóch drużyn, która w ostatnim tygodniu dołączyła do Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. AXIS to męski team – głównie przedstawiciele firmy plus mała pomoc z zewnątrz. Wspólne granie rozpoczęli około 10 lat temu, ale dotychczas traktowali grę jako zabawę. Panowie po dekadzie zebrali się do wzięcia udziału w lidze i pierwszy mecz rozegrają przeciwko drużynie Trójmiejskiej Strefy Szkód, która w ubiegłym tygodniu pokazała kapitalną formę pewnie pokonując MIKSturę. Duża w tym zasługa genialnego Piotra Adamczyka – wicelidera najlepiej punktujących graczy ligi. Na tę chwile ciężko powiedzieć w jakim składzie wystąpi TSS, ponieważ najbliższe dni to dla nich napięty terminarz – amatorski turniej oraz treningi. Jeśli nie mogą Państwo we wtorkowy wieczór przybyć na salę, to macie możliwość obejrzenia tego meczu na żywo, na prężnie rozwijającym się fanpage drużyny (TSS Volleyball Team).

Typ redakcji: Trójmiejska Strefa Szkód

MIKStura – Wstrząśnięci nie Zmieszani

Boisko nr 3 godz. 21:35

Mimo, że oficjalnie drużyny spotykają się po raz pierwszy, to między teamami, doszło już do rywalizacji w przedsezonowych przygotowaniach. Drużyna MIKStura, w momencie gdy się kształtowała, spotkała się przypadkowo z drużyną Piotrka Skierkowskiego w hali na Oruni, jednak tego meczu drużyna Tomka Nurzyńskiego nie wspomina zbyt dobrze. Od tego momentu minęło kilka tygodni i MIKStura jest w zdecydowanie innym miejscu niż była wówczas. Nie ulega jednak wątpliwości, że w najbliższym pojedynku to Wstrząśnięci będą faworytem. Po dwóch kolejkach są jedną z dwóch drużyn, które nie straciły choćby seta. Czy po wtorkowym meczu ten stan się utrzyma?

Typ redakcji: Wstrząśnięci nie Zmieszani

Port Gdańsk – Straż Pożarna Gdańsk

Boisko nr 1 godz. 21:35

Portowcy po dwóch spotkaniach bez wątpienia czują niedosyt. Mimo kapitalnej formy Piotra Baja dwukrotnie ulegli po tie-breaku wiec wtorkowe starcie będzie dla nich okazją do przełamania złej passy. Zadanie jednak będzie piekielnie trudne, ponieważ na ich drodze stanie drużyna Straży Pożarnej, która od początku rozgrywek prezentuje kapitalną dyspozycję. Po falstarcie w pierwszej kolejce – przeciwko jednej z najmocniejszych drużyn w stawce, w zeszłym tygodniu, gładko wygrali z DCT Gdańsk i awansowali w ligowej tabeli na szóste miejsce. W meczu tym doskonałą formę i indywidualny wynik wykręcił Karol Masiul (najlepsza średnia punktów na set w lidze). Po ich dyspozycji widać, że na pewno obecne miejsce ich nie satysfakcjonuje i już w najbliższym meczu będą chcieli wskoczyć o kilka oczek wyżej.

Typ redakcji: Straż Pożarna Gdańsk

AXIS – Wirtualna Polska

Boisko nr 2 godz. 21:35

Jak dotąd, tylko AXIS zdecydowało się na grę dwóch spotkań z rzędu jednego wieczora. Wirtualna Polska ma zatem ułatwione zadanie. Przed meczem, bez wątpienia, będą chcieli na żywo podpatrzeć grę naszej nowej drużyny i przeanalizować ich mocne oraz słabsze strony. Wirtualni, po wysokiej porażce w pierwszym spotkaniu, tydzień temu zaprezentowali kapitalną formę i gładko rozprawili się z Seargin. Nie rozegrali oni jak do tej pory wyrównanego spotkania. AXIS decydując się na taki ruch, mając przed spotkaniem z Wirtualnymi bardzo silnego rywala, mocno ryzykują. W przypadku porażki w pierwszym meczu mogą być podłamani i ciężej będzie im się zresetować przed kolejnym spotkaniem.  Z drugiej strony, być może w tym szaleństwie jest metoda i uskrzydleni premierowym zwycięstwem będą chcieli kontynuować zwycięską passę również z Wirtualnymi? 

Typ redakcji: AXIS

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.