Zapowiedzi – 2 kolejka

Jeszcze nie opadł kurz po pierwszej kolejce Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, a już ruszamy z kolejną rundą zmagań na parkietach Ergo Areny. Drużyny przygotowują się do kolejnych spotkań, aby udowodnić lub potwierdzić swoją klasę. Zapowiada się ostra walka o odzyskanie honoru, ale z pewnością żadna z drużyn tanio skóry nie sprzeda.

DCT GDAŃSK – STRAŻ POŻARNA GDAŃSK

Godzina 20:35, Boisko nr 2

Do spotkania na ‘środkowym’ boisku drużyny przystąpią po nieudanej inauguracji sezonu. Na początek DCT, po bardzo wyrównanym meczu, mimo świetnej dyspozycji Adama Piotrowskiego
(7 udanych ataków oraz 3 bloki) musiało uznać wyższość MIKStury. Z kolei Straż Pożarna Gdańsk po dobrym początku uległa z faworyzowaną drużyną Volley Gdańsk. Drużyna, której kapitanem jest Mateusz Pytel ma ambicje na zdecydowanie wyższe miejsce w tabeli niż wskazuje na to obecna sytuacja. Czy system pracy zmianowej nie pokrzyżuje planów Strażaków w osiągnięciu tego celu? Z pewnością w środowy wieczór obie drużyny będą chciały uzyskać pierwsze punkty i odbić się od dolnych partii tabeli.

Typ redakcji: Straż Pożarna Gdańsk

WSTRZĄŚNIĘCI NIE ZMIESZANI – ASY B KLASY

Godzina 20:35, Boisko nr 3

Podopieczni naszego pierwszego gościa w SL3tv – Piotra Skierkowskiego bardzo dobrze rozpoczęli sezon Wiosna 19’ i wręcz zdemolowali ekipę Wirtualnej Polski. Świetną dyspozycję tego dnia poza wspomnianym kapitanem pokazali również Michał Kocbuch (8pkt.) oraz Michał Mikołajek (8pkt.). Po zwycięstwie tym ekipa WnZ została pierwszym – historycznym liderem rozgrywek Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Na pewno będą chcieli utrzymać ten stan rzeczy przez długi czas (najpewniej do końca). Kolejną przeszkodą do tego celu będzie team Oresta Lewosiuka – Asy B Klasy. Asiory po nerwowym pierwszym secie z Portowcami ostatecznie odwrócili kartę i dzięki dyspozycji prawdziwego Jokera – lidera punktowego po pierwszej kolejce SL3 Kacpra Kalczyńskiego zwyciężyli w stosunku 2-1 zapewniając sobie piąte miejsce w ligowej tabeli. Która z drużyn podtrzyma zwycięską passę?

Typ redakcji: Wstrząśnięci nie Zmieszani

SEARGIN – WIRTUALNA POLSKA

Godzina 20:35, Boisko nr 1

Obie ekipy rozpoczęły rozgrywki SL3 od przegranych. Seargin – musiał uznać wyższość drużyny DNV GL S*M*A*S*H natomiast ekipa WP.PL przegrała z obecnym liderem – ekipą Wstrząśniętych. Środowy pojedynek będzie zatem okazją do przełamania  złej passy i pozwoli jednej z drużyn na awans w ligowej tabeli. Rozgrywki SL3 były pierwszą okazją dla Seargin na rozegranie wspólnie choćby jednego seta. Wirtualni trenują razem od dwóch miesięcy i to właśnie ten aspekt wydaje się kluczowy we wskazaniu faworyta środowego spotkania. Jako ciekawostkę zdradzimy Wam, że Seargin był jedyną drużyną w pierwszej kolejce w której wystąpiło więcej kobiet niż mężczyzn. Jednego jesteśmy pewni –  tylu przedstawicieli branży IT hala treningowa Ergo Areny podczas meczu dawno nie widziała.

Typ redakcji: Wirtualna Polska

PORT GDAŃSK – DNV GL S*M*A*S*H

Godzina 21:35, Boisko nr. 3

Po inauguracyjnej kolejce Portowcy zapewne chcieliby, aby ich najbliższy mecz odbył się…. w późniejszym czasie. Wpływ na taki stan rzeczy ma fakt, że do zdrowia po kontuzji stawu skokowego próbuje wrócić jeden z najlepszych graczy meczu przeciwko Asiorom – Kamil Solomin. Bez niego o zwycięstwo będzie trudniej i w obozie portowców zapewne trwa burzliwa dyskusja jak przeorganizować grę. W ostatnim meczu, z bardzo dobrzej strony, pokazał się Piotr Baj, który obecnie jest ósmym atakującym ligi. Ekipa DNV w pierwszym spotkaniu pokazała, że każdy w ich szeregach może punktować (7 zawodników). Fakt ten sprawia, że rywalom będzie ciężej dostosować swoją taktykę i spróbować „wyłączyć” z gry najlepszego zawodnika. Czy Portowcy będą w stanie wygrać z obecnym wiceliderem?

Typ redakcji: Port Gdańsk

VOLLEY GDAŃSK – TEAM SPONTAN

Godzina 21:35, Boisko nr 1

Boisko numer 1 dla którejś z ekip przestanie być szczęśliwe. To właśnie na ‘jedynce’ Volley Gdańsk wygrało ze strażakami (2-0), a Team Spontan, po prawdopodobnie najciekawszym pojedynku pierwszej kolejki, z faworyzowaną Trójmiejską Strefą Szkód wygrali (2-1). W VG zapisanych jest komplet zawodników, i jak przyznaje ich kapitan oraz współprowadzący pierwszego raportu SL3, w drużynie będzie spora rotacja i o składzie ich rywale będą dowiadywali się tuż przed spotkaniem. Podobny manewr zastosowali ich najbliżsi rywale, którzy SPONTANICZNIE kilka godzin przed rozpoczęciem pierwszego spotkania dopisali kilku wartościowych graczy, czym zupełnie zaskoczyli rywali. Czy Spontaniczni będą w stanie ponownie zaskoczyć kibiców zgromadzonych w Ergo Arenie? Czy Przemek Wawer ponownie zakasa nogawki rękawy i zdobędzie tytuł MVP meczu?

Typ redakcji: Volley Gdańsk

TRÓJMIEJSKA STREFA SZKÓD – MIKSTURA

Godzina 21:35, Boisko nr 2

Podrażniona ostatnią porażką drużyna Trójmiejskiej Strefy Szkód będzie starała się zdobyć komplet punktów z teamem MIKStury, która po wyrównanym boju z DCTowcami  przechyliła szale zwycięstwa na swoja stronę i przystąpi do środowej rywalizacji z kompletem punktów. Smaczek rywalizacji dodaje fakt, że po przeciwległej stronie boiska znajdą się dwie osoby, które kilka lat temu grały razem w reprezentacji I LO w Gdańsku. Mowa tu o drugim punktującym ligi – Piotrze Adamczyku (TSS, 13pkt. po pierwszej serii gier) oraz Tomku Nurzyńskim – kapitanie drużyny  Mikstura. Losy obu Panów skrzyżują się ponownie na parkiecie SL3, lecz tym razem po przeciwnych stronach siatki.

Typ redakcji: Trójmiejska Strefa Szkód

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.