Zapowiedzi – 1 kolejka

Choć do Trójmiasta wiosna zawitała już jakiś czas temu, u nas zaczyna się dopiero 3 kwietnia.

W najbliższą środę odbędą się inauguracyjne mecze Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. W pierwszej kolejce zmierzy się ze sobą dwanaście drużyn: reprezentacje trójmiejskich firm oraz nieformalne grupy osób, które połączyła sympatia do tego  wspaniałego, drużynowego sportu, jakim bez wątpienia jest Siatkówka.

Pierwsza kolejka jest bardzo ważna, bo bez wątpienia każda z drużyn będzie chciała zacząć rozgrywki od wygranej tak, aby później móc kontynuować zwycięską passę.

Zaczynamy!

Port Gdańsk – Asy B Klasy

Boisko – 2, godzina 20:35

Spotkaniem pomiędzy drużynami Port Gdańsk oraz Asy B Klasy wraz z pozostałymi dwoma meczami, które będą rozgrywane o tej samej porze, rozpoczniemy rywalizację w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Drużyna Port Gdańsk zawiązała się na początku 2019 roku, w tym składzie debiutowali już na turnieju biznesowym. W drużynie występują  kobiety oraz mężczyźni i jak sami przyznają siatkówka daje im bardzo dużo radości. Z kolei drużyna Asy B Klasy to bardzo ciekawy projekt, w którym kapitanem jest Orest Lewosiuk – znany z rozgrywek Piłkarskiej Ligi Trójmiasta. Drużyna Asów w tym składzie będzie występować po raz pierwszy. Ciekawostką jest fakt, że w drużynie występować będzie aż 5 sędziów…piłki nożnej 🙂

DCT Gdańsk – MIKStura

Boisko – 3, godzina 20:35

Do rywalizacji pomiędzy DCT Gdańsk a MIKSturą drużyny przystąpią w mieszanych składach. Warty odnotowania jest fakt, że obie drużyny zawiązane zostały w celu wzięcia udziału w rozgrywkach SL3. Drużyna DCT zrzesza w swoim składzie pasjonatów piłki siatkowej wśród pracowników firmy. Jeśli chodzi o MIKSture, to z kolei team który ma w swoim składzie osoby, które nie miały swojej drużyny, a chciały wystąpić w lidze. Dzięki zaangażowaniu Aleksandra Wozińskiego oraz Tomka Nurzyńskiego, którzy koordynowali zapisy oraz powstanie drużyny MIKStura dojdzie do rywalizacji. W spotkaniu bardzo ciężko wskazać faworyta. Drużyna DCT do chwili pisania tej zapowiedzi nie podała swojego składu. Wielu z Was zastanawia się pewnie co mają do ukrycia? Tego dowiemy się w środę około 21:30!

Trójmiejska Strefa Szkód – Team Spontan

Boisko – 1, godzina 20:35

Mecz pomiędzy Trójmiejską Strefą Szkód a Team Spontan, będzie jednym z trzech inauguracyjnych spotkań w Siatkarskiej Lidze Trójmiasta. Pomysł na jedną z drużyn biorących udział w tym meczu pojawił się wraz ze sponsoringiem firmy Trójmiejskiej Strefy Szkód, która prowadzi kompleksową ofertę przy likwidacji szkód komunikacyjnych. Większość graczy można było spotkać na znanych trójmiejskich zawodach amatorów. Drużyna TSS bez wątpienia będzie miała ochotę na podium SL3. Aby zrealizować swój cel powinni oni pokonać  Team Spontan z Gdyni, w której większość zawodników jest pracownikami Sony Pictures. Wartym odnotowania jest fakt, że do tej pory Team Spontan zgłosił najmniejszą liczbę zawodników spośród całej stawki Siatkarskiej Ligi Trójmiasta. Czy w związku z mniejszą rotacją, a co zatem idzie większym zgraniem Team Spontan podbije Siatkarską Ligę Trójmiasta?  Szczątkową odpowiedź na te oraz wiele innych pytań poznamy już w najbliższą środę!

DNV GL S*M*A*S*H – SEARGIN

Boisko – 2, godzina 21:35

Spośród wszystkich drużyn występujących w SL3 tylko trzy mają po 5 oraz więcej kobiet w drużynie. Dwie z nich to reprezentacje firm DNV oraz Seargin. Wspólnych mianowników jest więcej. Obie drużyny zgłosiły się do rozgrywek jako dwie ostatnie z całej stawki. Ponadto, obie zgłosiły taką samą liczbę zawodników. Czy na parkietach hali treninowej w Ergo Arenie poziom rywali również będzie zbliżony? Czy Seargin – jak sami siebie określają – za dnia łowcy głów, programiści najwyższych lotów, po zmroku siatkarze, sportowcy i filantropi zdołają pokonać Team DNV, której kapitanem jest Izabela Misztal?

VOLLEY GDAŃSK – STRAŻ POŻARNA GDAŃSK

Boisko – 1, godzina 21:35

Na papierze – mecz wieczoru. Drużyna Volley Gdańsk, przez wielu zawodników oraz osób, których interesują rozgrywki Siatkarskiej Ligi Trójmiasta, uznawana jest za zdecydowanego faworyta całych rozgrywek. Świadczy o tym fakt, że VG w swoim składzie ma zawodników z przeszłością w 3 lidze PZPS oraz pasjonatów siatkówki regularnie trenujących tę dyscyplinę od paru lat. Po przeciwnej stronie siatki w pierwszym meczu stanie drużyna Straż Pożarna Gdańsk, którą poza służbą połączyła również pasja do Siatkówki. Strażacy grają razem od kilku lat, głównie na turniejach służb mundurowych. Patrząc na zgranie, doświadczenie oraz warunki fizyczne mogą oni zdecydowanie napsuć krwi drużynie Volley Gdańsk.

WSTRZĄŚNIĘCI NIE ZMIESZANI – WIRTUALNA POLSKA

Boisko – 3, godzina 21:35

Wstrząśnięci nie Zmieszani jak sami o sobie mówią – grupa facetów, którzy zamiast siedzieć przed telewizorem dawno temu postanowiła wyruszyć na siatkarski parkiet. Drużyna gra ze sobą od ponad roku ale każdy z zawodników indywidualnie ma większe doświadczenie. Bez wątpienia drużyna WnZ będzie chciała zacząć ligę od kompletu punktów. By tego dokonać będą musieli na początek wygrać potyczkę  z MIKStem Wirtualnej Polski. Do składu wp.pl zostało zapisanych aż 16 osób. Czy duża rotacja i dostosowanie graczy pod odpowiedniego rywala będzie kluczem do sukcesu? Czy Wirtualni okażą się również liderem parkietu Siatkarskiej Ligi Trójmiasta?

Jakie są Wasze typy? Kto po pierwszej kolejce znajdzie się na szczycie tabeli?

Start a Conversation

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.